Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kiskutyámmal,...

Mit csináljak a kiskutyámmal, ha éjjelente sír?

Figyelt kérdés
6-7 hetes kiskutyám nyüszít éjjelente. Mindenhol mások a vélemények, valaki azt mondja, hogy hagyni kell, mert akkor látja, hogy nem ér el vele semmit és abbahagyja, de akkor nem lesz szoros kötelék késöbb, valaki azt mondja ilyenkor meg kell nyugtatni, stb. Ti mit ajánlatok? Sajnos magamat ismerve, nekem szörnyű hallani ahogy sír és rossz érzés tölt el, mert belegondolok, hogy sötét van, sehol senki, új hely.. Most itt van bent a házban a nappaliban, csináltunk neki egy kis dobozt, amibe feküdhet. Egyszer kimentem hozzá, akkor a sarokban ült, megsimogattam, ő elkezdett nyalogatni és rágni a kezem, így gondoltam adok neki egy kis eledelt. Gyorsan megette, majd beletettem a dobozába és kb. 1 óráig csend volt, de most újra kezdte. Mit tudnék vele csinálni? :( Van egy Nyári konyhánk, oda jó ötlet lenne kivinni? Végül is kicsi a helyiség ott, van fűtés tehát nem fázna, csak egyedül lenne. Valami ötlet? Szeretném rászokatni, hogy csendben átaludja az éjszakát.

2018. nov. 1. 03:45
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Aludj vele kiskifliben :D.
2018. nov. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Helyezd minél közelebb a fekheledhez!

Vagy tedd úgy a kis fekhelyét,hogy rád lásson.

Beszélj hozzá,nyugodt hangon,s néha simogasd meg.Játsz vele egy kicsit.Mivel most szakították ki az eddigi környezetéből. Az alomból.Még hiányozhat az anyja és a testvérei közelsége,akikhez eddig bújt.

2018. nov. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobban bírná a dolgot, ha 8 hetes kora után lett volna elhozva.
2018. nov. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez megint egy provokatív kérdés.Kérdező azt élvezi, ha itt mi állatvédő-állatszerető emberek és nem állatszeretők jól összebalhézunk.

Ugyanis négy dolog van, kedves kérdező:

Százezer hasonló kérdés van már itt.

Hol olvastad hiteles helyen, hogy hagyni kell sírni? A piacon Mariska néni lehet ezt javasolja, de hozzáértő, állatszerető ember soha.

6-7 hetes kiskutyát soha nem lehet elhozni, 8-10 hetes kortól lehet.Ez alatt se a kutyának nem jó, se neked, mint az most kiderült, amúgy is az állatvédelmi törvény tiltja! Egy csomó viselkedésbeli problémád lesz a kutyával, lehet hogy örökre, csak azért, mert nem hagytad az anyjával még minimum 2 hétig.

Abszolut nem értesz a kutyatartáshoz, nem fogod tudni megoldani a problémákat, amik emiatt jönnek.

Mióta van nálad?Ha 1-2 napja, sürgősen vissza kellene még vinni az anyjához!Lelketlenség ilyen picin elhozni tőle.

Ja és most ne gyere azzal, hogy találtad!

Akkor nem fog sírni, és akkor válik belőle normális kutya, ha éjjel is lát téged, érzi hogy ott vagy vele, másképp szörnyen érzi magát, még olyan mint egy kisbaba, védelemre szorul.

Nekem mikor kiskutyám volt, vagy az ágyba vettem magam mellé, vagy az ágy mellé tettem a kosarát, és tudta hogy ott vagyok vele, hallotta. Ha mégis felébredt, nyöszörgött, lenyúltam hozzá, és rögtön megnyugodott, én is, ő is aludtunk tovább.Majd néhány hét múlva, mikor már sokkal érettebb volt,és az udvaron volt már nappal, kezdtem kicsit szokatni, hogy este mindig kicsit később hoztam be aludni.De csak fél órával később.Ezt kb.3 hétig csináltam.Amikor már éjjel kellett behozni, telefonom ébresztett. Így fokozatosan szokott hozzá, hogy kint aludjon.

Mondjuk én alapból soha nem tartottam egyedül kutyát, mindig csak kettőt vagy még többet!

Így az új kiskutya nappal megszokta a többit, és éjjel könnyen velük maradt.

Az hogy a nyári konyhában egész éjjel sír, kétségbeesetten, és te nyugodtan alszol, hát mit mondjak erre a nagyfokú kegyetlenségre.

2018. nov. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy egy fontos tényezőt kihagytam. Az anyja meghalt pár héttel ezelőtt, 3 kiskutya volt. Mindenesetre köszönöm a válaszokat.. Kedves 4. Válaszoló: Rengeteg oldalon az van, hogy ha sír a kiskutya nem szabad odamenni és simogatni, mert ez rögzül benne, hogy ha sír, akkor jön a simi, és ezt fogja megjegyezni, mert a kiskutya pozitív és negatív visszajelzésekből tanul. Igazad van, hogy nem értek a kutyák neveléséhez, attól még a legjobbat szeretném neki. A nyári konyha csak egy ötlet volt, ha szerinted/szerintetek nem, akkor nem.
2018. nov. 1. 07:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kiskutya,akit 8-10 hetesen hoznak el az alomból, ha egyedül hagyják,az is sír.

Ugatni még nem tud, hát sírással jelzi, hogy hiányzik a megszokott alomtársak közelsége.

Gyorsabban megszokja , hogy éjjel nincs játék, evés, stb.,ha a gazda közelében lehet éjjel.

Ne simizd, ne etetsd, mert azzal megerősíted benne, hogy sírok, jön a gazda és foglalkozik velem.

Át kell vészelni ezeket az első pár napokat.

Mivel úgyis felébredsz a hangjára, elég, ha csak rászólsz, hogy maradjon csendben. Annyit megtehetsz,az ágyadhoz közel teszed a fekhelyét és lelógatod a kezedet hozzá. Általában ez megnyugtató számukra.

2018. nov. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zebulon66 ***** válasza:

Szia

Nekem is ilyen fiatalon lett kutyám. Nem maradt dobozban, sajnos macerás volt mindig vigasztaltam míg el nem aludt, akkor hagytam darabig magára. És lassan nyújtottam az időt. Megszokta de nagy türelem kellett mindkettőnek.

2018. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!