Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szeme színe megváltoz...

A kutyám szeme színe megváltozhat a táptól?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja váltottam egy jobb minőségű tápra, és azóta világosabb barna lett a szemszíne. Lehet a táptól? 5 éves bichon havanese-ről van szó.

2018. nov. 14. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem!

Vidd el orvoshoz, lehet kezdődő hályog a kutya szemén.

De az is lehet, hogy csak máshogy látod és nincs is változás.

2018. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem.
2018. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs rajta semmilyen réteg, az egész világosodott ki. Nagyon furcsa, mert eddig sötétbarna volt, és hirtelen változott. Pont amikor tápot váltottam.
2018. nov. 14. 12:28
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Embereknél lehet ilyen, nekem is világosabb lett a szemem étrendváltoztatás miatt. Gondolom, akkor állatoknál is előfordulhat.
2018. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Én meg kétlem :) Valószínűleg csak más fényben néztél rá és azóta azt az árnyalatot figyeled jobban. Esetleg azóta is más fényben figyelgeted :D

Az én macskámnak lámpafénynél sötét arany színű a szeme, de ha rásüt a nap, akkor látszik, hogy valójában gyönyörű mogyoróbarna. Egyszerűen még a sárgás árnyalat sincs benne, amit amúgy látok idebent.

2018. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hirtelen változott, akkor én elvinnem orvoshoz, biztos, ami biztos.


Csak zárójelben kérdezném, hogy az nem lehet, hogy most, hogy téli bundát növesztett a szeme körül sötétebb, dúsabb lett a szőr és emiatt látod világosabbnak? Az én kutyám nyáron szinte teljesen fehér, pár nagyon halvány tejeskave színű foltja van (csak annyira, mintha foltokban koszos lenne) , viszont télen a több, hosszabb szőr miatt sokkal sötétebbek a foltok.

2018. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek a #4-essel.

Embereknél már régóta megfigyelték, hogy a szemszín változásait többek között az étrend is befolyásolhatja.

Elképzelhető, hogy ez állatoknál is így van.


Egyébként a megvilágításon is múlik, világosban a pupilla összeszűkül és olyanjor az írisz világosabb lesz.


Ha pedig növendék kutyáról van szó, akkor meg egyértelmű hogy változhat még.

2018. nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
A havanese nem növeszt téli szőrt, nem is vedlenek.
2018. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak! Fényben is ugyanolyan, mint máskor, nem azért látom úgy. 7-es válaszolónak írnám, hogy nem is tudtam, hogy embereknél is van ilyen! Akkor valószínű, hogy az új táptól. És még azt figyeltem meg, hogy nem egynemű világosbarna, hanem pici fodrok vannak benne, de nem hályog!
2018. nov. 14. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Pici fodrok= az írisz csillóssejtjei :)
2018. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!