Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kortól és hogyan...

Milyen kortól és hogyan idomítsak kutyát?

Figyelt kérdés
Két hónapos németjuhász kutyusom van, és mindenképpen szeretném idomítani. A másik kutyámnál ez gond nélkül sikerült, de valahogy most sehogysem. Próbálnak arra megnevelni hogyha szólok neki, akkor odajön hozzám. Sokat beszélgetek és játszom vele, szóval meg kellene tanulnia a nevét. De amikor hívom akkor jön oda ha szeretne. Tudom, hogy minden parancsszó megtanításánál kell jutalmat adni, de valahogy hiába mondom neki, hogy ül, és nyomom le a hátsóját, nem marad úgy, pedig tényleg sokat foglalkoztam vele. A másik problémám hogy amikor simogatom akkor odakap a kezemre/ruhámra. És nem szeretném hogy nagyon vad, harapós legyen hogy a gazdáját is megharapja… nem tudom hogy ez csak azért van mert még kicsi és Rácz mindent, vagy ilyen lesz később is. De ezt hogy lehet nevelni? Ha finoman az orrára ütök akkor érezni fogja, hogy ezért kapta? Vagy van más módszer is? Tudom, hogy sok kérdés, de a másik kutyusomnál ilyen problémák nem voltak. Köszönöm a tanácsokat/ötleteket

2018. nov. 18. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen idősen, még nevelni, szocializálni kell. Először a pórázhoz szoktasd, ha ez megvan, akkor hogy csak a bal oldaladon haladjon. Utána jön a többi. A másik, amin meglepődök, az az idomítani szó. A vadállatokat idomítják, a kutyát képzik.
2018. nov. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a pórázt már megszokta, ezen még igyekszem javítani. És képezni szeretném nyilván
2018. nov. 18. 07:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Soha, sehogy se idomítsd!

Tanítani, nevelni, szocializálni kellene! Kutyaiskolába nagyon ajánlatos lenne elmenned, mert látszik, hogy nem sok fogalmad van arról, hogy hogyan is kellene vele bánnod.

És könyörgöm, ne nyomkodd sehova a fenekét! Már elmúltak a 80-as évek, amikor még ez a fajta kényszeres idomítás volt a trend...

2018. nov. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem kell kiakadni azért mert így fogalmaztam meg! Szerintem mindenki tudja mire gondolok. Ül, fekszik stb szavakra való hallgatás
2018. nov. 18. 18:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a választ, a kutyaiskola tervben van
2018. nov. 18. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ne add fel a tanítást, menni fog az!


Mi 2 hete hoztuk el a 8 hetes német juhászkutyánkat és már az első héten sikerült megtanulnia, az ül-fekszik-pacsi. Második héten, pedig már kuszik is, ha azt mondom neki. Persze legtöbb esetben jutalomfalattal müködik a dolog. Azt próbáld meg kitalálni, mi az a falat amit nagyon szeret. Sok sikert!

2019. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!