Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív viselkedés elleni...

Agresszív viselkedés elleni technikákat tudnátok javasolni erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Van két kutyám, akikkel alapvetően nincs baj. Bent vannak a házban, de kijárhatnak a kertbe is. Jelenleg másik kertes házba költözünk, ahol a közvetlen szomszédban lesz 4 db kaukázusi méretű kutya, a válaszfal egy drótkerítés.

Hogy kezeljem le azt a szituációt, ha ugatva mindkét kutyám nekiront a kerítésnek? Vagy esetleg ha a szomszédot megugatnák?


2018. nov. 15. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tiltással.

Ha ez még nincs megtanítva nekik, kezdd el!

2018. nov. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meg van tanítva, csak épp ilyen helyzetben magasról tesznek a tiltásra.
2018. nov. 15. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erősítsétek meg a kerítést. Egy drótkerítés 4 kaunak semmi.
2018. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"Meg van tanítva, csak épp ilyen helyzetben magasról tesznek a tiltásra." - ez annyit jelent, hogy nincs megfelelően megtanítva.


Szocializálva vannak a kutyáid? Más kutyákkal összejártok séták során? Velük hogyan viselkednek?

2018. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A négy kauval nem lesz gond, állítólag nagyon jámbor mindegyik.

Jártunk kutyasuliba is, futiba is más kutyákkal, mostanában már nem, a környékünkön nincsenek sétálós kutyák, mindegyik csak a kertben van és kész.

A kisebbik utálja a nála nagyobbakat, ő nem igazán barátkozós, de csak a szája nagy. Kerítésen keresztül szoktak agresszívebbek lenni.

2018. nov. 15. 11:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj átláthatatlan kerítést. Nálunk a szomszédé mindig átrágta magát a drótkerítésen, az enyém meg mindig megtépte ( a mi területünkön).

4. alkalommal nagyon csúnyán elkapta az enyém, pedig akkorra már dupla kerítés volt, hogy ne is érjenek össze. A szomszéd meg csak vinnyogott, sikítozott, amikor épp balhé volt. A folt mindig meg lett csinálva, és ennyi. De mindig lett új. Végül vettem palát, azt végig feltettük a kerítésre, és onnantól nem foglalkoztak egymással a kutyák.


SZóval ha a te kutyáid nem bírnak magukkal, akkor neked kell megcsinálni a kerítést. Lehetőleg hogy ne is lássák egymást. És akkor nem lesz balhé.

2018. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, gondoltam rá, csak az a baj hogy ez nem saját ház hanem albérlet és nem nyúlhatunk a kerítéshez. Úgyhogy mindenképp én szerettem volna kezelni a szitut. Még az jutott eszembe, hogy kiképzőt ha hívnék házhoz ő tudna-e segíteni.
2018. nov. 15. 12:43
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem működik a tiltás, akkor az csak gyenge próbálkozás. Tudod a nevelést nem próbálni kell, hanem csinálni! Egyszóval tiltsd rendesen, hogy ne tudják figyelmen kívül hagyni!

De ha itt sem tudod őket kontrollálni, biztos van ezer más helyzet is, ahol megmutatkozik, hogy nem jó a kapcsolatod velük.

2018. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
azt szerintem meg fogják engedni, hogy egy nádkeritést erősits fel a keritésre, ha nem látják egymást, nem lesz gond
2018. nov. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!