Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok 5 éves kislány mellé?

Figyelt kérdés
Tavasszal lesz a szülinapja (igen, még messze van) és nagyon szeretne egy kutyust. Nagy udvarunk van, kint szeretnénk majd tartani. A kérdésem az lenne, hogy milyen fajta lenne ideális egy kisgyerek mellé? Gondolkozunk örökbefogadáson is. Mi a véleményetek?

2018. nov. 14. 07:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Egy nyugodt jellemű, télálló bundájú keverék tökéletesen megfelel.

Ha örökbefogadtok, arra figyeljetek, hogy a kutya gyerekkel tesztelve legyen. Vigyétek el sétálni a gyerekkel együtt. A kutya legyen vidám, barátságos, felszabadult. Semmiképpen ne legyen sem ijedős vagy félénk, sem agresszív. Ne riadjon meg a gyerek sikongatásától, rohangálástól stb.

Fajtatiszta kutyák közül a labrador vagy golden retriever, berni pásztor, amit tudnék ajánlani, de csak jó nevű tenyésztőtől, mert agyonszaporítják őket. Ezeknek ára 200 ezer körül kezdődik.

2018. nov. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Menj el egy közeli menhelyre, és keress egy nyugodt, gyerekszerető kutyát, a menhelyen a gondozók segíteni fognak.
2018. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Golden retrivert
2018. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha tudjátok megfelelően nevelni, akkor bármilyet. Vannak nyugodtabb természetű fajták, de őket sem lehet akármeddig nyúzni, és egy pörgősebb kutya is képes megtanulni, hogy a család tagjaira vigyázunk. Ha kezdők vagytok, érdemes elvinni kutyaiskolába (legalább néhány alkalommal), ahol elmondják az alapvető nevelési elveket, és segítenek kezelni a problémákat, mert azok mindig vannak. Megtanulja az alap engedelmességet (pl. marad, nem szabad parancsokat, behívást, sétát), ami egész életében hasznos lesz.

A gyereknek is meg kell tanítani, hogy mit szabad a kutyával és mit nem, és mikor kell békén hagyni. Ha ezek megvannak, bármelyik fajtából szuper családi kutya lehet.


Ezért inkább az alapján válasszatok, hogy hozzátok milyen fajta passzol leginkább. A kislány bármelyiknek örülne, viszont egyértelműen ti fogjátok gondozni. Minden kutya sok időt és pénzt igényel, és 15 évnyi elköteleződést, tehát olyat válasszatok, amit leginkább el tudtok fogadni.

Egyes fajtáknak több intenzív mozgásra van szüksége, másokat rendszeresen kozmetikushoz kell vinni, és vannak tipikus fajtára jellemző betegségek, melyek több orvoslátogatást igényelnek. Azt tudnotok kell, hogy a kutya napi foglalkozást, fárasztást igényel, bármilyen fajta is lesz. Hiába van kert, magától nem mozog, és hamar elunja magát, ezért rendszeresen sétáltatni kell. Érdemes megfontolni, hogy beengedjétek a házba, mert a csak kinti kutyák általában sokkal kevesebbet vannak a családjukkal, mint igényelnék. Ez is oda vezet, hogy unatkozni kezd. Az unatkozó kutya szökik, ugat, rongál, és ha nagyon el van hanyagolva kiszámíthatatlanná válik.


Ha megtetszett egy fajta, és nem akartok több százezret kiadni egy kutyára (ennek is megvannak az előnyei), akkor felkereshetitek a fajtamentőket. Ők mindenféle korú és nemű kutyával találkoznak, így tudnak javasolni hozzátok illő egyéniséget. A szaporítókat kerüljétek. Bár olcsó kutyákat árulnak (100 ezer alatt), ennek sokszorosát költhetitek állatorvosra.

2018. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Igazaból majdnem mindegy, hiszen a gyereket nem hagyod magara a kutyaval ės megfelelően nevelitek is (gyereket kutyat egyarant hogyan viszonyulhat a másikhoz)

Szal normalis esetben majdnem mindegy!

