Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és kert? Lehet mindkettő...

Kutya és kert? Lehet mindkettőt egyszerre, és hogyan?

Figyelt kérdés

Létezik olyan kutyafajta, amelyik nem az a típus, amelyik letarolja vagy kikaparja a kiskertet?


Vagy olyan, amelyik könnyedén betanítható erre?


Régen voltak kutyáink, de azok mindenfele rohangáltak és kapartak. Akkor nem volt jelentősége, nem kertészkedtünk. De most már egyre inkább igen, és nem szeretnénk beszüntetni. Viszont kutyát is szeretnénk újra.


Az a gond, hogy akár még meg is tudnánk oldani, hogy elválasszuk a kert egy részét..., de pont ezzel nem is mennénk semmire.

Ugyanis nemcsak házikedvenc tartása a célunk, hanem hogy valamilyen szinten őrizze a portánkat, ijesztő legyen a kert végében is az arra járók számára, továbbá űzze el a szomszédság macskáit. Ezek a rohadt macskák egyre gyakrabban sz.rnak a veteményesünkbe, és már kezd unalmas lenni. Ezért is kellene, hogy a kertben is jelen legyen egy kutya.


Azt hiszem elég részletesen leírtam az elképzeléseimet. Örülnék, ha hozzá értőbb kutyabarátok ellátnának jó tanácsokkal! Köszi!


(Bár odáig vagyok golden retriverekért, labradorokért, vizslákért, és még sorolhatnám... De tudom, hogy ők aztán mindenen át futkosnak... :) És mivel más kutyafajtákat is szeretek, továbbá a keverékeket is nagyon bírom, most úgy gondoltam, egy kicsit tudatosabban választanék kutyát, olyat, aki ijesztő a macskákra, ugat, ha hall valamit, és veteményesbarát. :))



2018. okt. 31. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha sokat foglalkozol a kutyával és lefárasztod, nem fog rombolni!
2018. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Első valaszolónak igaza van. Még annyit tennék hozzá, hogy a kan kutyák ha oldalbahugyozzák a növényeket, akkor azok egy idő után kirohadnak
2018. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Minden kutya ilyen. Csak megfelelő foglalkozás és nevelés kell
2018. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne a kertet válaszd le, hanem a veteményest kerítsd körbe.


Egyébként egy olyan kutya, akivel megfelelően foglalkoznak, ellátják, nem fog ásni. A kert elkerülésére meg tanítható, ahogy a lakásban is, hogy adott szobába nem mehet be pl.


Plusz infó: a goldi meg a labi neked az életben nem őriz házat, emberbarát kutya. Plusz nem is alkalmas a kizárólagos kertben tartásra, szüksége van a gazdája társaságára.

2018. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen mozgatott, foglalkoztatott, fárasztott kutya nem fogja szétkapni a kerted.

Neked schnauzerünk van és minden szir-szarral tele aggatott kertünk (szobrok, kerámia figurák, ilyen mini faházak, ilyen-olyan kerti díszek [anya imádja dekorálni a kertet] ) és van veteményesünk is. A kutya bár kölyökként elhordta a kisebb díszeket, most már hozzájuk sem nyúl (és nem, soha nem vertük meg érte, csak tiltottuk) . A veteményesen néha keresztül megy, de eddig még soha semminek nem lett baja. Nem legeli a paradicsomot, nem szedi le a paprikát, sem az epret vagy málnát.

Igaz, ő benti-kinti kutya, szóval nem az a tipikus kertbe kicsapott kutya. Viszont mikor jó idő van és nem vagyunk itthon, akkor kint van az udvaron. És van mellette egy szép kertünk és veteményesünk.


Szóval ez inkább attól függ, mennyit tudnál foglalkozni a kutyával. Ha keveset, akkor nem lesz szép kerted mellette, vagy csak nagyon kicsi eséllyel, ha szerencséd van (ritka) .


Labrador, golden nem őrzi a házat, sokszor még jelezni sem jeleznek. Vizsla is csak jelez, plusz őket tilos csak kint tartani, mert rövid, egyrétegű bundájuk van.


Szóval a szokásos kérdés:

Te mit tudnál nyújtani a kutyának? Az igényeidet leírtad, csak ez egy kétoldalú dolog. A kutya is élőlény, neki is vannak igényei.

2018. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vizsla-németjuhász keverék kutyám van és észrevettem, hogy amikor nem volt sétáltatva 2-3 napig akkor nekiállt kaparni, szétrágni dolgokat. Ha le van fárasztva rendesen akkor nem csinál ilyet.
2018. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Minden nap elviszed sétálni,lefárasztod szellemileg és nem lesz energiája ásni.


Kölyök korban előfordulhat tereprendezés,de ezt a következetes tiltásokkal meglehet szüntetni.


Viszont tény,ha csak ki lesz csapva a kertbe és hirtelen 8-9 órát egyedül lesz kölyökként akkor felfogja magát találni és rongálni fog.

Így első időben amúgy is érdemes csak felügyelettel kiengedni a lakásból. Egyrészt egy kölyköt se perc alatt ellopnak vagy vhol kibújik.


Házat őrizni a labi,golden felejtős, dugják ki a fejüket a simiért. Elég sokat ismerek így. Farok csóválva állnak a kerítés mögött nyújtják a lábukat,dugják ki a fejüket. Lelküket eladnánk egy kis simiért. Nem is egy riasztó fajta,de ezek a fajták a betörőt max arcon nyalják.


Max azok nem akik pl más fajtákkal vannak tartva pl roti,német juhász stb.

De munkahelyemmel szembeni kertesben volt egy vizsla egy staffival, hát a vizsla jobban őrjöngött a kerítésnél mint a staffi :D staffi is nyomta rendesen,de vizslán meglepődtem. Ennyit jelent ha más erősebb jellemű fajtával vannak ezek a könnyebben kezelhető fajták.

2018. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez talán segít valamit, esetleg ötleteket ad:

[link]

2018. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Villanypásztort telepítesz. Két nap alatt megtanulja, hogy a látszatkerítésen belül nem az ő területe van.
2018. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Steril, focipálya minőségű gyeped nem lesz, de azt a kutya nélkül is gondozni kell állandóan. Nekem az nem is tetszene, de lehet kutya mellett is egységes zöld területed, vannak nagyon jó minőségű sport fűnagok. Nekem staffim van, igazi energiabomba, ennek ellenére elég jól bírja a terep, de érdemes a fontosabb részeket leválasztani.
2021. ápr. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!