Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta illene hozzám?...

Melyik fajta illene hozzám? Amstaff, argentin dog, cane corso vagy rottweiler?

Figyelt kérdés

Nagy kertes házunk van de benti tartásúak lennének. 18 és 20 éves "gyerekeink" vannak. Tudnak bánni a kutyákkal, de 3 éven belül a kisebb is elköltözik.

Jó őrző védő beállítottságú, megbízható, pörgös, aktív kutyát keresünk.

Sok foglalkozás, sport az egyértelmű. Reggel-este séták, hétvégente túrák. Itthonról dolgozunk mindketten.

Van egy 13 éves skót szarvasagarunk, igazi kanapé támasz volt mindig is.

Előtte német juhászkutya és komondor volt a háznál. Nyilván ezek más fajták.


Nekem a cane corso felé hajlik a szívem.


Rottweiler, argentin dog kutyákból sok a puhább hobbikutya, sőt általában csak ilyeneket látni. Külföldről azért nem nagyon szeretnék behozni.



2018. nov. 2. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg Amerikai Bulldog? :)
2018. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondolkoztunk rajta. Magyarországon nem sok tenyésztő van, pláne úgy, hogy mi nem a "bully" típusút szeretnénk
2018. nov. 2. 19:25
 3/10 A kérdező kommentje:
A feleségemnek az amstaff tetszik jobban. Abból is sok a nem tetsztő, de pl a warrior of the lanka's kennelnek nagyon jó kutyái vannak
2018. nov. 2. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Amstaff egy harci kutya, legalábbis erre lettek kitenyésztve. Ha van a szomszédságba is kutya nagyon nem ajánlott. Ahogy a cane corso se nagyon, nekem most jelenleg 2db 3 éves szuka van. A szomszéd alkamakként kiengedi a hátsó telekrészére (ahol a kerítés mögött az enyéim vannak) 2 nagytestű és egy kisseb talpnyaló kutyáját. Olyan koncertet rendeznek hogy az kibírhatatlan. Főleg az enyéim. Fel alá futkosás, ugatás, minden játszik. Utána olvastam a fajtának részletesen a neten mielőtt még megvettem őket, elvileg ez normális hogy nem tűrnek más kutyákat csak ha eggyütt nőttek fel. Szóval erre is kell gondolnod hogyha van a szomszédban kutya. Rottweilerről nincs személyes tapasztalat, csak ismerősnek van, szokta mesélni hogy ha kicsit közelebb megy valaki a kerítéshez már megy is aztán teszi a dolgát. Félnek is arra rendesen. DE! Ha úgy gondolod az őrzést hogy védje meg távollétetekben a házat el kell szomorítsalak, hogyha valaki be akar törni azt nem fogja egy kutya megállítani. Pikk pakk megmérgezi aztán ennyi volt a jó drága kutyátok. Legyen szó egy bedobott fagyállóval átitatott kenyérről vagy egy szöggel átszurkált sonkáról, nem nagy nehézség. (szegény nagybátyámnak kifigyelték a baromfikat az udvaron, meg az őket őrző németjuhászt aki nem nagyon csípte a bámészkodó tolvajokat, fogtak egy szép szelet kenyeret, átittaták úgy emlékszem fagyállóval, el is vitte őt, a tolvajok meg kipucolták az udvart meg a tárolókat) Nem írtad hogy erre célra használnád, de ha így értetted akkor nektek inkább egy kamera+riasztó jobb választás. De ha úgy akartok kutyát mint egy társ, barát meg így kutya szeretetből, akkor én azt mondom neked hogy rottweiler vagy cane corso. Nekem kinézetben a cane corso a nyerő, akár felvágott füllel/farokkal vagy anélkül. Igaz, ezeket már szépészetként nem lehet, de egészségügyi beavatkozásként elvileg még lehet, fülgyulladás megakadályozása érdekében. (nálnuk egyik sincs megcsonkítva, volt is fülgyulladás mindkettőnek) Argentin dog volt nekem egy még ezek előtt, a szőrük szép fehér, belefetrengett a sárba vagy rosszabb esetben a saját ürülékükbe, hát úgy már nem volt szép.
2018. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Az még kimaradt hogy minőségi kenelből vegyetek ilyen fajta kutyákat, lehetőleg törzskönyvvel, vagy törzskönyvezett szülőktől,akármelyik mellet döntötök. Inkább az amstaffot szokták kevergetni össze vissza, pitbullal vagy arra hasonlítókkal, esetleg argentin dog, bandog. Fontos hogy mindenképp kérjetek képet a szülőkről, meg helyszínen is nézzétek meg őket. (viselkedés, kinézet fontos) Olvassatok utánuk neten, főbb ismertetők, stb. Igaz, van kockázat a kenelből vásárolt ebeknél is de az is nagy kozkázat ha valami hozzá nem értő embertől veszed, akinek lehet hogy a vérfertőzés dolog neki ismeretlen, nem is hallott még a szóról. Pedig ez fontos, hisz vérfertőzés esetén viselkedési zavarok léphetnek fel, ezeknél a fajtáknál nem kell mondanom hogy ez nem csak rátok, de a körülöttetek élőkre is veszélyes. Meg ezeknél a fajtáknál az össze vissza kevergetés se célszerű. Ezért is fontos a szülők ismerete. Sok sikert a kutyusvásárláshoz! Legyetek körültekintők.
2018. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Ne a fajtára kend, hogy szociálizálatlan, neveletlen és nem lefárasztott kutyáid vannak.
2018. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Kedves okoskodó utolsó! Hülye vagy mint annak a rendje. Ha nem értesz a fajtához inkább ne írj. Olvass utána, más kutyákkal harcias fajta. Egyébként megpróbálhatnál feálni a gép elől kimenni a való életbe, és nevelni egyszerre 2 kutyát, úgy hogy megállíthatatlanul szaladnak fel alá, ráadásul a szomszéd kutyák láthatólag viselkedési zavarosak. Ne próbálj olyanról okoskodni amiről fingod sincs! Ha másban nem engedelmeskednének azt mondanám az én hibám. De meg akarják mutatni hogy ők a főnökök. Ha lenne kutyád értenéd ezt, de persze hülyeséggel próbálkozol beszólogatni. Olvass, tudakozz utána a dolgoknak utána okoskodj...
2018. nov. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt megszólalnál hogy minek neked két kutya ha nem bírsz egyszerre kettőt, elmondom hogy meghalt a tulajdonosuk, ezért kerültek hozzám.
2018. nov. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Létezik fajtára jellemző alapjellem. Ha nem lenne, akkor nem léteznének makacs vagy könnyen kezelhető fajták, mindegyik ugyanolyan lenne.

Köszönöm az eddigi válaszokat

2018. nov. 3. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha amstaff akkor warriors of the lankas kennel

Ha dogo argentino, akkor argentina, spanyolország


Sztem az amstaff jobb

2018. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!