Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olcsó kutyatápok?

Olcsó kutyatápok?

Figyelt kérdés

Kisvárosi kutyaboltom van 2 éve.Igyekeztem jobb minőségű eleségeket tartani, ne etessék a kutyákat, macskákat rossz minőségűvel.El is fogadták az emberek, legtöbben egyet is értenek vele.Aki nem, az szupermarketben vette meg a kaját.

De nyílt egy új bolt, ahol mindenféle sz..tápokat, amiknek 180Ft kilója, sőt 160Ft-os is van, meg 100Ft-os konzerv, is lehet kapni.

Meg is csappant a vevőköröm alaposan sajnos.Sőt már drága boltnak tartanak, eddig jó volt.

Két választásom van:az elvemet nem adom fel, bezárok és munkanélküli leszek.

Vagy feladom az elvemet, én is tartok rossz kajákat is.

Ti mit tennétek a helyemben?

Vagy esetleg tudnátok ajánlani olyan fajta kutyatápokat, amik olcsók, de nem annyira gagyik?Amit legalább megesznek a kutyák.Teljesen kétségbe vagyok esve.

Aki véleményt ír, képzelje bele először magát a helyzetembe.


2018. nov. 9. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

és ha az arany középutat választanád? Pl maradnának a minőségi tápok, de mellette árulnál farhátat, fagyasztottat és főttet is, pörköltet farhátból stb, és ezeknek olcsóbb árat számolnál? Sokan szeretik ilyenekkel etetni az állataikat, többek között mi is, de macerás állandóan főzögetni, ha lehetne valahol készen kapni mi vevők lennénk rá.

Emellett ráállni pl a kisemlősök ellátására. Nekem nyulam van és már a hajam tépem hogy 30 kmert kell utaznom, vagy online rendelnem, ha el akarom látni minőségi dolgokkal, mert a közelben csak magokat meg a hízótápot lehet kapni.

2018. nov. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kutyás vagyok, nem vállalkozó. De sajnos azt kell mondanom, úszni kell az árral, ha ere van igény, a szart (is) árulni kell.

Egy példa. Volt két keramikus ismerősöm. Egyik művész lélek volt, gyönyörű igényes munkái voltak, a másik egy üzletember, aki alkalmazottakkal gyártatta a förtelmes giccseket, mert akkor arra volt igény. Gondolom kitaláltad. Utóbbi kőgazdag, a másik tönkrement.

Sok sikert Neked a jövőben!

2018. nov. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Én utána járnék a középkategóriás tápoknak, ami nem gagyi, de olcsóbb, mint az általad árult prémium. Bár az elvedet értem, eleve rossz ötlet volt elvenni a választási lehetőséget a vevőidtől.

Természetesen nem a szupermarketes tápokra gondolok, de széles a skála, van még.


Ha van rá lehetőség, szélesíteném a vevőkört, cica, kisállat. Felszerelések esetleg, ha az nincs?


Helyi állatorvossal lehetne konzultálni, ha normális, hogy ajánlhatna téged, pontosabban a minőségibb tápokat. Főleg kölyök/senior kutyáknál működhet, ott jobban hajlik az ember rá, hogy speciális tápot vásároljon.


Vevőköri igényfelmérés esetleg? Kérdőìv vagy ilyesmi. Mi a fontos szempont a táp kiválasztásánál. Mennyit szán havonta etetésre. Meg szokta e nézni az összetevőket, ilyesmit.

És hangsúlyt fektetnék rá, hogy nálad nem névtelen tápok vannak, hogy pontosan tudni, miből áll. Persze nem tudom, hogy a másik bolt milyen, de errefelé a kimérős táp elég lutri.


Plusz személyes vélemény: te is hibáztál itt, hatalmas piaci rést hagytál azzal, hogy vagy te, vagy a szupermarket. Elvek ide vagy oda, várható volt, hogy valaki előbb-utóbb kihasználja a helyzetet, ezért nem lehet hibáztatni a másik felet.

Én azt gondolom, nem törvényszerű, hogy tönkre kell menj, akit "ráneveltél" arra, hogy a minősègi táp fontos, az nem fog hirtelen gagyit venni.

2018. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Próbálj meg 10% árengedményt adni annak, aki hoz egy új vevőt (kutyát).
2018. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Egy bolt, nem arról szól, te mivel etetnéd az állataidat, hanem arról, hogy hozzon annyit, ami nyereséges és meg lehet belőle élni.

Attól hogy te nem árulsz filléres kajákat, akinek az kell, nem fogja jó minőségű kajákkal etetni az állatait.

Neked, a vevők igényei szerinti árut kell árulnod.

Vagy bezárni. Nem a te felelősséged, ki mivel eteti az állatait.

2018. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnék keresni középkategóriás tápokat + kedvezményt. Josera, Fit Active ilyeneket.
2018. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a Brit Premiumnál olcsóbb (de még jó minőségű) táp nem létezik.

A megoldást én is inkább abban látom, hogy szervezz akciókat. De ezeket persze előre ki kell számolni, hogy még neked is megérje, de a vásárlóknak is csábítóan kedvező legyen az ajánlat.

Pl.

-2 zsák táp vásárlása esetén az egyik féláron; vagy

-minden nagy zsák táp mellé kupont adsz, ami a következő vásárlásból 5% kedvezményt ad a vevőnek

-ajándék jutalomfalat, kakigyűjtő zacskó, stb.

-törzsvásárlói kártya: kedvezőbb árak a törzsvevőknek, akik így gyakrabban visszajönnek

2018. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy vállalkozást nemlehet csak az elveid mentén működtetni. Nagyon rossz hozzáállas volt az, hogy csak minőségi tápot tartasz és akinek nemtetszik menjen szupermarketbe.

Azt kell tartani amire kereslet van! Mellette lehet tartani jó tápokat is, és az olcsó tápot keresőknek ellehet mondani mitől több a drágâbb, és mi a baj az olcsóval. De ennyi, aki mindezek ellenére mégis az olcsót akarja annak azt kell adni.

2018. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nemcsak prémium minőséget tartok, van 400Ft körüli kutyatáp is, de ami ennél olcsóbb, az nem való kutya etetésére.El lehet képzelni a 160Ft-os, 180Ft-os táp miből van.

Az igényesebb kutyatartók tudják miről beszélek.

Van hús is, nyers, főtt, sült vagy 20 féle.Meg mindenféle felszerelés.Igen, már nem kutyabolt, mert árulok mindenféle kisállatnak felszerelést, eleséget is.

Tud valaki olcsó, de még elfogadható kutyatápmárkát írni?Ami nem szemét.

2018. nov. 10. 16:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed. Remélem, sikerült átvészelned a kritikus időszakot. Ha aktuális még, akkor nézd meg a Susa kutya- és macskatápokat:)
2020. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!