Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most ez így jó?

Akkor most ez így jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Írtam már ki ezzel kapcsolatban kérdést, de sajnos egy idő után "elhalt" és nem kaptam megfelelő válaszokat.

Röviden : a kutyám nem hajlandó megenni a tápot, még úgy se, ha előtte 3-4 napig nem evett semmit. Felszedtem előle a tápot, csak a megszokott időben raktam ki elé, akkor se ette meg, pedig biztosan nagyon éhes volt mert szerencsétlen a konyhában sírt már a 2. Nap este. Nem szerettem volna tovább ezt csinálni, mert kölyök, az állatorvos sem javasolja kölyök korban az étel megvonását. Így azóta főzök neki. Ezt természetesen nagyon szívesen fogyasztja, de itt senki nem ajánlotta hogy így csináljam. Mindenki azt írta, hogy valahogy mégis próbálgassam a tápot, vagy inkább barfozzunk. Nos én is barfozni szeretnék vele, de egyenlőre még maradnék a főzésnél, egyre szívesebben eszi a zöldségeket, hirtelen nem akarok nyersre váltani.


Na az előzmények után, azt szeretném kérdezni, hogy akkor így jó neki?

Írnék egy receptet a sokból:

Rizst szoktam főzni, ehhez pedig állati zsiradékon piritok neki darált húst (disznó, vagy marha és disznó)

Ehhez pirítok neki egyik nap csirkét, másik nap disznót, harmadik nap marhát, stb mindenféle húsból, és egy héten egyszer májat, vagy valamilyen belsőséget. Mindennap kap rá zöldségeket, leginkább a brokkolit szereti és a karfiolt, sajnos a répaféléket utálja. Először a brokkolit megpároltam, tudom hogy ezzel veszít a tápanyagaiból, de először csak így ette meg. Most már megeszi nyersen is. :) A reggelinél kap rá túrót, kefirt is, és egyhéten 2x kap rá reszelt almát is. Ezen kívül az esti evésnél halat is kap, halolajat, és az egyik héten kap tojáshéjat porrá zúzva, másik héten egy tanyasi nyers tojást az egész tetejére. Ezt nem viszem túlzásba, úgy tudom a tojást és a belsőséget nem szabad túlzásba vinni. Ezen felül pedig most fogok venni neki vitamint.

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy sokkal szebben fejlődik így, mint a táptól. Hogy lehetséges ez?

Sokkal de sokkal szebb a szőre, sokkal normálisabb a végtermék, pedig azthittem hogy az eddig is normális volt. Úgy tudom hogy az a jó, ha keveset végzi a dolgát, mert így tudom hogy több tápanyagot emésztett meg. Beállt mindig egyidőben csinálja, napjában 2x. Eddig minden egyes sétánál csinálta (4x megyünk sétálni, futni, játszani) és még éjjel 2-kor is lekellett vinnem kakilni, mert nagyon kellett neki. Ez mára már eltűnt. Ezen felül sokkal aktívabb is, sokkal pörgősebb lett, jobban bírja a futást, sokkal egészségesebbnek tűnik, nem gubancolódik annyira a szőre (hosszú szőrű) egyszóval sokkal sokkal jobban tetszik ez az etetés.

Tudnátok abban segíteni, hogy erről hogyan kell átálni a barfra? :)


Köszönöm!



#etetés #kölyök #sheltie #BARF #táp kontra főzés
2018. nov. 15. 13:00
 1/7 dori445 ***** válasza:
60%
Lehet hogy éppen azt a tápot nem szereti amit adsz neki,a mi kutyánk is ilyen nem nagyon szerette a tápot de szerintem majd próbákozz meg másfajta táppal vagy konzervel :D
2018. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Jó, ha neki jót tesz. :)


Lehet neki főzni, viszont a zöldségeket - brokkoli, karfiol, sárgarépa, fehérrépa, karalábé - éppen, hogy enyhén meg kell párolni. Nem főzni, csak párolni! Akkor hasznosulnak a vitaminok/ásványi anyagok belőle! A Barf-osok is reszelve, vagy turmixolva adják nyersen, mert ha megtörik a rost, csak akkor ér valamit. Szóval, párold csak a brokkolit és társait, ha eredményt akarsz, ne csak átfusson a kutyán!

2018. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Erről hogyan kell átállni Barfra: Először is Barfnál nyers sertés nem ajánlott, mert a sertés Aujeszky-vírussal fertőzött lehet, ez az ún. álveszettség. Vannak, akik szerint a bolti sertés teljesen biztonságos, de a többség inkább nem kockáztat. Erről jó, ha tudsz.

Másodszor, a Barfot könnyű hússal és csontossal szokás kezdeni. Általában csirkével, ebből is mellel vagy combfilével húsként. Ehhez könnyen emészthető csontosként csirkemellcsont, csirkenyak, farhát darab adható. A rizst viszont el lehet felejteni. Tehát először pár napig kapjon csak csirkehúst és csirke csontosat, amiket írtam. (Ha nagyon zsíros, bőrös lenne a csirke, pl. comb vagy farhát szokott, akkor azt a zsíros részt le kell szedni eleinte, mert megzavarhatja.) Ha kemény a kaki, akkor kevesebb csontosat adj hozzá, ha túl lágy, akkor többet. Ki kell tapasztalni az arányt. Ha nincs gond, nincs hasmenés, akkor pár nap után mehet hozzá a zöldség, amit eddig is evett. Illetve kezdettől valami probiotikumot adhatsz, kutyáknak valót.

