Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért néz az ellenség...

A kutyám miért néz az ellenségének?

Figyelt kérdés
Mikor mindig kiengedem a helyéröl hogy játszak vele, akkor mindig ugat rám meg harapdál. De nem ugy a cuki harapdálással hanem már fáj ahogy harap. Ilyenkor mindig visszazárom hogy tanuljon belöle de legközelebb ugyanez történik. Mit tegyek?

2018. nov. 11. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Finopan orron kell koppintani.
2018. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már probáltam azt is de semmi haszna. Eröszakodabban ugat rám akkor :/
2018. nov. 11. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a kutyákat szokták nevelni. Az hogy visszazárod, az semmire nem jó kb. Kutya méretétől függően kell megbüntetni. Egyébként meg, ha nem értesz a kutyához, a neveléshez, mindenképp kutya suli. Amikor nekem az első kutyám volt, jártunk rendszeresen minden hétvégén kb 1-2 órát. Megtanult mindent amire nekem szükségem van, hogy jól tudjunk együtt élni. Leszokott az ugrálásról, meg a harapdálásról, ül/fekszik, meg ha a nevét mondom kellő hangosan vissza jön, akármilyen érdekes dolgot is kerget. Próbáld ki a kutyasulit, mielőtt megfordulna a fejedben hogy kidobd, arra hivatkozva hogy viselkedészavaros. Sokan nem értenek a kutyához, és ezt teszik. Az ilyennek tördelni kéne a csontját. És akkor még finom voltam!
2018. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
Próbál falkavezér lenni, ez tök természetes ösztön. Helyre kell tenni, éreztetni kell vele, hogy fizikailag mennyivel erősebb vagy, mert az állatok az erőt tisztelik. Lenyomod erősen a földre megragadva a bundáját, hogy felvegye a behódoló pózt, vagy adsz neki egy pofont (teli tenyérrel semmi sérülést nem okozol ezzel neki)... Aztán persze a másik oldalról meg jutalmazod is kajával, simogatással, hogy ne érezze zsarnokinak a falkavezérséged. (Néztem egy természetfilmet ami arról szólt, hogy a farkasfalka-vezérség milyen komplex, ha a vezérhím zsarnok lesz, akkor hiába erős, a falka fellázad és kicsinálja.
2018. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Téged büntet a bezárásért. Nem érti, hogy csak jót akarsz neki ezzel.
2018. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Nálatok játékszer a kutya, akit, ha úgy hozza kedved kiengedsz, meg ha unod, újból bezárod?!


Még jó, hogy utál, ha nincs sétáltatás, nevelés, tanítás.


Minek nektek kutya?????

2018. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. A kutyámat igenis szoktam sétáltatni és nagyon sokat foglalkozok vele. Én barátomként tekintek rá csak én ugy látom hogy ö jelenleg engem ellenségnek néz. Kiskorában volt kutyasuliban is de ugy látom ez semmi hatással nem volt rá. Igen, bezárom a helyére mikor már ugy érzem nem lehet vele bírni.
2018. nov. 11. 17:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem félreérted. A kölyökkutyának és úgy minden fiatal lénynek az evolúció során védekezési mechanizmusai alakultak ki. Magyarul: éles a foga.
2018. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Ekkora hülyeséget sem hallottam még, hogy az "ellenségének néz a kutya".


Játszik. Ha durván csinálja, jelezned kell neki. Rászólsz, éles hangon felvisítasz mikor fájdalmat okoz.

Nem az a megoldás hogy visszazárod. Ebből nem tanul meg semmit. Csak mégjobban stresszelni fog tőle és felgyülemlik egy csomó energiája, amit ha kiengeded, megint rajtad fog levezetni.


A kutyasuli meg nem olyan, hogy 3-szor elmentek és lesz egy mintakutyád. Hónapokig is járni kell, hogy jól nevelt kutyád lehessen.

2018. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bezárod=ő tele van energiával. Kiengeded=valahol ki kell engednie az energiákat, mire te újra bezárod=még több frusztrációja lesz. Komolyan nem látod át?
2018. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!