Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tanítása és pelenkára...

Kutya tanítása és pelenkára szoktatása?

Figyelt kérdés
Van egy kis kutyusom (lakásban tartom) nagyon ügyes nagyon hamar megtanul mindent sok parancsszót ismer már, de az istenért nem tudom pelenkára szoktatni. Esetleg valami videó sorozat vagy valami tipp ami alapján megtaníthatnám neki, hogy a pelenkára végezze a dolgát? (legalább a pisit)

2018. nov. 7. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Normális esetben nem is szabad a kutyát pelenkára szoktatni, mert esélyes, hogy az életben nem lesz szobatiszta! Ha már legalább 2 oltása megvan, le kell vinni minél gyakrabban (ideális esetben kb. 2 óránként) üríteni. Így tanulja meg a leghamarabb a szobatisztaságot.

Azt kell megtanulnia, hogy a lakásban nem ürítünk. A pelenkára szoktatással pont ez ellen dolgozol.

2018. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
A kutyád máris okosabb nálad Lakásban nem ürít a kutya!!!! Tanuld meg te is! Míg kicsi, napi többször, 6-7-8-10 alkalommal levinni, és megtanulja, hogy lent kell. Ha 1-2 szabadnapot is kivehetsz. Ez ezzel jár. Idővel ritkulnak a balesetek. Tudom, a legtöbb ember ezt azért akarja, hogy ha reggeltől délutánig, estig dolgozik, a kutya tudjon egy bizonyos helyre üríteni. Nagy hiba. Plusz undormány is a szarszagú lakásba hazamenni. Az ilyennek kutya sem való.
2018. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Alapvetően egyet értek az elsővel. Ha teheted mindenképp vidd le sétálni! A kutyának az a természetes, hogy kint végzi a dolgát.


Én még nem tudom levinni, kell még 1 oltás, amit jövőhéten kap meg és nálunk sajnos rengeteg a kóbor kutya/macska és a fel nem szedett kutyakaki....

Nem akartam pelenkára szoktatni, de letettem neki első nap egyet, mert láttam hogy köröz meg szimatol, rátettem és rápisilt. Onnantól kezdve csak odamegy, pedig nem dicsérem érte, nem jutalmazom. Egyszer-kétszer nem sikerült neki, mert a lakás másik pontjában volt épp és elindult arra amerre le van téve, de nem ért oda, ilyenkor sem szidom le. Remélem könnyen átszokik majd, hogy lent végezze a dolgát, kicsit félek, hogy nagyon rögzül benne a bent pisilés. Kakilni nem kakil a pelenkára, de azt is szinte csak 1 helyre és minden nap ugyan azokban az időpontokban, szóval azt hiszem szerencsém van.


Nem tudom, te hogyan próbálkoztál, próbáld meg, hogy ráteszed, mikor felébred. A kölykök alvás, evés, játék után nem sokkal végzik a dolgukat. Ha látod, hogy körbe körbe megy és szimatol, akkor is valószínű, hogy épp készül pisilni/kakilni. Olyankor tedd rá, ha lemegy, akkor tedd vissza, addig, amíg nem pisil. Esetleg, ha pisil, akkor amivel feltörlöd tedd rá a pelenkára, ahova meg pisilt jól mosd fel, hogy ne érezze a szagot.


Sajnos jobb ötletem nincs, max hogy marad a takarítás, 1-2 hét kibírható, ha elkeríted mondjuk 1 szobába, amíg nem vagy otthon, akkor kevesebbet kell takarítani. Ha nagyon erősen akarod rászoktatni a pelenkára, lehet, hogy nehezebb lesz szobatisztaságra nevelni, amikor már viheted le.

2018. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Félre értettetek. Nem állandó pelenkára akarom szoktatni. Kintre végzi a dolgát. Alapvetően otthon vagyok de néha el kell mennem pár órára (4-5) a munka miatt és azt szeretném ha erre az időre pelenkára csinálná a dolgot. De akkor amíg nagyobb nem lesz addig takaritgatok.

Ha nagyobbak már kevesebbszer végzik a dolgukat.

2018. nov. 7. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Értjük, csak ezzel az a baj, hogy összezavarod vele a kutyust. Neki egyszerű a képlet: vagy lehet bent vécézni, vagy nem lehet.

Mindegy, hogy pelenka vagy szőnyeg.

Tehát ha hosszú távon szeretnéd, hogy szobatiszta legyen, akkor felejtsd el a pelenkát. Ha szükséges, inkább takaríts.

2018. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Elég gusztustalan dolog arra nevelni a kutyádat hogy a lakásban végezze a dolgát
2018. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
#1 Nekünk pelusra pisilt a kutyusunk, na erre varrjál gombot! Mikor dolgoztunk nem kellett a pisit tartogatnia, szerintem ez a legjobb megoldás mindenkinek.
2023. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!