Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyariasztót vegyek?

Milyen kutyariasztót vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretek erdőben egyedül sétálni, és már többektől hallottam hogy egyre több itt az elvadult kutya, amik veszélyesek. Ezért gondoltam veszek egy ultrahangos riasztót. Neten néztem többfélét, de nem tudom melyiket vegyem. Vagy mind jó?

Valakinek van tapasztalata?


Illetve ugyanez a készülék jó e vaddisznó ellen is?



2018. nov. 19. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen ultrahangos riasztók csak minden ötödik kutyára hatnak. A többi vagy süket, vagy hozzá van szokva a zajokhoz, vagy csak nem érdekli. Vegyél egy medve elleni paprika spray-t, az jó lesz a legtöbb lény ellen (kutya, medve, cigány stb).
2018. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahangos riasztó valóban csak a kutyák egy részére hat.


Mondjuk egyes kutyák a spraytől sem riadnak vissza. De azért a spray nagyobb biztonságot ad.

2018. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is vettem ilyet, valami állatbarát módon szerettem volna biztonságban lenni. A környéken sok az idióta gazda, és emiatt a neveletlen, behívhatatlan kutya. A legnagyobb hatás amit elértem vele az volt, rám nézett az eb... Semmit sem ér, azóta ki is dobtam, van helyette egy vipera nálam ha babakocsival vagyunk, ha egyedül vagyok, akkor a táskámban van egy paprika spray. :(
2018. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm, akkor nem veszek. Gázspray amúgy mindig van nálam (meg erős kés), de gondolom az kevés. Veszek paprikát!
2018. nov. 19. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
A késmániával álljatok már le. Kutya ellen nem kell kés, bár volt szó medvéről, meg cigányokról. Na azok ellen kell a kés
2018. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Első: Hát sírva röhögök! Nagyon igazad van!


Kérdésedre válaszolva: Én is a paprika sprayt ajánlom, én 1 éve egy vadászüzlet webshopjából rendeltem:)

2018. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mo-on medve? Nofene. A kutyák ellen meg a legjobb egy jókora bot. Az séta közben is segítségedre lehet.
2018. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!