Ha kb. egy hétig ezt eszi és nincs gond, akkor kezdheted el óvatosan adni az egyéb dolgokat. Pl. egy kevés belsőséget. Fontos, hogy mindig csak egyféle újat tegyél hozzá (ha főtten már evett olyat, akkor is!), és először csak keveset. Másfajta állat húsát is így kell bevezetni.

Ha nem akarja mindjárt megenni a nyerset, akkor eleinte megpiríthatod vagy forrázhatod kicsit, hogy kérget kapjon a husi, aztán majd rájön az ízére.

Egyébként a Facebookon nagyon jó Barfos csoportok vannak, ott érdemes nézelődni a feltöltött fájlok között, nagyon részletesen le van írva a kezdő Barf is.

2018. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Táppal nem fogok többet foglalkozni. Szuperprémium tapot kapott, mást is próbáltam, egy ideig (kb 1 max 2 napig) eszi csak, és szerintem sokkal rosszabb ha hirtelen váltogatom a tápokat, mintha főznék neki.

A konzerveket pedig egyáltalán nem eszi. Hát, sajnálom hogy ennyire válogatós, nem szabadna neki hagyni, de sajnos míg ilyen picike, nem akartam azt hogy lemaradjon a növekedésben.

Főzni sokkal nehezebb, sokkal költségesebb is, de látom rajta a fejlődést, látom hogy sokkal szívesebben eszi, és akkor miért ne áldoznék erre több pénzt és energiát, ha ezzel jót teszek neki. :)


Most úgy csináltam hogy éppen csak roppanósra főztem neki a zöldségeket. Akkor gondolom így jó lesz :)


Barf: Köszi a tippeket, már le is töltöttem egy BARF kezdőknek szóló könyvet, meg megnézegetem az fb csoportokat is. :)

Valószínűleg átolvasgatom és lassan el is kezdem, csak ma még megyünk állatorvoshoz és kap kennelköhögés elleni védő oldatot, így is elég nehéz napja lesz, nem terhelem még a gyomrát is. Majd szerintem a hétvégén, vagy hétfőtől fogom kezdeni.

Beszerzek majd még mellé pár természetes vitamint is, láttam a farkaskonyha vagy valami ilyesmi a neve az oldalnak, hogy árulnak ilyesmit. :)


Köszönöm a megerősítést!


További szép napot mindenkinek!

2018. nov. 15. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen az ő életmódjához, emésztéséhez, ízléséhez (Khm... :D) jobban "illik" ez a fajta étrend. Az enyém bármit szívesen megeszik, egy zabagép, de bármikor próbálkoztam bármivel, ami nem szuperprémium száraztáp, az két perc múlva jött ki, vagy elől, vagy hátul, folyékony halmazállapotban. Szóval tényleg egyedfüggő. Meglehet az is, hogy átálltok a BARF-ra, neki meg attól lesz ugyanez a problémája (bár az ilyen változatos étrend után nem hinném, max. a nyers hús okozhat gondot) és vissza kell majd állnotok. Normál esetben tényleg nem kéne ráhagyni, de a fejlődése rovására se menjen, szóval mindenképp jól döntöttél. Sok sikert!
2018. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Jó nagy felhajtást csinálsz az etetésből, de teljesen jó ez így a kutyának, ételallergiás kutyáknál is hasonló főtt étrendet szoktak ajânlani kizárásos diéta alatt.


Barfozással viszont várd meg amíg felnő, mert néhány kutya rosszul viseli. Ezért átállás után 1-2 hónappal mindenképpen csináltass egy kontroll vérképet.

2018. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszolónak :


Nagyon köszönöm hogy írtatok! :)


Kezdek elbizonytalanodni a BARF-ban. Lehet megrögzött vagyok, maximalista, vagy ennyire imádom a kutyámat, de az elmúlt napokban míg nem írtam, kikértem pár állatorvos véleményét.


Senki sem ajánlotta ezt az étrendet. Neten meg azt olvastam, hogy ne higyjek az állatorvosoknak. :)

De azért én szívesebben hallgatok az orvosokra, szóval míg 1-éves nem lesz, addig így fog kapni enni. Aztán pedig újra átgondolom ezt.

Plusz pont ennek az étrendnek az, hogy a kutyámnak nem érzékeny a gyomra, de minden egyes kötelező szuri után nagyon laza volt a széklete. Míg tápos volt, ez eltartott 3-napig is akár.

Most voltunk, kapott kennelköhögés védőoldatot az orrába, ettől is volt utána "hasmenése", de így csak 1-2 alkalomig volt vészes. :)


Joéjszakát mindenkinek!

2018. nov. 17. 05:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!