Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Életemben először bántottam a...

Életemben először bántottam a kutyámat. Most szemét vagyok?

Figyelt kérdés

Na, akkor kezdjük az elején. Van egy fél éves kutyám. Legtöbb dolgot a Fennel módszer szerint tanulta, de nem mindent. Eddig semmi gond nem volt vele. Bármit mondtam, megcsinálja. Okos, engedelmes, játékos kutya. Voltam már vele versenyen is. Benti-kinti. A kaját bármikor elvehetem előle, semmi reakció, csak néz. A mai napig. Kint sepregettem, a kutya kivitte a kaját a járdára, hogy miért, nem tudom (lehet, ahogy jött utánam). Felvettem, hogy visszategyem a táljába. Illetve akartam, de a kutya elkezdett morogni, és odaugrott, én meg, mivel a másik kezemben volt a seprű, odahúztam, és annak ugrott neki. Nyüszögött odébb ment. Aztánmegint lehajoltam a kajáért, és láttam, hogy elég csúnyán néz rám, és mintha (!) morgott volna. (de ebben nem vagyok biztos, mert felidegesítettem magam, nem rá figyeltem.) Ezt magyarázza meg valaki. Mi ez a hírtelen változás? Most akarja átvenni a falkavezérséget? Gondolom az lehet, mert ugye nemrég lett ivarérett. ha nem, akkor mi? Mit gondoltok? Mit csinálnátok a helyemben? Figyelek, aztán, ha legközelebb is előfordul? Büntessem meg? Hogyan? Mikor kicsi volt, akkor volt ilyen utoljára, mármint, hogy büntetést kapott, akkor is annyit, hogy nem foglalkoztunk vele 10-15 percig. Tanult is belőle, eddig.

Bűntudatom van a seprű miatt, de mivel soha nem csinált ilyet, megijjedtem. A kutyának nincs baja.


2010. jún. 25. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya kamaszkorában megpróbálja átvenni a falkaveérséget.

Az enyém is megpróbálta,kapott egy fülest és elkaptam a grabancát, és levittem a földre.

Utána egy hónappal megint bepróbálkozott akkor újra megcsináltam vele, de kicsit fenyegetőbben, és sokkal durvában.Aztán pár napig játszottuk ezt a falkavezér játékot, gesztusevés,meg nem törődtem vele amikor hazaértem csak kb 20 perc mulva stb.

Azóta nem próbálkozott.

Biztos vannak más modszerek is:)nekem ez bevált.

2010. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Seprűvel bántani nem jó ötlet, de mindenkivel előfordulhat, hogy hirtelen mérgében ilyesmire ragadtatja magát, emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. De igen, most akarja átvenni a vezérséget, és még akarni is fogja egy ideig. Hiszen honnan tudhatná, hogy alkalmas vagy-e vezérnek, ha nem onnan, hogy mindig tesztel? Ezért kell mindig következetesen megtörölni. És igen, ilyen helyzetben a legjobb módszer a kizárás, a súlyát és így az időtartamát is neked kell meghatároznod, erre nincs recept. Ha agresszívn viselkedne, az a legnagyobb bűn, azért nyugodtan zárd ki egy hétre is akár, és ne szólj hozzá, csak tűrd meg. Kisebb ügyekért kevesebb időre. A múltkor valaki lehülyézett zért, de én azt szoktam csinálni, hogy ha szemtelen, hogy csípőre tett kézzel, összeráncolt szemöldökkel morogva lassú lépésekben elindulok felé. Bármi is volt a rosszaság tárgya, abba szokta erre hagyni.
2010. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Nekem is van kutyám, de azt megtanultam vele kapcsolatosan, amikor eszik, vagy a maradék kajáját akarom kidobni, morog de nagyon ám, sőt egy-kétszer meg is kapott már. Félti a kajáját, és teljesen mindegy mennyit foglalkoztál már vele, a kutya az kutya marad. Az enyém sem egy buta kutya, de mégis ha ennivalóról van szó, azt bizony tiszteletben kell tartani, hogy az ösztöne az élelme féltése. Na igen odasóztál neki, de ha nem teszed, akkor meg is haraphatott volna. Nem vagyok verés párti,de tisztelje a gazdáját!
2010. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Félreértettek! NEM VERTEM MEG! Soha nem bántanám a kutyát. Csak magam elé húztam a seprűt, és nekiszaladt. Utána odamentem, megsimogattam, átnéztem nem lett-e baj. Nincs semmi hál' Istennek, csak megijjedt, Ő is, Én is.

Eddig bármikor elvehettem tőle a kaját, nem morgott, ma volt az első eset. És ezt nem szokhatja meg, az tuti, mert, ha ezt megengedheti magának, többet is megfog.


A tippeket, köszönöm. Marad a büntetés, ha előfordul. Akkor jól sejtettem, hogy az ivarérése miatt. Bár, ez nem segít rajta, mert nemsokára ivartalanítva lesz, az uraság. :)

2010. jún. 25. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:24


Már bocs hogy ezt mondom , de akkor nálad nincs teljesen rendben a falkavezéri tekintélyed.ez a leg alapabb dolog , hogy a kutyától el tudd venni a kajáját vagy bármit, hisz gondolj bele ha felszed egy szaftos husit az utcán ami mondjuk mérgezett , te nem veszed el tőle mert félsz hogy megharap ? Én a helyedben rendezném ezt a dolgot minél hamarabb mert egy idő után nem csak a kaja miatt fog morogni és harapni.Mekkora testű a kutyád ?

2010. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem tudom a kérdésed hozzám szólt-e, vagy a válaszadóhoz, mekkora a kutya?! Ha hozzám, közepes. Ha nem, akkor is közepes. :)
2010. jún. 25. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Az előzőnek igaza van, egy kutyának soha semmilyen körülmények között nem szaad megmorogni a család egyetlen tagját sem.

Ha megteszi veszélyes lehet, önállóan dönt, önállóan támad.

Nem vagyok erőszakpárti, de legalabb 1x le kell jatszani ezt a falkavezérséget.Nem lesz neki semmi baja egy taslitól, vagy attól hogy a nyaka fölött elkapod a bőrt.

Ne hagyd annyiban.Ha kell provokáld, és nyomd le.

2010. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem német juhászom van,de bármikor elvehetem előle a kaját.Én is Fennel módszereit alkalmazom,jól beváltak.

Juttasd eszébe,ki a főnök...

2010. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából ma 18:24-hez szólt volna a kérdés :)
2010. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!