Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok egy felnőtt...

Hogyan tudok egy felnőtt kutyának új gazdát találni?

Figyelt kérdés
Sajnos kényszeresen költöznöm kellett, a kutyám a szüleim házában maradt. Ők viszont nem tudnak vele foglalkozni, én pedig ritkán járok otthon. Facebook csoportokban nem igazán reagálnak a bejegyzésemre, menhelyre pedig nincs szívem beadni. Ismerőst sem találok, aki be tudná fogadni. Hamarosan a szüleim is el fogják adni a házat, mert már "elmentek a gyerekek" és kettejüknek túl nagy, plusz a nyugdíjból nem is tudják fenntartani. Mit tudnék tenni ebben a helyzetben? Előre is köszönök bármilyen tanácsot!
2018. nov. 1. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig minél több facebook csoport - számos ilyen csoport van - jófogás, startapro, kiskutya.hu, ebadta.hu, és a többi ilyen oldal, ahol tudod hirdeted, jó fotóval, és megválogatva a gazdi jelölteket. Menhelyek segítségét is kérheted, nem beadásra, hanem gazdit találni. Fogadtam már be talált kutyát, hirdettem ahol csak lehet, videóval, fotóval. Egy hónap alatt álomgazdikhoz került, megválogatva ki akarta örökbe fogadni. Szóval, hirdesd ahol tudod, és nézd meg kinek adod oda!
2018. nov. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A kutyatartás nem egy-két évre szól! Mégis hogy képzelted ezt?

Mellesleg ha felelős lennél és tenyésztőtől vettél volna kutyát, ő azonnal vissza venné! Ha menhelyről hozol ki egyet, ott is vissza veszik! De gondolom neked occsón kellett szapis kutya. És csak megsúgom, a menhely nem vesz be gazdától kutyát, hisz így is 200%-on vannak!


Add oda valakinek, de legalább tanulj belőle, hogy neked nem való semmilyen felelősség vállalás! Sem állattartás, sem gyerekvállalás. Sajnos te nem vagy rá alkalmas.

2018. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bratilla válasza:
74%

#2, te normális vagy? Az emberek élete nem mindig tervszerűen működik. Meg ki mondta, hogy egyáltalán fajtatiszta a kutya, és nem valami kis keverék, mi ez a szaporítós duma? Szerintem kezeltesd magad. Van normális életed, párkapcsolatod, családod, munkád? Csak mert ha lenne, akkor valószínűleg tudnád, hogy normális emberek, ha akarnák sem tudnák egy kutya köré felépíteni az életüket.


Képzeld, ismerőseim is nemrégiben kerestek gőzerővel új gazdát a két kutyájuknak, mert a fizetésükből egyszerűen nem tudták visszafizetni a hitelüket, és elveszítették a házukat. Ez Magyarország. És ők sem "lepasszolták", hanem erejükön felül igyekeztek szerető új otthont találni nekik.


Szerintem a Kérdező egész megnyilvánulásából érződik, hogy szereti a kutyáját. Gondolod, hogy könnyű lehet neki megválni tőle?


Gondolkodj már el magadon.

2018. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, mit személyeskedsz? Hogy szerinted rendben van, sőt támogatni is kell az ilyet, hogy a kutyákat dobálják el, mint valami szemetet? Hát megsúgom, nem, nincs rendben! A kérdező meg csak a kifogásokat írja, semmi mást.


És újra leírom, mert a szövegértés nem az erősséged: Ha mentett kutya lenne, a menhely visszavenné. Ha tk-es kutya lenne, a tenyésztő vissza venné. Ha szapis kutya, akiből elege van a tulajdonosának, azt bizony itthon senki nem fogja elvinni, mikor sok millió gazdátlan kutya van menhelyeken, gyepiken, utcákon.

2018. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bratilla válasza:
Nem tudom, hogy nevessek vagy sírjak azon, hogy mennyire szűklátókörű vagy. Szerinted csak a tenyésztett, szaporítós és menhelyről elhozott kutya létezik? Az enyém például egyik sem a felsoroltak közül. Kellemes töprengést.
2018. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bratilla válasza:
Ja bocs, nem is szaporítós, hanem "szapis". Ez milyen nyelvjárás?
2018. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fave válasza:

2-es/4-es! Én imádom a kutyákat, de amit te művelsz, az elvakultság. Minek kell így támadni? "Ne legyen gyereked, nem vagy rá alkalmas".... Neked se legyen, ne szaporodj.


Ha valaki el akarja hajítani a kutyáját "mint egy szemetet", az szélnek ereszti AKÁRHOL, vagy gombostűkkel átszurkált kolbászt ad neki, megmérgezi, elaltattatja stb. A lehetőségek végtelenek. Van fogalmad róla, mekkora feladat új gazdát találni bármilyen állatnak? Biztos hogy senki nem vállalja, akinek csak az a lényeg, hogy megszabaduljon a kutyától.

2018. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Tökéletesen igazad van!
2018. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!