Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árt a kutyának a banánhéj?

Csicsky kérdése:

Árt a kutyának a banánhéj?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves 3 kg-os kis máltai kutyusom. Amikor nem voltam otthon, kiborította a szemétkosarat és megette belőle az oda eldobott banánhéjat. Egy egész banánnak a héját megette. Lehet ebből valami baja?

2018. nov. 15. 18:43
 1/4 anonim válasza:
Nem hinném a kutyák sok szarságot megesznek, ez valami ösztön szerűség, de a jövőben figyelj oda, hogy ne etessétek banán héjjal.
2018. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mienk is egyszer megette. Semmi baja nem lett.
2018. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Maximum szorulása lehet annyi rosttól, egy ilyen pici kutyának. De még az sem biztos.

De az tuti, hogy csak a banánhéjat ette meg a szemétkosárból? Tudnak sajnos veszélyesebbeket is megenni, pl. felvágott műanyag borítása.

2018. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!


Úgy nézett ki, hogy csak a banánhéj hiányzik a szemétkosárból és mást nem evett meg. Közben felhívtam az állatorvost is, és ő azt tanácsolta, hogy hánytassam meg és ehhez adjak neki 5 ml 3%-os hidrogén-peroxidot. Ha nem fog hányni, akkor még egy ilyen adagot, de ne többet. Kipróbáltam. A második adag után olyan fél óra elteltével hányt valamit, a banánhéjból is kihányt valamicskét. A biztonság kedvéért éjjelre a fürdőszobába zártam a kutyust, hogy könnyebb legyen utána takarítani. Reggelre kb. a felét hányta ki a banánhéjnak. Késő délután még hányt egy nagyon keveset, de akkor már csak valami folyadékfélét. Vacsorát nem kapott, majd a következő nap reggel egy keveset a granulátumból (előtte hosszabb időre vízben beáztattam, hogy könnyebbem meg tudja emészteni). Este már kapott rendesen enni (ezt is beáztattam) és azóta sincs baja.

2018. nov. 18. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!