Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta előtti visítozás?

Séta előtti visítozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 8 éves német juhászom. Semmi gond vele semmilyen téren, viszont az utóbbi kb.fél évben rászokott arra, hogy ha meglátja a pórázt hangos visításban tör ki és remeg az izgalomtól, hogy sétálni megyünk. Rendszeresen van es volt sétáltatva illetve sűrűn jön velünk kirándulni is, szóval nem egy akkora esemény ami miatt majdnem szívrohamot kelljen kapnia.


Rászóltam, addig nem adtam rá a nyakörvet amíg le nem nyugodott, volt olyan is, hogy visszamentem a házba és kimentem megint 10 perc múlva. Kint az utcán már semmi baja, csak amikor meglátja a nyakörvet olyan örömujjongásban tör ki, hogy szerintem a szomszédok azt hiszik, hogy olyankor épp kínzom. :D


Igazából semmi nem használ, mert másnap ugyanez van. Azt sem tudom miért kezdte el, sosem volt nála megerősítve, hogy ez normális viselkedés lenne. De remeg az izgalomtól, ha meg rászólok, akkor nem olyan hangosan csinálja, de akkor meg nyüszög. Baromi bosszantó, mert amúgy semmi baj nem lenne vele és ezt sem csinálta soha.


Van valakinek valami ötlete?


2018. nov. 21. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem leszek népszerű ezzel a válaszommal, de mindegy, én ezt gondolom: ignoráld és kész. Ennyi idős nagytestű kutya, ezen már mit akarsz nevelni, pláne ha soha nem csinálta? Örül hogy közösen indultok el, sok évig már úgysem örülhet neki szegénykém... hagyd, ne erősítsd meg persze, de ignoráld és menjetek, kész. Talán még az lehet, hogy több időt szánsz rá ami nem séta, talán csak a társaságodnak, a személyednek szól a kitörő öröm. Legyél vele amennyit tudsz, hátha az a baja.
2018. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat vagyok vele, mert kötetlen a munkaidőm és sokszor itthonról dolgozom. Jó időben a teraszon ülök kint vele, rossz időben bejöhet (bár nem szeret bent lenni). Játszunk is sokat, jön velünk nyaralni, kirándulni. Van, amikor este ránk jön, hogy elmennénk valamerre kocsikázni és sétálni, akkor is jön. Férjemnek is az az első, hogy ha hazajön, hogy kint játszik vele egyet.


Lehet ahogy idősödik jobban örül vagy nem tudom...egyedül ez a visítozás baromi zavaró, pláne, hogy ő ugatni is csak akkor ugat, ha valaki huzamosabb ideig áll a kapuban.

2018. nov. 21. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Add rá a nyakörvet, majd csináld a dolgod tovább. Ha megnyugodott akkor séta. Nyilván két alkalom után ne várj csodát, de rá fog jönni.
2018. nov. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Csináld azt amit a #3-as írt. Továbbá időnként rakd rá akkor is a nyakörvet, amikor egyébként eszed ágában sincs sétálni menni, a lényeg, hogy ezzel leszoktatod arról, hogy a nyakörvet a sétával kösse össze.
2018. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Azért ez már lehet olyan mértékű izgalom, ami nem tesz jót a kutyának. Egy idő után az ilyenek átmennek frusztrációba.

Illetve még egy 15 éves kutyát is lehet nevelni, 8 évesen egyáltalán nem öreg!


Kérdező, talán a legjobb módszer az, ha közömbösíted a kutyát a kiváltó kulcsingerre. Naponta sokszor kimész kezedben a pórázzal, majd vissza mész, nem történik semmi. Rárakod a nyakörvet, majd leveszed és nem mentek sehova. Nyakörvben kiléptek csak a kapu elé, majd visszamentek és megy tovább az élet. És majd mondjuk minden huszadik alkalommal, hogy kilépsz az ajtón a pórázzal, tényleg elmentek sétálni. Jellemzően 4-5 nap alatt megoldódik az ilyen gond.

2018. nov. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. :)

A napi 3-4 séta nyilván nem megoldható, mert dolgoznom is kell valamikor. Esténként szoktunk 1-3 órát sétálni, meg napközben játszani a kertben. Nem lehet neki akkora újdonság a séta, hiszen 8 éve minden nap kimentünk.


Meg ahogy fentebb is írtam, fél éve jött elő kb.ez a hatalmas izgalom, előtte csak örült neki és leült, hogy adjam rá a nyakörvet. Azt kipróbálom amit a 7-es írt, hátha bejön és elfelejti ezt a marhaságot.


Egyébként nem az érdekel, hogy a szomszédok mit gondolnak mert nem fog érdekelni olyan emberek véleménye, akiknek a kutyája minden egyes dörgésnél szétkaparja az ajtót és visít amíg be nem engedik.


Engem "zavar" csak a hiszti, mert azelőtt sosem volt ilyen és nem értem mire ez a változás.

2018. nov. 22. 10:01
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
#6: Már bocs, de izgatott állapotban soha nem viszünk sétáltatni kutyát! Nagyjából az összes kutyás könyv ezzel kezdődik. Azt nem kommentálom, hogy ennek ellenére én is le lettem pontozva, de hogy a #3-as válaszolót 20%-ra húztátok le, az már egy kicsit bicskanyitogató, mert teljes egészében jó tanácsot adott. Ha vennétek a fáradtságot és megkérdeznétek róla egy tényleg szakembert (kiképzőt), akkor ő is ugyanezt mondaná, de igazából a kutyás sorozatokban is vagy ezerszer elmondják ezt, lásd pl. Cesar sorozatát.
2018. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Sőt, igazából a #7-es is ugyanazt tanácsolta, amit én és ő is 30%-on áll. Miért??
2018. nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki dönti el, hogy mi nekem a hasznos válasz és mi nem az, mert én eddig sem zöldet sem pirosat nem nyomtam senkire. :D


Utolsó! Ha van is kutyád, akkor nyilvánvalóan marhára jólnevelt lehet ilyen felfogással. Mellesleg neked szövegértelmezési gondjaid (is) vannak, te voltál az egyetlen aki nem értette meg, hogy miért zavaró ez a fajta izgatottság.

2018. nov. 23. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!