Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kutyával játszhat...

Mekkora kutyával játszhat kutyusotok?

Figyelt kérdés

3,2 kg-os kutyám van. Mindenféle kutyával szívesen játszik. Engednétek pl egy golden retriverrel játszani? Csak a méret miatt kérdezem hogy ha a játék hevében rálép akkor nehogy baja legyen.

Akinek kicsi kutyusa van hogy vagytok ezzel? Engeditek vagy sem?


2018. nov. 19. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem 10kg -os a kutyám, de nem engedem oda így sem minden nagyobb kutyához. Sajnos többször is előfordult,hogy a játék hevében véletlenül feldöntötték és volt is belőle állatorvosi látogatás. Én alapvetően nem csak a méretet nézem,hanem hogy milyen habitusú az adott kutya. Van olyan rotweiler, amstaff ,óriásuszkár akiket ismerünk és gond nélkül nagyon szépen eljátszanak. A lényeg,hogy a nagyobb kutya ne legyen túl pörgös. Lakik a közelünkben egy labi keverék kb. 20kg, de annyira be van mindig pörögve, hogy vele pl. nem engedem játszani.
2018. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem elég nagy kutyám van, 50 kg feletti. Én nem engedem játszani kisebb kutyákkal, főleg mivel a környéken az összes kisebb testű kutya túl pörgős hozzá, így könnyen felidegesítik. És szokása a kutyámnak szószerint lecsapni mindazt, ami őt zavarja. De legalább a macskákkal jól kijön, velük soha nem volt még problémája, tehát nálunk a méret nem jelent akkora gondot.
2018. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak 40 kg fölöttiekkel, de azzal sem minddel. Csak a normálisabbakkal. 68 kg kaukázusi keverék, hajlamos a vadulásra, szilajabbul játszik, ráadásul a kisebbekkel nem nagyon tud mit kezdeni.
2018. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém majdnem 30kg, ezért nem szeretem, ha kicsi kutyákkal játszik. Eddig nem volt belőle gond, de a nagyon pici, törékeny kiskutyákat inkább kerüljük a balesetek elkerülése végett. Nagyon gyakran találkozunk egy kb. 2 kg-os csivavával, aki gond nélkül játszik jóval nagyobb kutyákkal. A gazdája azt mondja, hogy a kutyája tud magára vigyázni. Megszokta a nagy kutyákat, mert a "tesója" egy 30kg feletti keverék. Sokat játszanak, nem történt még baleset.
2018. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Az én kutyám 5,5 kg. Engedem játszani bármekkora kutyával. Ha túl vehemensek, akkor nyüszít egyet, és otthagyja őket.

Akkor szokott gond lenni, ha a nagy kutya ezt nem veszi figyelembe és nem hagyja békén.

2018. nov. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Akkor nagyon figyelek és szűrök hogy kivel lehet és kivel nem.
2018. nov. 20. 08:02
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Van egy Palita Pincsim. A mi Kaukazusinkal és Amstaffunkal jatszik. De más kutyákkal ő pl nem is akar.

A nagyokat kistestűhöz nem engedem oda.

2018. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Agaram van. Nagyon kicsi szobakutyakhoz nem engedem oda (általában nem is tudnám), de ha a kiskutyás gazdi hozza oda, szólok neki, hogy ugyan jofej kutyám van, de felboríthatja. Aztán eldönti. Van egy nagyon nagy haver, aki egy tacskó-labrador mix. Vele is nagyon jól eljátszik, csakúgy, mint a boxszerrel.
2018. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha kicsi ha nem csak jól nevelt, nem agresszív, ápolt egészséges kutyával enged játszani. Nekem 50 kilos a kutyám de vannak akkora barátai mint a feje kb. Én úgy szoktam ha elfeledkezik magáról és hevesebben ugrál akkor rászólok esetleg magamhoz hívom hogy kizökentsem de az esetek 90%ban folyamatosam oda figyel nehogy rájuk lépjen és finomabban játszik.
2018. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy még írtatok.

Mindenkinek ment a kezecske. :)

2018. nov. 21. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!