Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akit támadott meg már sétáltat...

Akit támadott meg már sétáltatás közben másik kutya pl. kertből kirontó, az hogy tudta legyőzni a félelmét a sétáltatástól?

Figyelt kérdés
Tegnap rontott ránk egy kertből kirontó staff, a gazdája jelenlétében, a kutyám torkának, szerencsére a dús hosszú szőre miatt ki tudtuk menteni kb. 5 percnyi feszegetés után a szájából. Viszont itt a kertvárosban rengeteg a kerítés mögött élő, elég veszélyes kutya, nem fajta, hanem viselkedés alapján is. Az oké, hogy ezt a környéket a jövőben kerülöm, de mindenhol van vad kutya, és egyszerűen félek kimenni sétáltatni. Hogy lehet ezt legyőzni? Aki élt már át hasonlót gazdi, annak hogy sikerült? Folyton az jár a fejemben, hogy ott maradhatott volna a kutyám, és hogy mi van, ha megismétlődik hasonló és akkor nem leszünk ilyen szerencsések? Fogalmam sincs még, hogy rá milyen hatással volt ez a trauma sétáltatás szempontjából, mert még nem volt olyan állapotban ma a sebei miatt, hogy kivigyem, de a másik kutyámat (aki tegnap megúszta) rettegve vittem ki egy rövidke sétára. :(
2018. nov. 24. 12:00
 1/9 anonim válasza:
100%
Vigyél magaddal gázspray-t és ha nekimegy egy másik kutya fújd le! Nekünk egyszer a saját udvarunkba támadta meg egy másik kutya a tacskó kutyusunkat aki akkor még csak kölyök volt. Sokáig tartott szétszedni de hidd el nem finomkodtam, belerugtam a másik kutyába. Mondjuk ha ott a gazdája lehet h ez nem a legjobb ötlet :D
2018. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan figyelni kell. Egy ennyire agresszív kutyáról már messziről süt, hogy mit akar, ahogy akad más útvonal, kerülni kell. Ha a másik gazda nem neveli a kutyáját, azzal nem tudsz mit csinálni, csak elkerülni a tegnapihoz hasonló eseteket. Sajnos ez van. Az állattartási kultúra a béka feneke alatt van.

Nekem 2 staffim van, lakásban. A Duna partra járunk minden nap, és az odáig vezető úton bizony előfordulhat, hogy az egyik kerti agresszor megtalálja a kiutat a kertből. Ilyenkor magam mögé csapom a kutyáimat, és felveszem a dühös, domináns pózt: a karomat széttárom, kifeszítem magam, kemény, mély hangon zavarom az idegen kutyát és igyekszem borzalmasan nagynak és ijesztőnek tűnni. 50 kilós nő vagyok csak, de eddig mindig bejött. :)

Ha nagyon nem bízol magadban, én is a gáz/paprika sprayt tudom ajánlani. Viszont ebből kaphat a te kutyád is véletlenül, úgyhogy óvatosan.

Esetleg egy nagy, erős husáng, bambusz vagy partvisnyél. A bambusz iszonyatosan csíp és hangos is, könnyű magaddal vinni.

2018. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előzővel, mutasd magad dominánsnak, ha látod, hogy egy agresszív kutya közeledik.

Először a saját félelmed győzd le, mert érzik az állatok.

Egy ismerős a kisgyerekét mentette így egy kutyától, hogy nagynak mutatta magát. Kiabált, lóbálta a táskáját, ő is széttette a kezeit.

Lehet egyébként, hogy a kutyád kiheveri, barátom kutyáját kétszer is megtámadták, de nem ő ugyanúgy ment sétálni utána is.

2018. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a kövespalackot tudom ajánlani. Egy 0,33l-es kispalackot negyedig-félig megtöltesz sóderrel. Amikor már ráharapott a kutya, akkor nem érdemes feszegetni, mert csak erősebben szorít. Mellé (!!!) dobod a kövespalackot, attól megijed, és elengedi, jobb esetben el is szalad. Így egyik kutyának se okozol fájdalmat, olcsó is és hasznos. Ezeket mind tapsztalatból írom. Remélem minél hamarabb meggyógyul a kutyus és neked is sikerül feldolgoznod a történteket!
2018. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sebeink hála az égnek nem lettek, mert az enyém nagytestű, dús bundájú németjuhász, de rendszeresek a kerti agresszorok nyitott kapunál. Ilyenkor a kutyát szorosan magam mellé fogom, és próbálok szemben maradni a támadóval, és szépen elhátrálunk, de közben előfordult, hogy artikulálatlanul üvöltöttem és csapkodtam, vagy megindultam feléjük, attól eddig mindig beijedtek. Aztán ha elhagytuk a területüket visszamentek.

