Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan csoport/oldal, ahol...

Van olyan csoport/oldal, ahol valóban ingyen kínálnak kutyát?

Figyelt kérdés
Sok-sok gazdikereső csoportban látok gazdikereső kutyákat, 10-ből 9 menhely. Olyan oldalra gondolok, ahol családi/egészségi okból keresnek új gazdát. Elvétve láttam már ilyen bejegyzést, de azonnal rárontanak az "állatvédők", hogy ivartalanítás, felelőtlen állattartó, az állat nem tárgy, stb. Pedig valóban adódhat olyan élethelyzet, amikor nem tud tovább gondoskodni a kutyáról, ezért keres másik gazdát. Talán ezért van egyre ritkábban ilyen bejegyzés.
2018. nov. 13. 07:39
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
De elhozol egy kutyát ingyen (egyébként számos menhelyről, ideiglenes befogadótól is tudsz így kutyát örökbe fogadni), de utána a tartása költséges! Vagy azt is ingyen akarod megoldani?
2018. nov. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
A számos menhelyek közül tudnád valamelyiket ajánlani? Ugyanis minimum tíznél érdeklődtem, egyik sem volt ingyenes. 20.000 Ft az örökbefogadási díj, de egyéb adományokat is örömmel fogadnak. Olyan gazdikereső oldalakról szól a kérdés, ahol valóban INGYEN
2018. nov. 13. 08:29
 3/39 A kérdező kommentje:
Nos, kicsit zaklatott lettem, folytatom: ahol valóban INGYEN elhozható kutyáról szól a bejegyzés. Nem, nem akarom ingyen tartani. Minőségi étkezést, foglalkozást, rendszeres orvosi ellenőrzést biztosítanék neki, ahogyan tettem ezt az előző kutyámmal. 16 évig élt velem, 4 éve 1 évet adott neki az orvos, mindent megtettem, hogy ezt túlteljesítsük és sikerült.
2018. nov. 13. 08:32
 4/39 anonim ***** válasza:
81%
Minden menhelynél van várólista az olyan kutyákról, amiket le akarnak adni. És minden menhely hirdet olyan kutyákat, amiket nem tudnak bevenni. Alaposabban nézz utána ezeknek.
2018. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként az a 10-20.000 ft sok neked? Vagy sajnálod a kutyára?
2018. nov. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
87%

Azért NINCS ingyen kutya az állatvédőknél, mert az esetek 99%-ában oltva, chipelve és ivartalanítva kapod meg a kutyát. Ezt a menhely is kifizeti, nyilván nem a teljes árat, de kifizeti. Ha minden kutyát ingyen adnának, akkor hamar bezárnának. Így valamennyi visszajön abból, amit az álatra költöttek.


Ha olyan kutyát szeretnél, ami valóban ingyen van, akkor ilyenekkel tele van a Jófogás. De én a helyedben ott is olyat keresnék, aki rendelkezik oltási könyvvel (kiskutyáknál is) és nem halnék bele, ha az oltások árát kifizettetnék velem. Nincs annál rosszabb, amikor elhozol egy kiskutyát és 1 héten belül meghal, mert pl. Parvos volt vagy akkora bele van a férgektől, hogy alig tud menni.


Ha pedig nem ragaszkodsz a kölyökhöz, akkor sok olyan hely van, ahol az idős gazda meghalt vagy már nem tud róla gondoskodni stb.

2018. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
85%

Ha 10-20 ezred sincs kutyára akkor hogyan miből fogod oltatni, mivel eteted ha netan beteg lesz miből fizetsz a dokinak?

A 10-20 ezer az kb ingyen. Tartalmazza az oltasokat a chipet stb.

Ha ennyid sincs NE tarts kutyát, mert az ellátását sem tudod megoldani!

2018. nov. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
88%
Jófogáson, ebadtán és hasonló helyeken általában vannak ingyenes hirdetések is. Viszont ha ez azzal jár, hogy a kiskutyát 6 hetesen kell elhoznod (törvénytelen) vagy oltások, chip nélkül (szintén törvénytelen), akkor én a helyedben inkább fizetőset választanék. Nem a törvény miatt, hanem mert a kutyának nem jó. Ha kölyökben gondolkodsz, akkor ott az első oltásokért és féreghajtásokért simán kifizethetsz 30000 Ft-ot is. Idősebb kutyánál már lehet, hogy megvannak az oltásai, de ingyen adják, mert meghalt a gazdája, költöznek stb. itt viszont a kutyának már "előélete" van, amit vagy elmondanak neked, vagy nem. Menhelyi kutyáknál kevésbé ismert az előélet, de a természetét nagyrészt kiismerték (ha jó menhelyről van szó) és kisebb a valószínűsége, hogy félrevezetnek.
2018. nov. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
86%
A kutyát ingyen kapod a menhelyen is, amit részben kifizetsz azaz oltások, chip, ivartalinítás. Ami kutya ténylegesen ingyen vihető pl jófogásról ott neked kell fizetedned majd az ivartalanítást, oltást, chipelést, féreghajtást. Nem 20ezret fogsz othagyni az állatorvosnál az első hónapban.
2018. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Nagyjából itt is ugyanolyan válaszok jönnek, mint az "ingyen elvihető" csoportokban. Tényleg nem értelmesen fogalmaztam meg a kérdést? Nem az a lényeg, hogy van- e, 10-20.000 Ft, vagy sajnálom.
2018. nov. 13. 10:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!