Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár napja van nálunk egy...

Pár napja van nálunk egy kiskutya. Amint este lefekszünk és egyedül marad, elkezd sírni. Tapasztalatotok szerint mi ilyenkor a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés
Nyilván még most is új neki a környezet, hiányoznak a szülei, testvérei. Sokat utána olvastam a témának, ilyen-olyan eltérő véleményeket olvasva. Nektek mi lenne a taktikátok ilyen helyzetben?
2018. nov. 8. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Lehetőleg hagyd, hogy a közeletekben legyen (egy szobában legyen a kiságya, esetleg az ágy mellett)


Törölközőbe/plédbe/rongyba csavart melegvízzel töltött palack is segíthet.


Ha tudsz szerezni mamaszagú rongyot (amin rajta van az anyja, testvérei szaga) az is jó lenne neki.


Viszont ne nyugtatgasd, de tutujgasd.

2018. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam minden kölyköt boxhoz szoktatok és amikor nem vagyok itthon és éjszaka abban alszanak. Neki is könnyebb így megtanulni a rendet és nekünk is. Tökéletesen beválik. Utána sokkal könnyebb dolgod lesz mindennel, plusz a kutyának kialakul egy hely ahol biztonságban érzi magát. A legidősebb kutyám például imád boxban lenni, hacsak teheti bemegy magától, ha bent van a lakásban.
2018. nov. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam a kutyámmal (8 hetesen hoztuk el), hogy a fekhelye az ágyam mellett volt. És ha nagyon sírt, odanyúltam, megsimogattam. Kb 1-2 hét alatt teljesen elmúlt.

Most már 9 éves, ő a nappaliban alszik, mi a hálóban. Mocorgás, sírás nélkül végigalussza nyugodtan az éjszakát.

2018. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is velünk van a kis bolognesünk. Mikor pici volt a hálószobába volt a kis kosara, ott feküdt velünk, volt olyan is, hogy az én oldalamhoz feküdt az ágy mellé. Most 14 éves, már a nappaliban is van kis fekhelye, de legtöbbször a TV néző fotelban alszik el, ahogy mi is kint nézzük a TV-t és csak reggel 4-5 óra között támolyog be a hálóba hozzánk (mindig nyitva az ajtó) és befekszik a helyére.
2018. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mellettem feküdt egy kis kosárban,én nem ágyon,hanem matracon aludtam.Simogattam,oda is tudott jönni hozzám,nem hagytam sírni.
2018. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk mivel kinti kutyának szántuk és a lakás sem kölyök kutya biztos (elég sok a vezeték amit elérne illetve amit letudna nyelni) a lépcsőházban éjszakázgatot. Délután le lett fárasztva este elöször 10percenként nézett rá valaki aztán növeltük az időt. Szerencsére nem volt sírós és elég volt neki annyi is ha a lámpát felnyomtuk vagy szóltunk neki hogy itt vagyunk. Az udvarra szoktatásnál, hogy hosszabb ideig a felnőtt kutyával lesznek azt is fokozatosan csináltuk, volt hogy sírt de muszály volt neki megszokni mert ha mindenki dolgozik nem tudunk haza jönni hozzá. 1 hét alatt megszokta a kinti alvást is.
2018. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!