Viszont őszintén megmondom, hogy szerintem a kutyám mérete is befolyásolja őket, ha kisebb lenne, lehet, hogy simán elkapnák, meg én sem 50 kiló vagyok (viszont nő, szintén). Nem kellett még kutyába rúgnom, vér se folyt. És általában kisebb testűek támadnak ránk, egyszer volt egy bearded collie, meg egyszer egy boxer. Másik njvel is találkoztunk már, de csak ugatott a ház kapujában. Illetve barátnőm kutyáját egy dobi környékezte meg, de csak játszani akart.

Azt tudom javasolni, mint előttem. Járj nyitott szemmel, vigyél gázsprayt. Egy kutyatámadás nem a világ vége, most még friss az élmény, de ne hagyd, hogy ez megfertőzze a kutyáiddal a sétákat, nekik nagyon fontos, hogy kimenjenek. Engem akkor harapott meg egy golden, amikor az első kutyám mindössze két hete volt nálam, tíz éves voltam akkor. A támadó kutya gazdájával meg nagyon elbeszélgetnék, minimum, hogy kutyabiztossá teszi a kerítést ezek után és fizeti az orvosi költségeket. Kitartást neked, és ne félj!

2018. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt már hasonló sajnos szerencsére karcolás mentesen megúsztuk ami köszönhető a nagytestű kutyamnak aki megvédet mivel engem tamadot nem őt. Mindig van nalunk egy jaték kötél amivel azért oda lehet vagni illetve láncos pórázom van de az max a réten vagy a futatón lehet hasznos ha nincs a kutyan. Trauma nem ért viszont a gazdát megkerestem és elmagyaráztam hogy ha nem tudja bezárni akkor feljelentem + lehet fizetni az orvosi költéget ha lesz. A kutyám viszont azóta nem szereti ha nagy hévvel fut hozzánk kutya akkor se ha ismeri és kis morgással jelzi hogy finomabban.
2018. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dadiii1255 válasza:

Nekunk egy kozepes meretu goldi ugrott.

Nem nagyoon félek,60kg kàjom van😂

2018. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 komondort sétáltatva nem jönnek ki a nyitott kapun sem.


Régen az agaram felé indult meg egy németjuhász a nyitott kapun keresztül, szóltam is a gazdának, akinek a válasza az volt, hogy ne sétáltassam arra a nyüzüge kutyámat és nem hívta vissza. A ház előtti sövény takarásából akkor caplatott oda a lemaradó komondor, megálltam és vártam, a fickó visszahívta a kutyáját és bezárta a kaput én pedig vigyorogtam.

2018. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Idáig mindig azt csináltam, amit többen írtatok, hogy beálltam a támadni próbáló kutya és az enyémek közé, fenyegetően rákiáltottam, stb. Eddig működött is. Az a bajom, hogy ennél a kutyánál kábé semmi nem működött volna, a gazdája saját elmondása szerint (akkor beszéltem vele kicsit, amikor visszamentem a kutyája oltásiját ellenőrizni), volt már eset, hogy támadt a kutyája másikra, és annak a gazdája ütötte-rúgta, de semmi. Ha nincs ott a fazon, akkor nem tudtam volna leszedni a kutyámról és megvédeni őt, pedig így is próbáltam még mielőtt a gazdája odaért elhúzni a kutyámról. A gazda is csak úgy tudta leszedni, hogy az orrát-száját fogta valahogy be, hogy ne kapjon levegőt...

Na hát ezért félek én, mert ha egy kutya ilyen őrült, akkor gőzöm sincs, mivel lehetne megvédeni az enyémeket, leállítani, leszedni stb. És a gazda nem mindig van otthon. Más helyen jártunk már úgy, hogy nyitva maradt a kocsikapu, gazdák elmentek otthonról, a staffjuk pedig kirontott volna. Ő még fiatalabb kutya volt és rá hatott, hogy rákiabáltam. De erre nem hatott volna...

Figyelni meg mindig szoktam, ebben az esetben egy bódé akadályozta a kilátást, azért nem vett észre minket a gazdája sem. (Elmondása szerint van hely, ahová elzárhatná a kutyát kocsival való kiálláskor... csak éppen nem teszi... de körül szokott nézni...)

2018. dec. 2. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!