Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valamilyen kibúvó ezalól?

Van valamilyen kibúvó ezalól?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, előtte egy kis pázsittal és tujafákkal. Már többször is feltűnt, hogy egy ideje kutyaürüléket találok a fűben, valamint cigarettacsikkeket.


Ma este mentem hazafelé, és lám, tényleg: egy középkorú nő ott k*káltatta a kutyáját cigivel a kezében, a fent említett helyen: Mondtam neki hogy szedje fel amit a kutyája ott hagyott, és erre elkezdett hőbörögni, hogy az ő kutyájának ilyen meg olyan papírja van, és hogy ő nem köteles felszedni


Mivel épp telefonáltam, ezért nem álltam le vitatkozni vele, de ha legközelebb rajtakapom, és legközelebb sem ért a szép szóból, akkor milyen úton tudom jobb belátásra bírni?


2018. nov. 19. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Megfenyegeted hogy ráhívod a rendőrséget, illetve rá is hívod. Nincs olyan papír ami felmentené alóla, hogy felszedje a kutyája után a kakát, ezt mindenki KÖTELES megtenni, illetve az eldobott csikkért külön bünti jár, hiszen basszus, szemetelés mindkettő dolog.
2018. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha a te magánterületed, akkor semmilyen papír nem mentesíti(bár szerintem amúgy se), főleg hogy birtok háborítást követ el. Lépj fel keményen nehogy odaszokjanak. Esetleg érdemes lekeríteni, ha a te területed.
2018. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Milyen papír az, ami azt tartalmazza,hogy az ő kutyája mindenhol szarhat???:DDDD Kérdező, azért neked is legyen annyi eszed, hogy ilyeneknek nem dőlsz be, és igenis állj le vele vitatkozni, vagy ha nem, én tartanék a táskámban kesztyűt, vagy zacskót, felszedném, és a ruhájára nyomnám. Talán abból megtanulja, hogy hogy kell a kutya ürülékét felszedni.
2018. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fotózd le és fenyegesd meg, hogy kiplakátolod a sunyi képével a környéket, ha még egyszer kakát találsz a házatok körül.
2018. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a pontosság kedvéért: Ha a ház előtti rész (ahol a pázsit és a tuják vannak) a sajátotok, akkor nyugodtan elkeríthetitek. De ha nincs elkerítve, akkor is össze kell szednie mindenkinek az ott keletkezett szennyeződést. Nincs kibúvó.

Ha pedig közterület, akkor nem lehet elkeríteni. De akkor is fel kell szednie a nőnek a kutyagumit, mert jogszabály mondja ki, hogy minden állattartó köteles az állat által okozott szennyeződést eltakarítani. A cigicsikket meg el se dobhatná, mert szemetelni is tilos. Ha esetleg legközelebb is hőbörög, kérdezd meg nyugodtan, hogy felmentése van-e cigicsikk-szedésből is... :D

Mondjuk, szerintem hosszadalmas vitákba nem érdemes bocsátkozni. Lehet, célszerű lenne kiragasztani egy papírt, "ne szemetelj" vagy valami hasonló felirattal. A hülyéket nem szokta meghatni, de hátha...

Ugyanis valahogy le kellene rendezni hatóságok nélkül - merthogy azoknak bizonyítani kell, pl. fotókkal, videóval, tanúkkal. Abba meg bele szoktak kötni, hogy a személyiségi jogok megsértése, ha engedély nélkül fotózol valakit. Azt tudom, hogy bűncselekmény esetén senkit nem érdekelnek a személyiségi jogok (úgy értem, a bíróságot), de hogy ez szabálysértésnél is áll-e, azt nem tudom.

Ha a szép szó nem használ, akkor esetleg azt megteheted, hogy összegyűjtesz pár napnyi adagot, elsétálsz az ő házához, és behajítod neki az egész cuccot, lehetőleg teraszra vagy erkélyre, mert a kertből túl könnyű összeszedni.

2018. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogod, felszeded a kutyakakát és a kezébe nyomod azzal, hogy legközelebb a táskájába öntöd tacskó nélkül. Rendőr nem jön ki kutyakaka meg cigarettacsikk miatt, nekem kell fellépned. A szép szó úgysem segít
2018. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
El ne hidd. Fel kell szedni főleg hogy a kutya kaka veszélyes hulladéknak számít azz hiszem. Elvileg sima utca is kukába se lehetne dobni hanem direkt kutya kakának kijelölt szemetesbe (persze ahol nincs ott marad a hagyományos kuka).
2018. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!