Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős állattartásnak minősül...

Felelős állattartásnak minősül, ha valaki ivartalanitás helyett egyszerűen elzárja egymástól egy rácsos kapuval a tüzelő szukát és a kant?

Figyelt kérdés

Az egész környék pedig nem tud aludni éjjel és megőrül nappal a folyamatos visitozástól?

Foxiszerűségekről van szó.


A helyi jegyző szerint ez helyes állattartás.


A kutyák gazdája elmondta, hogy amikor him pitbullja volt, a tüzeléskor vér jött a himvesszőjéből a tüzelő szuka közelsége miatt.


Ezt ő szórakoztatónak találja.


Mi, a szomszédai már kevésbé, csak azt nem értem, hogy erre egyáltalán nincs törvény?



2018. nov. 18. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Ma az is felelős állattartásnak számít a TÖRVÉNY SZERINT (azaz nincs benne semmi kivetnivaló), ha évente 2x szülnek a kutyáid. Az más kérdés, hogy ez mennyire tesz jót az állatnak.


Ha a folyamatos visítozás zavar, akkor kéthettek birtokvédelmet, de ilyen esetben az a baj, hogy ha ki is megy valaki és mindent rendben talál, akkor nem fognak tenni semmit. Vagy kihívhatod a rendőrt csendháborításért, de ha éppen akkor hallgat a kutya, akkor az neked ciki.


Beszélni próbáltatok a szomszéddal?

2018. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%

Őszinte legyek?

Én is mindig ivartalanítás párti voltam, a két macskám is ivartalanítva van nyilván. Hiába vigyázok rájuk, etetem őket prémium táppal, figyelek az igényeikre, egyre több nyavalyájuk jön ki, ahogy mennek az évek.Utánaolvastam az elsősegélynek meg az átlag macskabetegségeknek, legalább a felénél ott szerepel, hogy ivartalanított macskánál gyakorabban előfordul.

Most tanulok anatómiát, felfogtam, hogy mennyire beleszólunk az állatok hormonháztartásába, méghozzá hormonpótlás nélkül. Nem véletlen, hogy ha egy nőnek kiveszik a méhét, élete végéig gyógyszert kell szedni. Ez elmebeteg dolog. Nem az ő kényelmük érdekében ivartalanítjuk őket, hanem a magunkéért, mi tartjuk őket kedvtelésből és mi nem akarjuk, hogy elszaporodjanak odakint. Ez nem normális. Remélem lassan az emberiség is kiivartalanítja magát a Földről.

Bocs, hogy ideböfögtem, de eszembe juttattad :)

2018. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó végre valaki bevalja hogy az ivartalanításnak hátrányai is vannak.
2018. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Kettes, én nem egészen értek veled egyet. Tény, hogy vannak betegségek, amik ivartalanított állatoknál esetleg gyakrabban jöhetnek elő, de még mindig nagyobb számban vannak azok a betegségek, amik ivaros állatokat sújtanak, és zömük sokkal súlyosabb, vagy halálos kimenetelű.


Az emberekkel példálózni pedig pont nagyon rossz példa, főleg ezzel hogy a nők méhét ha kiveszik gyógyszert kell szedni és ez elmebeteg...hát az nem elmebeteg hogy hányan halnak meg naponta méhnyakrák meg mellrák és szövődményei miatt?? Amit ha "átgondolva" nézzük a dolgokat egy "ivartalanítással" ki lehetne küszöbölni az embereknél is, de persze nem tesszük, hiszen ez más dolog, az embernek más jogai vannak és ilyet csak életmentő esetben tesznek általában.


És nem tagadom azt se hogy nem csak az állatok, de a magunk kényelméért is tesszük a dolgokat, de kérdem én, nem mi vagyunk értük a felelősek? Hiszen minket terhel a felelősség a milliárd kidobott és nem kellő állatért akiknek nyomorúságos életük és haláluk van, ami megelőzhető lenne ivartalanítással.



A kérdésre válaszolva pedig de, ez elég kellemetlen dolog, hiszen kínlódik mindkét állat egymást látva és érezve, mert az ösztön hajtja őket a párzásra, ezt, ebben a formában én nem felelős állattartásnak nevezném, kifejezetten kínzó lehet őket így egymás mellé rakni tüzeléskor, de még mindig jobb, mintha hagynák őket szaporodni.

2018. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

2-es ez hülyeség.


Nőknek nem kell gyógyszert szedniük élete végégig. Nem tudom honnan hallottad ezt a hülyeséget több nő ismerősöm van akiknek ki kellett venni a méhét és semmit nem szednek, egészségesek.


Kérdező ha vér jön a kutya péniszéből az azt jelenti,hogy vmi nem stimmel. Felfázás,prosztata gondok,gyulladás stb.....


Attól,mert felizgatta magát nem fog vér csöpögni..

2018. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Az egyik ivartalan macskám 17, a másik 5, a harmadik 4 éves. :D soha semmi bajuk nincs. A kutyám 8 éves és ivartalan.


Amúgy hiába "tanulsz", olyan elképesztő baromságokat állítasz, hogy a hajam égnek áll tőle. Ne terjeszd az ostobaságod!

2018. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
A tenyész állatokat nem ivartalanítják. Ha tenyésztő (is), akkor?
2018. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
A negatív válaszokat mind törlik. De igaz. A mi macskánk is kész idegbaj azóta. Azelőtt meg semmi baja nem volt.
2018. nov. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

A "felelős állattartás" szerintem mindenkinek a fejében egy kicsit mást jelent, nem egy matematikai definíció. Lásd "kerti kutyások" vs. "szobakutyások", holott mindkét helyen lehet jól és rosszul tartani egy kutyát. Szerintem önmagában az, ha valaki ivarosan tartja a kutyáit, de megelőzi a nem kívánt szaporulatot az még önmagában nem felelőtlen kutyatartás (egyébként a tenyésztők is megoldják valahogy, hogy akkor és attól a kutyától legyen alom). Ha viszont környék a kutyától zeng, akkor azt jogi útra is lehet terelni, ha a kutyatulajjal nem lehet beszélni.

A 2-essel annyiban egyetértek (most jöhet a lepontozás :P), hogy az ivartalanítással tényleg elég drasztikusan belenyúlunk egy állat hormonháztartásába és ennek vannak hátrányai is. Ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül, az általam ismert biológusok és állatorvosok sem tagadják. Legfeljebb némelyik nem reklámozza ;). A gazdának kell(ene) mérlegelnie az előnyök és a hátrányok ismeretében, hogy mi lenne a kutyájának a jobb.

2018. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Természetesen próbáltunk beszélni a szomszéddal.

A válasz az volt, hogy azóta még többet ugattatja, uszitja a kutyáit, ha épp nem tüzel a szuka, akkor is.

A másik válasza pedig az volt, hogy megmérgezte az én kutyámat, amelyiket a házban tartottam és nem ugat, mert rászólok, ugyanis nem istállóban nevelkedtem és nem akarok fölöslegesen zavarni másokat.


A fazon egy városszerte hirhedt maffiózó, aki leszarja, hogy mi árt vagy használ a kutyáinak, azért tartja őket, hogy zavarjon velük.

A felesége szereti az állatokat, de az asszony szava se számit nála. Néha belerúg olyat a kutyába, hogy csak győzöm hallgatni.


A jegyző és a rendőrség kilőve, nem lépnek, fosnak a pasitól aki egy elég hirhedt maffia valamelyik leágazódása.


Na mindegy, ugy látszik a proletárdiktatúrával nem ért véget a proletár uralom.

2018. nov. 18. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!