Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónaposan hozzád került...

5 hónaposan hozzád került kölyköt már nehezebb tanítani mint egy 2 hónapos korától veled élőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok..

Először a neten próbáltam rákeresni,de nem találtam rá megfelelő választ, ezért fordultam hozzátok a kérdésemmel.

Nemsokára egy 5 hónapos kutyakölyök gazdája leszek. Nagyon félek attól,hogy már nem tudom őt úgy tanítani, szocializálni, mintha 8 hetesen érkezett volna hozzám. Azt olvastam,hogy 4-6 hónapos koráig olyan az agyuk mint a szivacs..én kicsit tartok attól,hogy lemaradok erről az időszakról,vagy már csak nagyon kevés időm marad az alapok megtanításására. Alaptalanul tartok ettől?


2018. nov. 12. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanítás, nevelés szempontjából nincs különbség. Szocializációs szempontból lehetnek gondok. Ha gyengébb idegrendszerű és nulla szocializációja van, akkor nehéz dolgod lesz.
2018. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minimális a valtozás. Tanítani még bőven tudod őt az élete végéig. 8-12 hetes korban az a fontos, hogy minnél több inger érje, hogy sok mindenhez könnyen tudjon alkalmazkodni (autóban utazás, buszozás, porszívó, hagos ingerek, fajtársak, emberek). De ezekhez utana is hozzá lehet szoktatni, csak max nem olyan hamar.
2018. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A 7 éves kutyámat gond nélkül tanítom, nevelem a mai napig, ha valami az eszembe jut... nem hiszem, hogy ez annyira korfüggő, hogy x idősen már ne tanulna semmit.
2018. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.. Szóval a tanítás ennyi idősen sem lesz gond, ennek örülök.

A szocializáció akkor inkább már a kérdéses ezek szerint.

Honnan tudom,hogy jól/rosszul szocializált? Van valami jele ennek a kölyökkutyán?

Elnézést,hogy ennyi mindent kérdezek, csak szeretnék jól látni ebben a kérdésben is.

2018. nov. 12. 11:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha nem vitték eddig sehova, alig vagy nem volt emberek közt, nem találkozott fajtársakkal, akkor lesznek gondok.
2018. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5,5 hónaposan hoztuk el a kutyánkat. Se szovializációcal, se tanulással, sem pedigd kötődéssel nem volt gond.Én pl el se hoznék 8 hetes kutyát. 3 hónapos kor szerintem az ideális
2018. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, tömören: a jó kutya nem ugrál, nem harap, szót fogad a gazdinak. És a gazdi a falkavezér, nem a kutya. Egy kutyaiskola nagyon sokat segít.
2018. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Maximum 6-8 hós kora körül lehet nehezebb. De ez egy természetes folyamat (kamaszodik) a kutyák nagy része átmegy rajta.


Utána újra szófogadóbb lesz.

2018. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!