Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan helyzet, amiben...

Van olyan helyzet, amiben elfogadható ha megmorogja a kutya a gazdáját?

Figyelt kérdés

Nem ma kezdtem a kutyatartást, volt óriástól (kau) kezdve szobacirkálóig minden, de nálam mindig főbűnnek számított ha a kutya megmorogja a gazdáját. Volt olyan kutyám, ami kiskorában kajaféltés miatt még meg is akart kapni, de hamar leszoktattam róla.

Na mostani kutyámmal az a gond, hogy néha amikor fel akarom emelni megmorog. Középtermetű 20 kilós kutya, nem is gyakran emelgetem csak fürdetéskor. Azonkívül, hogy halkan morog, nem csinál semmit (nem vicsorog, nem kap meg), tudom hogy ez csak figyelmeztetés, hogy nem akarja, hogy megemeljem, de szerintem ez akkor se elfogadható. Falkavezérséggel minden rendben, tudom, hogy ezt akarjátok írni, de kérlek ne, ezenkívül semmi az ég világon nem mutatja azt, hogy gond lenne vele. Orvosi baja nincs, nem hiszem, hogy fáj neki, hogy megemelem.

Amúgy így emelem fel, mint a képen a bal oldali ábrán:

[link]


Vagy mi más gond lehet még?


2018. nov. 10. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Pedig biztos fáj neki valahol, amikor megemeled és azért morog.
2018. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Fájdalmában, igen. Szerintem sem jól emeled fel, és fájdalmában figyelmeztet szerencsétlen kutya.
2018. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt is leírnád, hogy akkor hogy emeljem fel?
2018. nov. 10. 18:02
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Úgy emeld, hogy ne okozz fájdalmat!

Már bocs, a képecskéd alapján nem tudom pontosan te hol fogod, nyomod, emeled.

2018. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem biztos, hogy fáj neki. Az egyik kutyám akkor csinálta ezt amikor fel akartam emelni a kapanéról, azért morgott mert nem tetszett jeki, hogy elveszem őt onnan. Kapott egy taslit, többször nem fordult elő.
2018. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Oké, akkor kösz a semmit!

További hasznos válaszok jöhetnek még.

De amúgy szerintem csak szimplán fél a magasban.

Inkább a fő kérdésre várok válaszokat, tehát hogy ha ilyen esetben, tegyük fel félelemből morog, akkor az elfogadható-e.

2018. nov. 10. 18:23
 7/11 anonim válasza:
31%

Az én kutyám akkor szokott megmorogni amikor elakarom venni tőle a játékát. Kérdezem tőle, hogy "oda adod nekem a párnádat Snoopy?" miközben nyúlok felé, erre morgása úgy hallatszódik mintha azt "mondaná", hogy NEM. Egyszer lenyúlt egy 5000-rest az éjjeliszekrényemről és a pénzel a szájában elspurizott. Csak akkor tudtam elvenni tőle miután rákiabáltam erélyesen :) Engem nem különösebben zavar ha morog illetve kifejezi a nem tetszését. Mert megérzi a szavaimból ha mérges vagyok rá és akkor átváltozik egy angyalkává. Ismerem őt és tudom, hogy nem bántana soha.


A te kutyusod lehet, hogy fél és nem szereti ha emelgetik ezért morog. Esetleg nem szerzett valami traumát a múltban ami a magassággal / emelgetéssel kapcsolatos? Valamikor nem szorítottad meg nagyon vagy valaki más? Ezekre tudok gondolni.

2018. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
#5 vagyok. Igen az lemaradt, hogy szerintem a játékon kívül semmilyen esetben sem fogadható el a morgás ha az felém irányul. Ha fájdalma van akkor nyüszög (volt már gerincfájdalma, akkor felállni is alig bírt, én segítettem neki és nyilván fájt de nem morgott, csak nyüszögött)
2018. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is a félelem volt az első gondolatom, nem érzi magát biztonságban ha fel van emelve.

Az én kutyám elég vokális, sokat nyávog, morog, így is kommunikál. Morgás és morgás között is rengeteg különbség van. Attól, hogy így jelez neked valamit, még nem feltétlenül van gond. Ha befeszül, és érzed, hogy akár meg is harapna az nem jó, de ha csak azt akarja mondani, hogy inkább ne, de nem támad rád, nem harap meg ha mégis felemeled, akkor nem olyan nagy gáz szerintem.

2018. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Most ez elég szubjektív, hogy elfogadható-e a morgás vagy sem.

Mert valakinél igen, valakinél meg nem. Rajtad múlik hogy mit tolerálsz a kutyádnak.


Nem tudom, hogy miért morog, valószínűleg nem szereti a fürdetést.

Vagy csak a fölemelést. Azt az én kutyám is utálja, és én is úgy fogom ahogy te. De ő csak nyöszörög meg morgolódik olyankor, nem morog rám. Bár ő nem is csinált még olyat soha.

2018. nov. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!