Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog vagy Cane corso...

Argentin dog vagy Cane corso első kutyanak? Milyen kutyák?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Egyik sem.
2018. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
72%
Nem ajanlom... Na pont az ilyen kutyak szoktak szettepni a kisebbeket es megtamadni a jarokeloket, legkevesbe a kutya hibajabol. Majd pont egy elsokutyas fogja megnevelni rendesen. Elobb probalkozz valami olyannal ami nem jelent veszelt masokra ha elszurod a neveleset.
2018. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

;) vagy lehetsz jószívű és menhelyről is lehet. Kis szerencsével ott kifoghatsz egy már valamennyire nevelt kutyát (persze viselkedés zavarost is, de általában a dolgozók segítenek a választásban).


Nekem olyan helyről volt az első kutám, rögtön szobatiszta, engedelmes, csak nagyon félénk volt. Kis törődés pedig csoákra képeslett

2018. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Buta ötlet.

De ha te már eldöntötted, akkor majd jössz sírni is, hogy nem bírsz vele.

2018. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha első kutya lesz, akkor vidd kutyasuliba, és figyeld alaposan a nevelését, szocializációját.


Nekem is olyan kutyám volt elsőnek amit nem ajánlottak első kutyásnak, mégsem volt vele gond

2018. nov. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rendes velemenyt, tapasztalatot még nem írt senki...csak a beszolas megy. Egyre rosszabb ez az oldal.

Tettem fől tegnap még egy kérdést is. Amire nem nagyon jöttek válaszok (szemelyes tapasztalatokra velemenyekre lettem volna kivancsi es jó tenyésztőre!) Gondoltam felteszem igy a kersest hogy első kutyás vagyok, hatha tobb (Értelmes) valasz jön. De látom nem.

Van egy 12eves Amstaffom és volt Kaukazusim is. Volt nálam 3 evig egy Orias Schnauzer is.

Inkább Dogot szeretnék mint Cane corsot. De még nem döntöttem.

2018. nov. 19. 10:12
 7/11 anonim ***** válasza:
De ha van kutyád akkor ez a kutya mér lenne első? Nem értem.
2018. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Egy ismerősöm vett argentin dogot, hogy a saját ... önbizalmát növelje vele. Erőszakkal nevelte, de félt tőle. Fél éves korától visszamorgott rá a saját kutyája. Aztán kb 1 éves korában úgy nekiment a kutya, hogy mentőt kellett hívnia. Elég domináns kutyák. Csak határozott kézbe való, aki a tekintélyével elbír vele.
2018. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7es!

"Gondoltam felteszem igy a kerdest hogy első kutyás vagyok, hatha tobb (Értelmes) valasz jön."

2018. nov. 19. 23:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Argentin dog - staffordshire terrier keverékünk van, 5 hósan került hozzánk, menhelyről, támadott mindenre, ami élt és mozgott. Nagyon hosszú idő és rengeteg következetesség kellett, mire erről le tudtuk nevelni. Határozott, szigorú gazdát igényel, de sosem bántást! Ha ez megvan, akkor egy csoda lesz a kezedben, aki bármikor, bármire képes a gazdájáért. De az biztos, hogy erős jellemű, domináns kutyák, így mindig tudniuk kell, hol a helyük a falkában, ez nekik is fontos és a gazdának is. A miénk több kutyával él együtt, alapvetően jól megvan velük, de azért oda kell figyelni. Szívós, aktív kutya, kitűnően lehet vele sportolni, túrázni, utána pedig nagyon szívesen heverészik a kanapén. A miénk benti kutya, tökéletesen viselkedik bent, nem rombol, nincs vele semmi gond. Ha elég időd van rá, és megfelelő figyelmet szentelsz a nevelésének, akkor remek társra lelsz majd benne.
2019. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!