Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen prémium tápot vegyek...

Milyen prémium tápot vegyek egy 10hetes németjuhásznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Hozzánk került egy 10hetes németjuhász és ha már így alakult akkor nem szeretném csirkefarháttal meg a többi 2%os fehérjetartalmú izfokozós hulladékkal etetni.


Esetleg tudnátok olyan tápot ajánlani amelynek valós nagymennyiségű fehérjetartalma van (30%) és normálisan elosztva a zsir, rost aránya + ásványi anyagok, vitaminok.


Olvastam a royalról de ahogy látom az izfokozós, így azt inkább ne.


2018. okt. 31. 06:57
 1/9 A kérdező kommentje:

még egy kérdésem lenne.

hány kg tápot kell venni hogy egy hónapig kitartson?

2018. okt. 31. 07:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

N&D pumpkin tápcsaládja, Carnilove, Brit Care, Taste of the wild.

Ezek az "olcsóbb" árkategória.


Platinum, Acana, Orijen.

Ezek a drágábbak.


Viszont akármelyik jó lehet. Nézegesd meg őket, amelyik tetszik, könnyen beszerezhető, azt próbáld meg.


Igen, a Royalt hagyd. Szemét.


Hogy hány kg-ot kell venni, az abszolút változó. Függ a táptól, a kutya súlyától és életkorától.

Általában vannak fent a tápokhoz adagolási útmutatók. Ezek csak ajánlások, nem törvényszerűek, de tudsz velük számolgatni.

2018. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Thaste of the wild, Brit Care, Markus-Mühle Black Angus, Wolf of Wildernes. A Wildernes talán fehérjében bem lesz jó. Nagyon ajánlom még a Platinum kólyök tápját és a Marp halas nagytestű kölyök is nagyon jó összetételt tekintve.
2018. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet veled, kérdező.

Az ízfokozót nem akarod, de közben meg ilyen magas fehérjetartalmú tápokat akarsz neki adni, amik hosszú távon ugyanúgy tönkre teszik a veséit.

Maga a valódi hús is csak 24% körüli fehérjetartalmú, ha egy táp ennél jóval többet tartalmaz, az már rendellenes. (pl. Acana, Orijen)


A royal canin nem az ízfokozó miatt felejtős, hanem az irdatlan mennyiségű szója és kukorica tartalma miatt.


Ha tényleg jót akarsz neki, akkor ne vidd a fehérje tartalmat 30% fölé. Azaz Brit Care, Wolf of Wilderness, és hasonlók.

2018. nov. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De pl kölyökkutyának sokkal több fehérje kell mint egy felnőttnek így a 30% azért korrekt. az oké hogy pl húsban nagyon jó esetben 25% fehérje van de attól még a táp tartalma semmilyen okoskodás nélkül simán tartalmazhat 30%ot. Több fehérje kivonatot adtak hozzá.

Én pl rendelkezek itthon 85%os barnarizs fehérjével. Nem tudom mennyire érted mire akartam kilyukadni.


Generally, too much protein isn't a problem for a healthy dog because excess protein will be excreted in his urine, converted into fat and used as calories. There is no evidence too much protein will damage a dog's kidneys or contribute to renal disease; however, veterinarian Dr. T. J. Dunn Jr. of PetMD.com notes that a dog with a very elevated blood urea nitrogen value — more than 75 — may benefit from a diet lower in protein, but high in protein quality.


Ez alapján pedig nincs nagyon bizonyíték arra, hogy ártana.

Persze most olvastam egy cikket, hogy gyártók hogy próbálnak meg átvágni a fehérje, zsir, rost tartalommal hogy az ő szemetüket vegyük. Iszonyatosan bosszantó hogy két napja keresek egy elátkozott tápot és nem találtam még mindig.... pfej.

2018. nov. 1. 11:21
 6/9 A kérdező kommentje:

de pl ezen látsz valami problémát?


[link]


29 fehérje 17% zsir, és 5% rost.

5 % rost azért is jó mert a prémium tápoknál elég kevésnél látok ilyen magas rost tartalmat. Ugye a rost meg segít az emésztésben és még teli van ásványi anyagokkal is.


Az összetevők is nagyon jól néznek ki. szerintem.

2018. nov. 1. 11:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagytestű kölyöknél vitatott, hogy mennyire ajánlott magas fehérjetartalmú tápot adni. Egyesek szerint felgyorsíthatja a növekedést, ami később hozzájárulhat az ízületi problémákhoz. Mint mondtam, ez vitatott, de én nem biztos, hogy egy kölyöknél, pláne német juhásznál kockáztatnék 30%-nál magasabb fehérjetartalmú táppal.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Én ezek közül válogatnék a helyedben, ennek az Acana-nak a fehérjetartalma 29%, és a többinek is akörül mozog. Az Orijen, Carnilove és hasonló tápok fehérjetartalma 38-39% körül szokott mozogni, azokat a növekedés befejeztéig hanyagolnám.

2018. nov. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az elso kettot neztem meg amit linkeltel es ugyan ugy 29-30%os a feherjetartalma.


Semmi lenyeges kulonbseg nincs. Mindenesetre arra jo volt, hogy kiserletezzek melyik fog izleni neki a 3kozul:)

2018. nov. 1. 13:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy annyi, direkt 27-30% közöttieket linkeltem, amelyek összetevők alapján is jók. Amúgy a Taste of the Wild-ot általában szeretik a kutyák.

Remélem, valamelyik táp be fog válni a kicsinek. :)

2018. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!