Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ugat a kutyám, akkor a...

Ha ugat a kutyám, akkor a szomszédom mit tud tenni ellenem?

Figyelt kérdés
A szomszédom azt mondta, hogy minden reggel miután elmegyek dolgozni, arra ébred, hogy ugat a kutyám és szabálysértési eljárást indít ellenem. 1 órát van csak egyedül itthon. De igazából minden miatt belém köt a szomszéd, mindig van valami baja. Emeletes házban lakunk. Mit tud tenni ellenem, illetve én mit tehetek ilyen esetben?
2018. nov. 6. 14:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%

Ha szeparációs szorongás miatt ugat a kutyád, azon munkával ugyan, de lehet segíteni (kilépsz az ajtón, ha csöndben marad, dicséret, fokozatosan növeled a kint töltött időt, ha nem ugat, jutalom...). Mire végigmenne egy eljárás (főleg, ha most még csak fenyeget), addigra szerintem már lehet javulást elérni.

Ha a szomszéd indokolatlanul kötözködik, akkor a hülyeség ellen nincs orvosság, mindig fog valamit találni.

2018. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) 1 órát vannak csak egyedül, addig ugatnak csak állítólag, ki lehet bírni szerintem, nem rosszak,egész nap tök nyugiban vannak csak a szomszéd kötözködik folyton. :( Csak nem tudom, hogy ténylegesen mit tud tenni vagy én hogyan védekezhetek ellene :D El vehetik -e a kutyákat?
2018. nov. 6. 16:23
 3/46 anonim ***** válasza:
80%

Simán indíthat birtokvédelmi eljárást, mert ez birtokháborítás, zavaró hanghatás miatt.

Ha szerez tanúkat (2 kell) nagyjából semmit nem tudsz tenni ellene, akkor "lejátszott" dolog, meg fognak büntetni. (teljesen mindegy hogy csak 1 óra, akkor is jogos a birtokháborítás, hiszen az ő tulajdonába nem mehet(ne) se hang, se szag (igen, zavaró szaghatás miatt is lehet eljárást indítani)

mivel semmi köze a te életedhez, és annak semelyik részletéhez.)


Először pénzbírság, és köteleznek rá, hogy szüntesd meg a fennálló helyzetet.

Ha ugyanúgy továbbra is fennáll a helyzet, akkor nem ismerem a pontos lehetőségeket, mit tudnak csinálni.

Persze az egyre növekvő pénzbüntetésen kívül.

Úgy értem, hogy ha ez többszöri esetté válik, akkor borítékolható az egyre nagyobb pénzbírság, de hogy a kutyádat elvehetik e, azt nem tudom.

Szerintem ahhoz több kell, meg az nagyon hosszú procedúra, meg ilyen esetekben én nem tudok ilyenről, hogy elvették volna valaki kutyáját.


(Ha veszélyes, többször emberre támadt, akkor szoktak elkobzást ítélni)


Te annyit tudsz tenni, hogy elmerülsz kicsit a fentebb említett szep.szor. témában, és megneveled a kutyád, ha már kutyát vállaltál.

2018. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak egyet-egyet vakkantanak, ő meg eltúlozza?


Vedd fel a hangot (lehetőleg videóval) valamivel, amíg távol vagy, hogy lásd, mekkora a "gond".


Utána jöhet az, amit előttem írtak: Kimész, x idő után visszajössz, ha csendben maradt.

2018. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
40%

... illetve annyival bonyolódhat a dolog, -a fentebb leírt az általános eljárás-

hogy ha adott város (kerület) adott önkormányzatának, vagy a társasháznak van valami olyan kiegészítő szabályzata, amit megszegsz, akkor más szankció is várható.


Gondolok itt arra, hogy pl lehet olyan házszabály, (vagy önkormányzati) hogy társasházban csak 1 kutya tartható.


(Mert a kérdést ugyan 1-es számban kezdted, de utána többes számban folytattad a kutyák létszámát).


Minden esetre ha ne adj isten túlnőne rajtad a probléma és bíróság elé kerülne a dolog, ott azért ne mondj ilyeneket, hogy szerinted ki lehet bírni. :D Ez csúnya öngól lenne.

