Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kisebb testű (max...

Milyen kisebb testű (max 15kg) fajták vannak, akikkel lehet rendeszeresen futni járni?

Figyelt kérdés
Sokszor látok kutyákkal futókat, de mindig nagyobb kutyákkal vannak mint pl vizsla, labrador, pitbull, németjuhász stb. Vannak erre alkalmas, kisebb testű kutyák is? Vagy ez inkább a nagykutyák sportja?
2018. nov. 16. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Foxi? Pörgős kutyis rengeteget kell vele foglalkozni és nem elég neki csak a futás.
2018. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
puli is alkalmas
2018. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Puli, pumi, mudi. A pulit érdemes nyírni, több szempontból is.
2018. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kis kutyákkal is lehet futni. Inkább az a jellemző,hogy aki sportosan él,az sportos kutyát keres és úgy gondolja ki tudja elégíteni egy nagyobb kutya mozgásigényét is.

Kisebb termetű kutyák kutyák közül 5 km -eket kb bármelyikkel még egy csivavával is lehet (kivételek a nyomott orrú fajták). Sok olyan van ,amikkel 10km fölé is lehet menni pl. terrierek (bármelyik), mudi,pumi,basenji,sheltie,uszkár,beagle,törpe spicc,spániel.

2018. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jack Russell Terrier. Nagy mozgásigényű, örökmozgó fajta.
2018. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tacsi-foxi keverékkeink voltak hát azok kenterbe vágták a nagykutyákat a futásról vagy sétáról volt szó. A nagytestű kutya jobban tudja húzni a gazdát amivel kicsit könnyít a futások (én legalábbis úgy érzem).
2018. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Havanese-el is lehet :)

Én egy darabig jártam vele futni, ő jobban bírta mint én :D


Egyébként yorki,csivava,tacskó és a nyomott orruakat kivéve mindegyikkel lehet futni. Fokozotosan persze.


Azért ha napi szintem több 20-30 km-eket akkor inkább pumi,mudi,puli,foxi,jack russelt terrier,spániel amit javaslok.

2018. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2018. nov. 18. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!