Ugye a kritėriumok kizarnak fajtakat. Vannak a kifejezetten csaladcentrikusak amit ajanlottak is (goldi) esetleg lehet menhelyi keverėk, bobtail stb. Ami tetszik.

Ėn egy bernathegyi mellett voltam 5 ėves... :)

2018. nov. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Azt ugye tudod, hogy a gyerek nem fog vele foglalkozni? Jatszani igen, de mi den a szülők nyakába megyen...következésképp anya-apa mennyire tajékozott kutyaügyben? Volt már kutya? Mennyit dolgoznak, mennyit vannak otthon? Foglalkozni ki fog vele? Nevelni. Tanítani.
2018. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%
Szibériai huskyt, nekem 3 ilyen kutyusom van. Igaz nagyobb kutyák, de imádják a gyerekeket. A hideget is így nem gond, ha kint vannak tartva. Nagyon tanulékony és szerethető kutyák. Intelligens, játékos, egyáltalán nem agresszív. 3 éves korukig kölyöknek számítanak így imádnak játszani.
2018. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha a kislány már megtanulta, hogy hogyan szabad viselkedni egy kutyával (felügyelet nélkül ne hagyjátok őket!) és nektek is van már kutyás tapasztalatotok, akkor szinte bármelyik közepes vagy nagyobb testű, nem vékony bundás kutya szóba jöhet, amelyik nem utálja vagy fél a gyerekektől. A szomszédunknak óriás schnauzere volt gyerekek mellett, a legkisebbnek is szót fogadott.

Ha kifejezetten arra a célra szeretnétek, hogy a gyerek is játszhasson vele, akkor előttem már mondták, hogy a golden vagy labrador retriever jó választás lehet. A labradort hideg estéken célszerű beengedni, a golden egy jó kutyaházban bírja kint is. Az már egy másik kérdés, hogy mindkét fajta szeret a gazdáival lenni, szóval ha ti a házban vagytok, akkor bent. Amire figyelni kell, hogy mindkét fajta népszerű, ezért ráálltak a szaporítók is, nagyon kell figyelni, hogy honnan hozzátok! A menhely szintén jó ötlet, jó esetben ismerik a kutyáikat, de azért nézzétek meg, hogy hogy viselkedik a gyerekekkel, mielőtt hazavinnétek egy kutyust. Kölyök kutyánál arra számítsatok, hogy ugrálnak, szaladgálnak, egy nagyobb kölyök simán feldönthet egy kisebb gyereket, ha nem vigyáz.

2018. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Azon kívül amiket már leírtak, és a kutya legyen gyerekkompatibilis, a kutyát első sorban nem az 5 éves gyereknek veszed, hanem magadnak. Ilyen szempontok alapján szerezz kutyát.
2018. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

A kutyát elsősorban magadnak veszed, nem a gyereknek. Én amikor az első "kutyámat" kaptam, 7 éves voltam. Német juhász keverék volt és imádtam. Én játszottam vele, tanítgattam, nekem kellett fésülni és néha besegíteni az etetésben. De akkor annyi idősen nem lehetett rávenni arra, hogy pl.szedjem a kertben a kutyaszart. Állatorvoshoz is mindig nekem is menni kellett (mondjuk akartam is menni), szóval ki kellett vennem a részem nagyjából mindenből. Amikor már nagyobb lettem átvettem az etetést és a sétákat is. Ez nem azt jelenti, hogy a szüleim teljesen lecarták a kutyát mert mindenki imádta, de én nyafogtam érte és ezért nekem is mindenből ki kellett vennem a részem. En mondjuk szívesen csináltam.


Ha a Te gyereked nem így működik és csak pár hétig lesz izgalmas a kutya, akkor rád marad minden. Ha így is vállalod 15 évig, akkor nagyjából mindegy milyen fajta. A menhelyi keverék is nagyon jó választás, de tényleg (ha nem kölyköt fogadsz örökbe) nézd meg akkor, hogy hogy viselkedik a gyerekekkel!

2018. nov. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!