Tudom, ismerem a reakcióikat... :/


Egyrészt elég messze áll egymástól a két életérzés, hogy "ki lehet bírni" meg valami élvezni tudja az otthona pihentető nyugalmát.

Másrészt az, hogy szerinted (aki a kérdéses időpontban még csak otthon sincs) ki lehet bírni, mikor 3 másik ember azt mondja, hogy zavaró, (nem kell kibírhatatlannak lennie, elég, ha zavaró!)

szóval az nem nagyon fogja meghatni a bíróságot, hogy szerinted hol van a szomszédaid ingerküszöbe.

2018. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

Nagyon semmit.... Csendháborításért kihívhatja a rendőröket, de ha akkor nem ugat a kutya, szó nélkül elmennek.

Vagy birtokvédelmi eljárást indít - bonyodalmas, hosszú, sok értelme nincs -, viszont te is indíthatsz a helyi jegyzőnél birtokvédelmi eljárást, ha sokat zaklat akár verbálisan a szomszédod! Szépen felveszed telefonnal a mondandóját mikor beléd köt, ez elindulni elég :) Szóval ezek a perpatvarok azért vice-versa működnek :)


S ne ugasson a kutyád, foglald le ha nem vagy otthon, játékkal, rágni való csonttal, ne adj felületet a rosszindulatú támadásra!

2018. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
36%
... Még a rádiót vagy a Tv-t bekapcsolhatva hagyhatod normál hangerőn - a kutya ugatás ne hallatsszon ki - vagy becsukod a szobába a kutyát ha a bejárati ajtó előtt ugat. Ne zavarja a bunkóját! :)
2018. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából minden héten kitalál valamit, hogy szőr van a lépcsőházban utána azt, hogy sár a kutyák miatt, másik héten az hogy ugatnak, volt olyan hogy rám szólt a póráz miatt. Minden héten más a gondja a kutyákkal, meg is mondta hogy fél minden kutyától, ha látom, hogy kint van megvárom amíg elmegy. Össze tudnak fogni többen, mert több idős lakik itt és persze egész nap pletykálkodnak. Igazából attól félek csak, hogy elvehetik őket tőlem, de akkor remélem, hogy nem. Rengeteget foglalkozok velük és nagyon jó körülmények között élnek, csak a szomszédok nem éppen jó fejek :(
2018. nov. 6. 18:27
 9/46 anonim ***** válasza:
70%

Nem vehetik el! Ha közös helyiségekben pórázon viszed őket, nem zaklatnak senkit a lépcsőházban, nem csaholnak éjjel-nappal egyfolytában a lakásban, akkor nincs félnivalód!!!

Azért nem úgy megy, hogy kipécéznek valakit, és elvetetik a kutyáit. Te meg ne hagyd magad, ha úgy érzed igazságtalanul szólnak, szállj szembe velük, védd meg az igazad!

2018. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
56%

"felveszed telefonnal a mondandóját mikor beléd köt, ez elindulni elég :)"


Egy jó ügyvédnek igen, elég elindulni ahhoz, hogy még a kérdezőt büntessék meg.

Nem lehet csak úgy engedély nélkül hangfelvételt készíteni, (csak valamilyen hatóságnak) de ha még konkrétan nem is kötnének bele, bizonyítékként egy ilyen felvételt nem lehet felhasználni!

Se videófelvételt, se hangfelvételt.


Ezért vannak a kamerák közelében kiírva, hogy kamerával megfigyelt terület, és ezért figyelmeztetnek telefonos ügyfélszolgálatok a hangfelvételre.


Mert ha ezek után valaki a kamerák előtt cselekszik, vagy telefonon mond valamit, az a figyelmeztetéssel egy időben, tudomásul veszi a felvételt.


De azt nem lehet csak ilyen önkényesen videót, fényképet, vagy hanganyagot rögzíteni, pláne nem felhasználni!!!


Úgyhogy óvatosan ezzel, mert nem hogy 2 élű fegyver, de inkább csak 1 élű, amivel a felvétel készítő ütheti meg a bokáját!


Egyébként ilyen téren szintén a szomszédnak áll a zászló, ugyanis a lépcsőházban, vagy a saját lakásában ő készíthet hangfelvételt, már csak azért is minden további nélkül bizonyítékként szolgálhat, mert nem sért személyiségi jogokat, lévén kutyákról van szó.

2018. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!