Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyák is "ápolgatják" a...

Más kutyák is "ápolgatják" a lábaikat?

Figyelt kérdés

A kutyámnál már kb. 2 éve tapasztalom, hogy rendszeresen az első lábait nyalogatja. Azon belül is, leggyakrabban a talpait. Meg rágcsálgatja is. Mindig megnézem, de teljesen egészségesek neki.

Lehet hogy csak tisztálkodik? Vagy unalomból csinálja?


És ezt nem úgy kell elképzelni, hogy séta után csinálja csak, hogy letakarítsa. Most is pl. éppen séta előtt vagyunk még.


2018. nov. 2. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Sokáig nem is értettem, mivel foltoz annyit, aztán rájöttem, hogy a lábmosás közben össze-vissza nyálazza a mancsa mindkét oldalán a kanapét :D
2018. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Tisztálkodás. :)
2018. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem feltetelenűl tisztalkodás. Az en kutyám allergiás, ha nem kap gyógyszert akkor rágja-nyalja a lábát folyamatosan.
2018. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó:

ezen kívül milyen tünetei vannak még akkor?

Lehet hogy az enyém is allergiás?

2018. nov. 2. 23:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ő nagyon sokat vakarózik olyankor és rágja a lábát.
2018. nov. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tisztálkodik, és nem is unalomból csinálja. A lábnyalogatás egyfajta pótcselekvés a kutyáknál, magyarul: kínjában csinálja. Lehet, hogy valamilyen fájdalma van valahol, vagy viszket a bőre a testén, ami allergiára utal. Ha nagyon sűrűn nyalogatja, én elvinném egy állatorvoshoz a biztonság kedvéért.
2018. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!