Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél szobás lakásba egyedülá...

Másfél szobás lakásba egyedülállóként milyen kutyát vegyek? Közepes, vagy nagy, rövidszőrű kutyuli kellene? Napi séta, suli.

Figyelt kérdés
2018. okt. 28. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mit tudom én, milyen fajtát kedvelsz? Ha hosszú szőrű, vállalod e a kozmetikáztatást meg az otthoni szőrápolást?

Te mit tudsz biztosítani neki? Hány séta, mennyi foglalkozás per nap? Komolyan szeretnél, vagy csak hogy ne legyél egyedül? Ne hamarkodd el. Amúgy én speciel szeretnék egy vizslát, de tuti nem tartanám az 50nm-es lakásban, napi 8-10 órát egyedül hagyva. Pedig...

A szomszédban 2 törpe tacsi van, minimális sétaigényűek, de még így is hazajár napközben az egyik gazdi kivinni őket. Felkészültél arra, hogy esőben, hóban este 10kor még levidd wc-zni? Hogy nem tudsz elutazni egy hétvégére, ha nincs kire hagynod? Hogy bármilyen orvosi ellátás tök drága?

Ha ezekre a válasz, igen, mindennél jobban szeretnék, akkor a helyedben menhelyről vagy állatmentő csoportból fogadnék be, nem feltétlenül kölyköt. Ők már ismerik, tudják, melyik kutya milyen vérmérsékletű, hogy jön ki más kutyával stb.

2018. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, folytatom.

A legtöbben, itt a környezetemben, tacskót, yorkiet, csivavát, westiet tartanak. De van egy szomszéd egy nagy pit bullal, brutál szép és okos kutya ő is, és konkrétan jólneveltebb, mint az előbb említettek.

A napi 3 eü és minimum 1-1,5 óra séta, játék az szerintem az alap. Kutyasuli is, pláne, ha soha nem volt kutyád. Ha kölyköt veszel, könnyen a fejedre nő, ha nem vagy következetes. Ha valamilyen fajtakutyát veszel, válogasd meg a tenyésztőt alaposan. Sok túltenyesztett kutya van már így is.

A kezdőcsomag sem 2 fillér. Jó minőségű táp vagy barf kaja, fekhely, póráz és nyakörv, tálak, játékok, élősködő elleni védelem, szájkosár, esetleg hám, hordozó, autós cucc.


Tényleg írd le, te mit tudsz nyújtani, addig nehéz megmondani, érdemes e kutyát venned....

2018. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már leïrtam. Ahogy azt is, hogy középtől felfelé, és rövid szőrű. Ilyen mint a yorki szóba sem jöhet.
2018. okt. 28. 23:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt hittem az kérdés, mivel kérdőjel volt a mondat végén.

Ezenkívül?

Mozgásigény? Sportolnál vele? Vagy csak szobakutya?

Nem csak külső alapján kell választani, de ha neked ez számít csak, beírod gugliba:közepes termetű rövidszőrű kutya

Ki fog adni valamit.

Vagy:

[link]

2018. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak fajtatisztát akarsz?
2018. okt. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első körben keveréket javasolnék.

Ha nem szeretnéd, hogy hulljon a szőre, akkor pl. közép uszkár megfelelő választás lehet, cserében kozmetikázni kell.

De bármilyen kutyát csak akkor, ha megfelelően le tudod mozgatni mindennap, napi minimum 3, inkább 4 séta szükséges, és felnőtt korban 8-9 óránál többet ne legyen egyedül egyszerre.

Kölyökkorban ennél sokkal több séta kell!

2018. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Először is győződj meg arról hogy allergiás vagy e a kutyaszőrre, stb. Másodszor gondold azt át mennyire szereted a kutya szőrt, hisz a legtöbb kutya vedlik,(még ha rövidszőrű akkor is) de lehet találni olyat amelyik nem, vagy elhanyagolható. Egyébként azt is nézd meg egy fajtáról, hogy mennyire ajánlott kezdő gazdiknak. Fajtaleírást is ajánlom végigolvasni, mert vannak fajták akik nem bírják az ilyen kis házban való tartást. Amit nagyon nem ajánlok: pitbull, staffordshire terrier. Ezek meg fognak őrülni a lakásban, kezdő, hozzá nem értő gazdiknál ha nincs megfelelő nevelés szétrombolják a lakást... A kisebb testű kutyákat kizártad, pedig azok direkt erre lettek kitalálva. Közepes testűben gondolkozz, nagytestű kutyákat (50-60cm marmagasság felett) felejtsd el, hisz nem lakásba való, főleg ekkorába... Egy labrador például meg fog bolondulni ott, meg amúgy is feléri a polcokat, lelökdöshet dolgokat az asztalról, és még sorolhatnám a hátrányokat hogy miért nem ajánlott, de ez alapvető elv hogy nem oda lettek kitalálva.... Amit ajánlanék az a siba inu (kicsit fura a neve de keress rá neten, elég szép kutyák, középméretűek) , francia bulldog, esetleg angol bulldog vagy bullterier. A mopsz se rossz választás.
2018. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, a lakásban tarthatóság nem a testmérettől függ!

Ahogy a mozgásigény sem.

Pl. Egy kis beagle pörög folyamatosan, míg egy óriás masztiff képes egész nap a kanapén lustálkodni.


Én pedig biztos nem ajánlgatnám senkinek a nyomott orrú, levegőt alig kapó fajtákat (mopsz, bulldog)

2018. okt. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

#7 elég nagy baromság, hogy pitbullt és staffot nem ajánlasz bentre- holott a rövid szőrük miatt NEM is LEHET kint tartani ezeket a kutyákat.


A shibát meg ne ajánlgasd már orrba szájba, csak a szépsége miatt. Meg fog bolondulni vele a kérdező. Van bármi fogalmad is ennek a kutyának a jelleméről?!

2018. okt. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: hülye vagy mint annak a rendje. Pitbullt és amstaffot a legtöbben kint tartanak, rövid szőr ide vagy oda. Nem tudom honnan veszel ilyet hogy kint nem lehet. Gondolom a neten olvasod a sok okosságot aztán osztod az észt. Igaz, ajánlgatom a sibát, úgy is hogy nekem nem volt még, de van róla tapasztalatom, ismerősömbek az van akik a belvárosban laknak panelban. A kinézetet mindebki bízza rá a kérdezőre. Igen az angol bulldog tényleg szenvedős fajta van ahol már tiltják emiatt a tenyésztését, de itthon rengeteg embernek van. Ahogy a francia bulldog neg a mopsz is bár ezekről nem tudom hogy mikyen egésségi bajuk van.
2018. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!