Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a jó táp, amitől fényes a...

Az a jó táp, amitől fényes a kutya szőre?

Figyelt kérdés

Tápokról írt pozitív véleményekben nagyon gyakran olvasom ezt: bevált a táp, a kutya szőre gyönyörűen fénylik mióta ezt kapja.


Érdekes, mi már rengeteg féle tápot kipróbáltunk, soha nem volt fényes a szőre egyiktől sem, semmi extra nem látható a szőrén, átlagos. Ha lazac olajat kap, akkor lesz fényes a szőre.

De hogy lehet hogy más kutyáknak a táptól is olyan? A ti kutyáitoknak is szép lesz a szőre a jól bevált táptól? Vagy egyáltalán milyen az amikor nem szép, honnan tudom?


2018. nov. 15. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább megfordítanám, hogy amelyik táptól nem szép a szőre, az rossz. Attól még, hogy egy tápban minden van, ami az egészséges szőrzethez kell, nem jelenti azt, hogy minden más szempontból is jó. Viszont a szép bunda feltűnő, sok más hatása egy jó/rossz tápnak csak sokkal később derül ki, ha kiderül egyáltalán. A mi kutyánknak egyébként többen mondták már, hogy szép, fényes a szőre, de egy fekete, hosszabb szőrű kutyánál ez feltűnő.
2018. nov. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy jó az a táp amitől fényes lesz a kutya szőre de nagyobb valószínűséggel van rendben a többi összetevője is, nemcsak azok amik a fényes azőrt okozzák. Míg az a táp amitől, nem szép a kutya szőre, és egész évben csomókban hullik nemcsak vedlési időszakban az biztosan rossz.
2018. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A jó táp első ismérve a szőrminőség, szőrzet fényessége, és a kondíció, emészthetőség. Nem minden táp fogja ugyan azokat a hatásokat kiváltani egyes egyedeknél.

Ma már a tápok többségétől a szőrzet fénye jó, és szép csillogó, hiszen ez az elsődleges külső tényező amit a gazdi lát és megfigyel. Ennek ellenére ha az én kutyám szőre szép fényes egy táptól, a tiedé meg nem akkor a kutyád az adott tápot nem emészti jól, és azok a vitaminok, és ásványi anyagok melyek kellenek neki azok nem jutnak be a szervezetébe. Tehát az adott táp nektek nem megfelelő.

Ha egy kutya szőre semmitől sem szép egészséges (több féle táp kipróbálása után sem), fényes, csak ha + kiegészítőket adsz akkor érdemes állatorvossal egyeztetni, mert lehet a kutyád emésztőrendszerével és a felszívódással van valami probléma. Ezen egy kis étrendkiegészítő ami fokozza a felszívódást segíthet.

Hirtelen szőrmattlás betegség, és élősködő előjele lehet. A kutya szőre bélférgesség esetén nagyon hamar mattul.

2018. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3as teljesen jól leírta.

Nekem minden héten egy idegen megdicséri, hogy gyönyörű szép fényes csillogó szőre van a kutyáimnak. Büszke is vagyok rá, hogy megtaláltam azt a tápot, ami bevállt mindkettőjüknél. Több próbán mentünk mi is át. Volt, ami hasmenést okozott, volt olyan amit nem szívesen ettek. Táp mellé szárított halat kapnak, az is gyönyörűvé varázsolja a bundát. A héten állatorvosnál jártunk, ott is kaptunk dicséretet.

Onnan tudod, hogy szép, mintha tényleg csillogna. Kellemes beletúrni, szépen végigsiklik az ujjaid közte stb.

2018. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Puha és kellemes fellapozni.

De sok helyen meg alapbol drótos a szőre, annál meg ugye nem lehet tudni hogy most jó vagy nem.

De nem fénylik a szőre, sőt, én nem is láttam még olyan kutyát amelyiknek fénylik vagy csillog, pedig sok kutyát ismerek.


A kérdésemben arra is kitértem, hogy mi ennek az ellentéte? Mert a kutya szőre teljesen átlagos, nem kopott de nem is fénylik. Szóval nem tudom eldönteni hogy most jó vagy nem, mivel nincs összehasonlítási alapom. Úgy értve, hogy neki mindig ilyen volt a szőre, nem volt az hogy egyik táptól jobb lenne mint a másiktól. Ezért nem tudom a különbséget.

Ilyen tapokat próbáltunk már: josera, fit active, RC, Eukanuba, Hills, happy dog, brit care, acana, premiere és most brit prémium.


Ha viszont adok neki lazac olajat, már másnap fényesebb a szőre. Vagy alapból is olyannak kéne lennie?

2018. nov. 16. 21:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szőrtípustól is függ. A sima szőrű kutyákon észrevehető, hogy fényes-e a szőrük vagy sem. A bolyhos szőrűeknél meg nemigen. Egy uszkár habosra kefélt szőrén nem töri annyira a fényt, mint egy egyenes szőrű kutyáé. A fekete, sima szőr is jobban fénylik, mint egy világos szőr.
2018. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha csatolok képet, arról meg tudjátok állapítani, hogy jó-e a szőre?

(Telefonos fotó tehát nem a legjobb.)


[link]

2018. nov. 19. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Így nem igazán látszik.

Ha nagyon aggódsz, sétálj el vele az állatorvoshoz, és mond el mindazt amit nekünk is leírtál. Pár ezer Ft a vizsgálat, és a doki szeme fajtától függetlenül látja, hogy érdemes-e "hozzányúlni" vagy nem.

2018. nov. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szép kutyi, milyen fajta ?
2018. nov. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, münsterlandi keverék. :)
2018. nov. 23. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!