Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp vagy főtt hús a jobb...

Kutyatáp vagy főtt hús a jobb egy kutyának?

Figyelt kérdés
Közép vagy nagytestű kutyák számára az a jobb ha tápot kap, vagy ha főtt húst? (pl csirke vagy disznó hús, megfőzve) Melyiktől fejlődik jobban, melyik az egészségesebb, stb. Értelmes válaszokat ha lehet!
2018. nov. 13. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha már hús inkább nyersen mint főve,mivel minden tápanyagot kifőzöl belőle.


Én etettem nyersen is, baj az volt,hogy nem tudtam a húst hol tárolni a fagyasztónk kicsi volt,panelba plusz fagyasztó sehol nem fért, bele untam,hogy 3 naponta járnom kellett a várost hogy hol van hús hol jó áron,esetleg akciós. Így is drágábbra jöttem ki,mint minőségi táppal. 1,5 év rohangálás után feladtam. Ha betudtam volna előre vásárolni 1-2 hónapra nem lett volna ezzel ekkora problémám. Mondjuk ha a kutya beteg akkor nyerset kb lesem tudod tuszkolni stb.


Bonyolult volt 1,5 évig bírtam.


Ha bele fér a keretbe akkor jó minőségű kutyatáp.


Én próbáltam már etetni tápot meg főtt húst össze kevertem mindig fosás lett a vége, illetve ha heti 2-3x kaptak főtt húst többi napon tápot akkor is fosás volt.

Nálunk a keverés nem jött be.


Inkább jó minőségű hidegen sajtolt táp,plusz magas hús tartalmú konzerv, de havonta egyszer veszek egy nagyobb konzit és azt bele keverem pár napig amíg tart a táphoz. Kap ízületvédőt,kap lazac olajat. Gyümölcsöket ha eszünk kap ő is.


Egészséges. Másik kutyánk ugyan így szépen elélt 16,5 évet, igaz sokáig elején ő pedigreet kapott,mert kezdő kutyások voltunk, de utána ő is minőségi táp, utolsó félévben a vese problémája miatt sajnos speckó vese kímélős tápot kellett ennie.

2018. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia! :)

Tápoknál összetevőket nézd, sajnos a nagyrésze gabona, meg kb az ami a vágóhídon már a virslibe se jó. :D Nyilván vannak drága prémium tápok amiknek az összetevői tényleg fedezik egy kutya szükségletét, de az árban is ott van.

Én akkor váltottam a B.A.R.F étrendre a kutyáimmal amikor az előző tacskóm daganatos lett. Az állatorvos pár hónapot mondott, és majdnem 1,5 évet még úgy élt le, hogy aránylag tünetmentes volt, én hiszek benne hogy a jó minőségű étrend is nagyban tett ezért. :)

Facebookon találsz egy ilyen csoportot, Barf elvek az alapoktól mit miért és hogyan a neve. A diszóhúst/vadhúst mindenképp főzni kell, mert betegséget terjeszthet, a többit (csirke/hal/ló stb) nem szükséges, mehet nyersen. De nézz utána a BARFnak, én csak ajánlani tudom, majd kicsattannak a kutyáim, és imádják. :)

2018. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Azt hozzá teszem csak főtt hústól fosni fog illetve nagyon egyoldalú, ha főzni akarsz akkor zöldséget,rizst stb... szerintem főzés is nagyon egyoldalú tud lenni.


Több kutyás ismerős főz a kutyájának egy hétig főtt egy hétig táp.. Nekik nem fosik a kutya tőle.


Mindenkinek ki kell tapasztalnia.

2018. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Még jó hogy mondtam hogy közép/nagy testű kutyák érdekelnek. A kissebbeknek nyilván elég egy-két marék táp is bőven.

