Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panellakásba szeretnék kutyát,...

Panellakásba szeretnék kutyát, tájékoztassam a szomszédaimat?

Figyelt kérdés

Szerintetek, meg kellene kérdeznem a közvetlen szomszédaimat, hogy mit szólnának ha vennék egy kutyát?

Ugye elképzelhető, hogy az új kutyus megugathatja az ajtónk előtt elsétálókat, és az ugatással, esetleg a szomszédban alvó kisgyereket, vagy az éjszakás műszakból hazatért és alvó szomszédokat felébresztheti és ebből esetleg konfliktus helyzet is kialakulhat.



2018. nov. 6. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Én nem kérdezném meg. Hidd el a kertes övezetben is ugyanolyan idegesítő, ahogy örjöngenek a kutyák. Míg lakásban laktam nem hallottam senkinek a kutyáját üvölteni, ellenben a kertekben folyamatosan ugatnak a szocializálatlan dögök. És itt sem kérdezi meg senki, mi a szomszéd véleménye.
2018. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy érzed, nyugodtan kérdezd meg, de már nem szabályozhatja a ház saját hatáskörben az állattartás. Régebben volt olyan, hogy a ház saját szabályzatában benne volt, hogy nem lehet állatot tartani ott, vagy csak minden lakó beleegyezésével. De már évek óta állami szabályozás van rá, amivel csak a veszélyes állatok (főleg mérgeskígyók, skorpiók, ilyesmi) tartása van beleegyezéshez kötve, háziállatoké nem, és ezt a lakók semmilyen esetben sem bírálhatják fölül.
2018. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet, és kell is tanítani a kutyának, hogy ne ugasson lakáson belül. Jeleznie nem kell, hiszen van csengő.

ha kölyköt veszel, talán lehet szólni a közvetlen szomszédoknak, hogy türelmet kérsz arra az időre, míg megszokik a kiskutya és megtanulja az otthoni szabályokat.

2018. nov. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezned nem kell, ha nem akarod, viszont meg kell nevelned, hogy ne háborítson csendet.
2018. nov. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Ja, az egyessel egyetértek. A társasházban sok kutya van, de soha nem hallom őket ugatni. Ellenben a tesómék kertes házában állandó az ugatás koncert a környék udvaron tartott kutyáitól.
2018. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyet. A miénk nem ugatott. Viszont még így beszóltak miatta.

Erre készülj fel, hogy akármilyen nyugodt a kutyád 100% lesz valaki, aki beléd köt majd.


Mi most panelban lakunk egy ideig albérletben, szomszédban ugat a kutya, de ritkán, plusz tompán hallatszik át, nem zavaró. Másik szomszédban kisgyerek van, folyamatosan ordít, visít, de én ilyet durvát még nem tapasztaltam, na az jobban zavar. De nyilván nem fogok kötekedni a kisgyerekesekkel sem.


Nevelés kérdése mindkét esetnél.

2018. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Ne vigyel haza menhelyes kutyat, se mastol felnottet. Kolykot vegyel vagy szerezz (van aki ingyen osztogatja). Ot viszont tanitsd es pl nem csak a maafjon csondben nem kell ugazni a lakasban, de arra is hogy megismerteted a szomszedokkal. Alapbol egy normalis kutya nem fog masokat megtamadni es a gazdi tanitja meg neki, hogy mikor hogyan viselkedhet.

Persze, ha kifogsz egy nevelhetetlen kutyat vagy netan lesz konfliktus kesobb, akkor meg szabadkozz ezerrel, mindig bologass, hogy igen rajta vagy az ugyon, te neveled, jarsz kutyasuliba stb. es igy elveszed az elet a kutyaellenessegnek.

2018. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok. Ekkora hüleséget, hogy ne vigyen haza menhelyes felnőtt kutyát! Nekem menhelyes kutyám van, és ő a legcsendesebb az utcában, kb kéthetente ugat egyszer-egyszer. Bár az is igaz hogy ő nem kertbe kicsapott dísz, hanem lefárasztott, jólnevelt kutya, aki legtöbbször bent van velem a házban.
2018. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha a ház szabályzata nem tiltja, akkor nem kérdezném meg. Úgy is találkoznál ellenszegülővel, lehet alapból egy szót sem szólna, de úgy lenne vele hogy ha már így rákérdeztél, akkor juszt se egyezik bele. Előbb lefektetnéd a konfliktus alapköveit ha engedélyt kérsz tőlük, mintha nem szólsz egy szót sem. Lehet azt mondanák ám legyen, de utána beléd kötnének mindenbe. Mellesleg a szomszédok a társasházban azt sem kérdezik meg, nem bánják-e ha vesznek egy házi hifit.

Aztán még amit már írt más is: Én kertvárosban élek, és itt éjjel-nappal visít valamelyik kutya, nyáron nem lehet nyitott ablaknál pihenni délután, olyan, mintha a fejem mellett ugatnának. Van egy kis mozgás az utcán, már az összes kutya rohan a kapuhoz és akkor hagyják abba a lármát, amikor a fővezér már befejezte. Szóval nem értem a sok rinyát a tárasas házakban akik kutyaellenesek, mert ott sokkal jobban eltompul a falak között az ugatás, és nem is ugatnak olyan gyakran. Éltem társasházban is.

2018. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem,ne szóljak senkinek semmit és különben is kinek mi köze hozzá, hogy milyen állatott veszek. Akinek nem tetszik az ....
2018. nov. 6. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!