Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha beteg a kutyám...

Mit tegyek ha beteg a kutyám a fülére de nincs egy forintom se? Nagyon féltem

Figyelt kérdés
Már nagyon szomorú vagyok mert egy hete vagy több is hogy rázza a fülét a füle gennyes koszos, tisztítani a külső hallojaratot sem engedi. Az utolsó forintom fül tisztító cseppekre költöttem de nem engedi ki tisztítani. Jövőhét vége felé fogok kapni pénzt egyből hívom az orvost de 52000 forint a jövedelmem. Kölcsön kérni nem tudok mert nem tudnám vissza adni. Már a szőr ki van hullva neki mert ki vakarta. Kedélye jó, étvágya van. Csak én vagyok bele betegedve. Az orvosnak se fogja hagyni magát, mert öntörvényű tacskó. Nagyon féltem őt, kérlek ne mondjátok hogy akinek nincs pénze ne tartson kutyát, nekem ő van csak.

2018. nov. 10. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az orvost, hogy lehetséges e, hogy ő most lekezeli és te kifizeted akkor ha jön a pénzed
2018. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Esetleg telefonon nem tudnál felhívni egy állatorvost, elmondani neki, hogy mi is a baj, és adna tanácsot. Némelyik sokat segít. ☺ Illetve ajánlom a kamilla virágot. Felforralsz vizet, majd kamillát raksz bele, én megszoktam várni míg langyos lesz a víz és akkor szűröm el a vizet. Ezzel tudod kenegetni a fülét, gyulladácsökkentő hatású.
2018. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha kölcsön kérsz a kutyára de nem tudod visszafizetni akkor a dokit hogy fogod kifizetni egy összegben? Vagy lehet részlet fizetést kérni (vannak dokik akik engedik) de akkor már egy hete hívhatad volna. A kőrózsa is jó fül gyulladásra de ha a direkt fülcseppet sem tudod használni nála akkor mindegy. Annyit tudok tanácsolni hogy szólj a szomszédnak szájkosár vagy nadrág szíj a kutya szája köré aztán szépen lefogni és ellátni a fülét, attól nem kell pánikba esni ha sír vagy kapálózik ha ilyen baja van igenis meg kell nézni. Nincs olyan hogy egy 3 kilos kutyát nem lehet megvizsgálni. Tessék megfogni ha kell.kicsit erősebben.
2018. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Már hívtam 50 km és körzetben ez az egy orvos van és azt mondta nem lehetséges mert sokan vissza éltek már ezzel. Tisztítsam ezzel a cseppel mondta melyik állatboltba vegyem. Megvettem de nem engedi a kutya hiába le fogom csipked, nem hagyja nekem ki tisztítani. Az orvos meg valahogy csak le fogná, vagy le szeparálnám ha máshogy nem megy. Volt tavasszal is neki kapott egy antibiotikumos injekciót de ez most rosszabbnak tűnik. 😐
2018. nov. 10. 13:54
 5/20 anonim ***** válasza:
39%

fültisztító cseppet gyulladt fülre a legnagyobb hülyeség volt....


Vidd el orvoshoz kérj részlet fizetést, zálogba ott hagyod az oltásiját..

Addig fogod húzni,míg annyira be nem gyullad,hogy a hallását is elveszti,de lehet műteni kell!!!!


Igen kutya pénzbe kerül, én is voltam már sokszor megszorulva, kértem részlet fizetést!


Ha a gyereked lenne vele is várnál? mert bár tb alapon ingyenes a vizsgálat,de ugye a gyógyszereket megkell venni!!


Vidd el ma!

2018. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Saját kutyáddal sem bírsz, istenem....


Na pont ezért lenne jó a kutyajogsi. Kutya nem való mindenkinek mai világban luxus a tartásra és nevelni is kéne..

2018. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kértem segítséget, de le csúszott róla az öv és el szaladt. Egész este be volt sértődve. Nagyon hiszti, az én hibám tudom. Egyébként inkább én nem eszek egy hónapig de akkor is ki fizetem az állat orvost, de kölcsön nem kérek.
2018. nov. 10. 13:56
 8/20 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem, de ha lenne el vinném az orvoshoz nyilván. Ott vannak egyszeri rászorultsági segélyek stb, de kérj már a munkaügyitől rászoruló segélyt kutya miatt. Nem adnak a mi állat orvosunk meg nincs ilyen jó fej. El hiheti mindenki, hogy nem jó kedvemből nem vittem el orvoshoz.
2018. nov. 10. 13:58
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

" tisztítani a külső hallojaratot sem engedi."

Pitem van, aki fülgyulladásra hajlamos. Rendszeresen kell tisztítanom neki. Gyűlöli, de ez nem választható dolog. Ki KELL tisztítanom, és kész. Öntörvényű, mint minden terrier, de ettől még megcsinálom.

SZóval kerekedj felül az önsajnálaton, légy határozott, és tisztítsd ki, ha már van fültisztítód. Bakker! Te vagy a felelős érte.


Az állatorvost meg kérdezd meg, ellátja-e, ha csak később tudsz fizetni.

És mostantól, minden hónapban tegyél félre 1000 ft-ot, ami a kutyára megy, ha S.O.S kell.

2018. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%

Ne legyetek már ennyire rosszindulatuak.

Ez van ezt kell megoldani. Most komolyan, ha valaki szegény, de imádja a kutyát macskát stb..., akkor inkább ne legyen neki? Te sem tudod hogy 10év mulva hol leszel, mi lesz veled, és még is van kutyusod, cicád stb... komolyan tiszta nevettséges.

Segtséget kért, ti meg itt oltjátok, ha nem tudsz segíteni, akkor lapozz!!

Amúgy is írta, hogy "ne mondjátok hogy akinek nincs pénze ne tartson kutyát, nekem ő van csak." Ami a legfontosabb, hogy csak ő van neki❤

2018. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!