Egy tanyán élünk, ahol van 2 kuvasz a nyáj terelésére, meg 1 örökbefogadott pitbull jellegű kutya. (a netes fajtaleírásnak kifogástalanul megfelel) A két kuvaszt a tegnap hoztuk 1 hónaposan, hisz még nem rég lett meg a legelőnk ahova ki tudjuk terelni a nyájat. A másik pár hónapja van meg, a kicsiktől elkülönítve végzi őrző-védő feladatát. Rossz körülmények közül került ki, az előző gazdája terrorizálta és harcokra nevelte. Eddig tápot kapott. Most elgondolkodtunk hogy melyik lenne a jobb, ha mindannyian tápot kapnának, ami ugye drágább lenne hisz elvileg

2018. nov. 13. 19:49
 5/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, véletlenül a küldésre nyomtam. Folytatom: elvileg mindkettő fajtának másféle táp kell.
2018. nov. 13. 19:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a tápra voksolok, legfőképp kölyök -és fiatalkorban.

Ha választasz egy középkategóriás márkát, mint mondjuk a Brit premium vagy a Fitmin, akkor nem esznek ki a vagyonodból, viszont összetevők tekintetében egy nagyon jó döntés. Ilyen étrendet, 600ft/kilós áron nem tudnál hússal sem összeállítani, márpedig ekkora méretű kutyának roppant fontos, hogy minden vitamint, ásványi anyagot fedezzen az élelme.

Kölyökkorban különösen figyelni kell a helyes etetésre, hogy ne alakuljon ki hiánybetegségük, ne sántuljanak le, erős legyen a csontozatuk. Ezért az első másfél életévükben kontrolláltan, körültekintően tápláld őket -erre jó a felső-középkategóriás száraztáp.

Ha felnőtt korukban ezt drágának tartod, felütheted főtt rizzsel, nyesedékkel a menüjüket, netán, ha jól tolerálják, "lejjebb" válthatsz Susa, Fer-dog minőségre. Ezt majd úgyis kitapasztalod...

Egyébként később simán mehet a pitbullnak is a nagytestűekre szabott kaja, mivel csak a tápszemek méretében van különbség, plusz van benne ráadásként ilyen-olyan ízületvédő, ami neki sem fog ártani.

2018. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóval nagyjából egyetértek. Bár a pitet minek etetnék large táppal, amikor a large drágább, mint a medium táp?

Én nem vagyok a nyers hús híve. Először is, ha elvész a tápanyag a főzéstől, akkor az emberek minek esznek húst? De, még ha igaz is, hogy valami plusz tápanyag megmarad, akkor is szerintem veszélyes a nyers hús. Sokkal nagyobb odafigyelést igényel, mint a főtt. Egyébként disznót nem is adhat nekik nyersen, ha épp az van neki.

Amúgy én nem ajánlom, hogy valaki csak hússal etessen (akár nyers, akár főtt) az túl egyoldalú. Akkor rendesen össze kell állítani az étrendjüket. Ha valaki az összetevőket a boltba veszi, akkor szerintem tuti drágábbra fog kijönni, mint egy középkategóriás táppal. (Én pl. Brit Premium by Nature-ral etetek. Két közepes felnőtt kutyám van. 16 és 21 kg. A közepes tápból 30kg-ot 3 hónap alatt esznek meg ketten. Vagyis havi kb. 5800ft-ban van a két kutya tápja. Lemerem fogadni, hogy ha magam kotyvasztanám a kajájukat, jóval többre jönne ki.) Néha én is adok nekik főtt húst, nekem bírják. Gondolom kutyája válogatja, mennyire bírja a gyomruk. Minden esetre én is úgy gondolom, hogy kölyök korban fontos a rendes étrend és persze utána sem árt, akár főzünk a kutyának, akár táppal etetünk. A két kölyök kuvasz nagyjából ha jól számolom, egy 15kg tápot enne meg egy hónap alatt. Az Britből Junior Large-ból 11 000/hó a két kutya, később felnőtt tápból meg havi 10 000/hó. Ha hússal etetnél az nem tudom mennyire jön ki.

2018. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mèg mielött a tàpon gondolkodsz, vidd vissza a kèt kölyköt a szapihoz az anyja alà mèg úgy nègy hèt erejèig!!!!!!!!!!!


Addig ràèrsz kitalàlni...

2018. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Miért hoztál el 4 hetesen kölyköket? Ez állatkínzás! És miért kellett szaporítótól? Gondolom mert az occsó. Azt ugye tudod, hogy ezek a kutyák nem fognak tereln?
2018. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem értettem miért szidtatok.... Igen mostmár látom, elírtam, 2 hónaposak a kicsik.
2018. nov. 13. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!