Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon sokat ás...

A kutyám nagyon sokat ás éjszaka mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még csak kölyök(1 éves) menhelyről hoztuk el vagy 3 hete

még kb csak most illeszkedik be közénk.Próbálom minden nap lefárasztani labdázok vele meg tanítom még nem vittem sétáltatni mert még csak gyakoroljuk hogy jöjjön mellettem.

de valamiért minden este ás és vakond túrásokat meg egyéb lyukakat meg próbál bemenni a tyúk udvarba lehet hogy mert éjszaka ott mászkál patkány vagy hasonló rágcsáló.Kérem segítsetek hogy mit tudnék tenni mert már a volt kutyáim síremlékét is kiásta de természetesen ott is volt egy lyuk mikor megnéztem.



2018. nov. 12. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1 éves kutyát nem fogsz tudni lefárasztani egy kis labdázással és tanítással.

A kertben pedig nem fogja megtanulni, hogy hogyan kell szépen sétálni. Vidd ki, fussatok egy kicsit, ha egyedül nem megy, akkor kérd a szüleid segítségét.

2018. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni minden kellene vinni, eleinte persze pórázon.

Az ásásról nem fogod tudni leszoktatni, ha ott patkányt, egyebet érez.

2018. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.az segítene ha este bent aludna?vagy ha hoznék mellé egy társ kutyát? vagy akkor párosan ásnák fel a kertet?
2018. nov. 12. 15:06
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Betonozd le az udvart
2018. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A bent alvás segíthet.

Mielőtt mentek aludni fáraszd le alaposan. Vidd kutyák közé, mezőre elengedve vagy akár bicajjal (már ha tud normálisan sétálni), egyszóval, fáradjon el.

Ha a másik kutyával sem foglalkozol, csak kerten belül, akkor ugyanúgy fel fogja ásni a kertet.

2018. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy másik kutya lenne a megoldás. Egyszerűen le kell fárasztani, ehhez ne elég egy kis labdázás, meg tanítás. A helyes sétát is csak kint tudja jól megtanulni, ahol ingerek is érik.

Vidd el egy sétára, vagy akár fussatok.

És igen, az segítene, ha bent aludna. Nem hiszem, hogy felásná a padlót. :D

2018. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok a séta, játék, akkor unalomból kevesebbet fog ásni, de ha valami állat miatt kezd el kaparni éjszaka, akkor azon a fizikai távoltartáson kívül nincs ötletem, hogy mit lehetne tenni.

Nem segít, de talán vigasztal, hogy nem vagy egyedül: a mi 13 hónapos kölykünknek tegnap este több, mint 1,5 óra séta és 1+ óra futtató (és engedelmességi) után még kertészkedni is volt kedve (=újabb gödör a kertben). Vakond, patkány szintén van. Remélem, hogy idővel kinövi...

2018. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bárcsak nekem lenne egy ilyen kutyám. Nagyim öreg és egy nagy paraszt házban lakik, de nem akar semmi áron elköltözni. Sajnos a mellék épületekben sok a patkány, tyúkok miatt mérgezni csak óvatosan lehet. Egy ilyen kutya nagyon jó lenne aki összefogdossa a kártevőket. Ha benne van az ösztön akkor nehéz leszoktatni róla. Iskola esetleg??
2018. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!