Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a mopszok erősen satnylnak?

Figyelt kérdés
Nyilván soha nem volt egy jég hátán is megélő fajta, de az elmúlt pár évben mintha még rosszabb lenne náluk a helyzet.
2018. nov. 2. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen sokkal jobban néztek ki, ma már csórónak a puszta létezés sem könnyű, pláne a melegben.
2018. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tragikus a fajta helyzete. Egy szabályozással is nagyon nehezen lehetne visszahozni
2018. nov. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
OK, akkor nem csak én látom így. A szemüknél talán a legrosszabb a helyzet, de valahogy a fejformájuk is egyre amorfabb. Ma már egy átlag példány is úgy néz ki, mintha szerencsétlen mentett kutya lenne.
2018. nov. 2. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Néha elnézegetem a környékem lévő mopszokat. Szerencsétleneknek már a futás is annyira megterhelő, hogy csodálkozok, hogy nem kaptak közben szívrohamot. Ha egy helyben állnak, akkor is mintha éppen összeesni készülne a légzése.

Szóval teljesen egyetértek veled, kérdező. Legszívesebben betiltanám a tenyésztésüket...

2018. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a bírák ezt várják el... a tenyésztők meg nagy lelkiismeretesen (khm...) eleget tesznek ennek. Igen, egyre torzabb a fejük, egy dagadtabbak, kiállításokon is kb ez az ideális, elvárt. Pedig vannak hosszabb orrú egyedek is, csak hát azok a kiállítási ringbe nem kerülnek be. Az elhízás is nagy probléma. Láttam már karcsú mopszot, egy hurka sem volt a nyakán, hát én abba beleszerettem. Nem is szuszogott 100 méter után. De sajnos azt tapasztalom, hogy a sok idiótának a mopsz kövéren szép. Csak arra nem gondolnak, hogy ezzel tönkreteszik a kutyát. De hát olyan cuki... ha megmondod nekik őszintén, hogy a kutya kövér, akkor a válasz: de hát olyan gyönyörű ígyis, a súly nem számít... szóval az emberek fejében keresendő a hiba. Tényleg. Érdemes megnézni Youtube-on egy kiállítási videót a mopszokról. Siralmas.
2018. nov. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!