Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hét éves szuka kutya ivartalan...

Hét éves szuka kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Van egy hét éves ivaros szuka kutyám, német juhász. Erősen gondolkozom az ivartalanításon, de egy szintén kutyás ismerősöm azt mondta, hogy az altatás miatt veszélyes lenne. Esetleg valakinek van tapasztalata?

Továbbá olyan kérdésem van, hogy milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni egy ennyi idős kutyánál, hogy kb képet kapjunk az állapotáról? Egyébként jó kondiban van, gyakran fiatalabbnak nézik a koránál, de standarden felüli méretekkel rendelkezik (35 kiló és a marmagassága is több egy átlag szukáénál, 63 cm). Egy vérképből mit tudnak megállapítani?



2018. nov. 8. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes, ha előtte vérképet néznek. A máj, vese érték a legfontosabb, ezek a szervek bontják le az altató szert. Ha rendben vannak az értékek, semmi gond nem lesz. 7 évesen még nem idős a kutya, jobb ha most ivartalanítjátok, mint ha évek múlva kell életmentő műtét gennyes méhgyulladás/méhdaganat, emlődaganat miatt.
2018. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vérkepet kell nézni, és a doki meg fogja hallgatni a szívét. Ja minden rendben van akkor probléma nélkül lehet altatni. Ismerősöm kutyáját 16! évesen műtötték, minden rmdben volt.
2018. nov. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Én is így gondoltam, csak nekem egy 8 éves staffim van. 7 éves korában halogattam az ivartalanítást, "úgysem lesz baj, stb..", féltettem a műtéttől. Pedig ritka kiváló kondiban van.

Aztán egy szombati napon beütött a ménkű: a hüvelyéből ömleni kezdett a véres genny. Előtte pár nappal nem evett jól, de semmi más nem tűnt fel. Gyorsan öltözés, fel a buszra, irány a doki. Szerencsére a mi orvosunk volt ügyeletben, ahogy megvizsgálta, már kérte el a pórázát, hogy irány a műtő, most azonnal. Este mehettem érte.

Ha még egy napot várok, kidurrant volna a méhe, annyi genny gyülemlett fel benne.

Ne várd ezt meg, senkinek sem kívánom hogy átélje. Plusz ha gyulladásban van a szervezet, nehezebb és kockázatosabb műteni (valamint megdobta a végösszeget egy tízessel.. de semmi nem érdekelt akkor, csak mentsék meg).

Jobb mielőbb túlesni a műtéten. Egészséges kutyának semmi baja nem lesz műtét alatt.

2018. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom 6 és fél éves volt amikor ki lett ivartalanítva. Semmi probléma nem volt. Nem bántam meg tényleg sokkal jobb gördülékenyebb minden egy egészségest ivartalanítani mint egy gyulladásost. 3 ismerősöm is van aki akkor csináltatták meg amikor már baj volt, előtte ők is féltek az altatástól.
2018. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ahogy azt már írták, a máj, vese értéket fontos megnézetni. Én tapasztalatból nem ajánlom mert az én kiskutyám sajnos nem ébredt fel többé az altatásból, pedig azt mondták minden orvosi adata alapján megfelel.. (Ez csak személlyes infó) ezt neked kell eldöntened.
okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!