Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két kutyánk, összeverekedt...

Van két kutyánk, összeverekedtek. Mi tévők legyünk? SOS

Figyelt kérdés
Első kutyánk egy ivartalan nőstény foxi-stattford szerű keverék kutyus. 10 hetesen hoztuk el a gyepmesteri telepről. A második egy utcán talalt kan stattford-vmi vadászkutya szerű keverék. Szintén ivartalanítottuk. A kutyusok összeszoktak kb 3 éve voltak együtt problèma nélkül. Egyik ismerosunk talált egy kis westie-t, ideiglenesen befogadtuk, de nem találtunk neki gazdát, nálunk maradt. Kan kutya volt, nem lett ivartalanítva. Egy évig egyutt volt a három kutya látszólagosan probléma nélkül, együtt mentünk mindenhová, mindaddig amíg valamelyik kutyus szó szerint letépte egyik éjszaka a lábát. El kellet alltatni, nem akartam hogy szenvedjen, nyílt lábtörése volt.... Tragikus eset volt. A minap etettem a kutyákat, végeztek, jövök be, hallom veszekednek. Kimegyek és azt látom hogy a kan kergeti a nőstényt, ugat utána és a nőstény sántítva biceg. Nem láttam mi történt. Utána igencsak elvertem a kan kutyát és becsuktam a garázsba , a nőstényt behoztam a házba, mivel benn szoktak lenni. Mi tévő legyek? Mi történhetett? Valamelyik kutyának mennie kellene a háztól hogy elkerüljek egy hasonló esetet mint volt? Mégegyszer azt ami történt nem szeretném átélni. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!!!! Ma éjszakára is kicsuktam.

2018. okt. 30. 23:09
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
4%

1. Nem stattford hanem stafford ( Staffordshire ).

2. Ez a fajta kutya bolond. Valószínűleg nem neked való, mert 3 év az semmi...

2018. okt. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
18%

Stattford :D

Hát igen, ez van ha valaki ilyen hülye gyilkológépeket és annak keverékeit fogad be. Az egészben csak szegény westiet sajnálom :(

2018. okt. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Sok itt az okos mostanában. Emberek ezek a sablon válaszok nem állják meg bárhol a helyüket!


Kérdező 2 lehetőséged van. Vagy hívsz kiképzőt(akár kutyasuliba is viheted) hogy megnézze a kutyákat és segítsen megnevelni őket, vagy az egyik kutyádtól elbúcsúzol és keresel neki új gazdit.


Addig is, evésnél figyeld őket és legyenek jó messze egymástól. Lehet hogy az utcainak éhezett korábban, vagy valami más trauma érte és ezért ilyen. Egyedül nem fogod tudni megoldani.

2018. okt. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feltétlen mennie egyiknek sem, szeparáld a kutyákat, ha nem tudsz rájuk figyelni és kész.


A leírtakból nekem az jött le, hogy az egyik kutya random, elég nagy időközönként bekattan(amit simán lehet, hogy a másik kutya vált ki, de ő túl hevesen reagál rá) és ezen egy oktató se tudna segíteni. Odamenne, látszólag csinálna valamit, a kutyák jól ellennének-mint előtte is elvoltak- majd 1-2 év után újra összeugranak...

Egy ilyen előéletű, ilyen idős kutyának amúgy esélytelen, hogy találsz egy új, jó gazdit.

2018. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Az első két válaszoló nem normális. Max képről láttak ilyen kutyát.


Egy ilyen esetnek vannak előjelei, okai. Nagyon sok lehetőség van, nem foglalkoztál velük eleget vagy nem vetted észre a rivalizálást

2018. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos nem csak képről láttam ilyen kutyát, bár úgy lenne. Itt a környéken minden majomnak hülye Staffordshire terrierje meg pitbullja van.
2018. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahol több kutya él együtt, előfordulhatnak konfliktusok. Ezért nem kell kirakni egyik szűrét sem.


Viszont több kutyát soha nem hagyunk felügyelet nélkül kaja közben, még akkor sem ha kisangyalok. Mellesleg tök feleslegesen bünteted már a kan kutyát, mivel eegyrészt fogalmad sincs min robbant ki a balhé, másrészt az hogy éjszakára ki lett csukva, neki kb lövése sincs már hogy miért.

2018. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt megnézném hány pitbull cirkál ott. Magyarországon igen ritka fajta
2018. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%
Akkor staff, magasról letojom, ugyanolyan agresszív mindegyik más kutyával.
2018. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékelendő válaszokat! A kutyákat kb minden nap mikor tudom és időm engedi kb 8-10km-t viszem sétálni, játszok labdázok velük, régebben rengeteg kóbor kutyát még ők nem voltak befogadtam, gazdit kerestem nekik, kérem ne törjetek ismeretlenül pálcát a fejem felett. Remélem nem lesz gond..... Nyers etetés nem befolyásolja ezt? Mivel mindketten a BARF szerint esznek.
2018. okt. 31. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!