Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Besötétedhet a kutya szőre...

Besötétedhet a kutya szőre idővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 7 éves mudim, 1,5 évesen fogadtuk örökbe. Cifra színű, amikor ide került egész világosszürkés volt ott, ahol foltos, mára viszont majdnem fekete a fejét, lábait és a farkát leszámítva. Nyilván így is látszik, hogy cifra, de sötétebb színű lett. Tapasztalt valaki hasonlót?



2018. nov. 14. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A szürke pumi feketén kezdi szürke "maszkkal", és szép lassan szürkül ki a szőre. A végén feketéből világosszürke/szürke lesz. Biztos hogy másfél éves volt amikor hozzátok került? A "kölyökszőr" eltűnésével beáll a végleges szín általában az első 1-2 vedlésnél.
2018. nov. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már mindenképp felnőtt volt, 1,5-2 évesre saccolták a fajtamentők akkor, és már nem volt kölyök. Még arra gondoltam, hogy talán a nyírás miatt sötétedett be neki, vagy nem is tudom. Mielőtt valaki vérszemet kapna, eleinte furminátorral fésültem ki belőle az összes szőrt ami csak kijött, és úgy is iszonyatosan melege volt, nem tudtunk sportolni sem, kínlódás volt neki kb 10 fok fölött, így pár éve kozmetikus szokta nyárra megnyírni. Ugyan olyan szép göndör szőr nő neki vissza, de mivel nem kiállítási hanem elsősorban házikedvenc és sportkutya, és látom hogy neki is sokkal jobb rövid szőrrel, így igen nyírom a mudim, noha sokaktól megkaptam már ezért a fejmosást.
2018. nov. 14. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Változhat a szőrszín, igen, akár a táplálástól, akár más októl fogva, a nyírás lehet egy indok, mivel a kivilágosodó szőrvégek pl. eltűnnek, és így sötétebbnek tűnik. Lehet, ha hagynád megnőni, ismét világosabb lenne.
2018. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy évben egyszer van nyírva tavasszal, így őszre már teljesen visszanő neki a téli bunda. :)
2018. nov. 14. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:
HA nagyon megnyírják a kutyát akkor sérülhet/változhat a szőr minősége. Lehet a táplálás változása, és egy rövidre nyírt szőr miatt megváltozik a szín és a szerkezet. Ha jól érzi magát és hobbi kutya akkor teljesen mindegy. :)
2018. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!