Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök boxert, hogyan neveljem...

Kölyök boxert, hogyan neveljem le a saját ürüléke evéséről?

Figyelt kérdés

Prémium táppal etetett, a rossz szokása miatt váltottunk csirke memtes tápra ,ananász kúrát is próbáltuk. Állatorvos írt emésztés elősegítőt. Nagy játék tere van. Sokat van velem, családtagokkal is, le van mozgatva.

Tiltottam ha rajtakaptam. Jelenlétemben meg sem szagolja az ürüléket.

De kontroll nélkül rögvest felfalja!


Most 4-napja adom a "stool repel"-gyógyszert'ami direkt erre van. De tegnap megint felevett egyet míg itt volt a postás és alá írtam,...... -tehát kèpes sunyin megvárni míg nem figyeli senki.. .

Nagyon el vagyok keseredve. A kutya 16-hetes.


Valaki tud megoldást?



2018. nov. 1. 08:32
 1/8 anonim válasza:
25%

Szia!

Én úgy tudom, hogy a kutyák azért eszik meg a saját, vagy másik háziállat ürülékét (pl.macskáét), mert kevés a vitamin bevételük és ezzel próbálják pótolni. Sőtt, ami nekünk büdös, és undorító szaga van, az nekik vonzó, (apum tacsija egy dögbe hempergett bele:/) ezért is eheti. A mi kutyusunk is ette, csak ő a macska ürülékét, 10 hónapos volt.

Mi úgy szoktattuk le, hogy jó erélyesen rákiabáltunk, nem annyira hogy nagyon megijedjen, csak hogy értse hogy nem jó az amit csinál. Vagy ha úgy nem, akkor rácspni a fejére.

Nekünk könnyebb dolgunk volt, mert labink van, és ő nem szegül ellen semminek, elfogadja.

Remélem tudtam segíteni:)

2018. nov. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Szedd fel... Akkor nem eszi meg.
2018. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Kölyköknél gyakori.

Mivel nem az anyja mutatja meg neki, mit ehet, mit nem, a te dolgod megtanítani neki, hogy nem ennivaló a földön talált akármi. A kölyök mindent a szájába vesz, megkóstol. Így ismerkedik a körülötte található dolgokkal.Kitartóan, számára érthetően tiltva le fog szokni róla.

2018. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt a viselkedést az alomban tanulta az anyjától!

Mikor hozzám került azonnal tiltottam neki stb!!!


Felszedem a kakit! -Azonnal ha látom, hogy végzi a dolgát -máskülönben azonnal megeszi!


Könyörgöm'ez egy fürdetett lakásban alvó,tiszta területen tartott kutya.


Nem egy olban van reggeltől - estig mint sok tenyésztőnél.... -mert versenyre viszi de az nem zavarja, hogy kétpofára eszi a kutya a xart!


Aki végigolvasta pont leszűri, hogy hiába minden erőfeszítésem kontroll nélkül mindig is enni fogja...


Erre kértem ötletet...

2018. nov. 1. 11:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Kutyasuli. Megtanítanak úgy nevelni, hogy ne egye fel
2018. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó járunk egy hónapja heti 2-szer!


Ott azt mondták az alomból tanulta, takarít...

Ha vele vagyok meg sem szagolja!

2018. nov. 1. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt csinálta a mi kutyánk is,mindent kipróbáltunk ellene,de eleinte semmi sem segített. Végül idővel magától leszokott róla. 1-2 hónapig tarthatott.
2018. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kölyök nevelése, a "nemszabad" felismerése nem egy nap, egy hét, egy hónap. Következetesen tiltsd és ahogy idősödik, elhagyja ezt a rossz szokást.

Egy kölyökkutya nagy odafigyelést kíván hónapokig.Mindig rajta kell legyen a szemed, és akár ezerszer is le kell tiltani a nemkívánatos dolgokról.

2018. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!