Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tartása egyedül, de hogyan?

Kutya tartása egyedül, de hogyan?

Figyelt kérdés

Már szinte születesemtől fogva szeretnék kutyust tartani. Tisztában vagyok vele hogy rendgeteg felelősségel, feladattal jár egy háziállat tartása. Pont ezért fogos kérdés, hogy hogyan megvalósítható egy kutyus tartása egyedül?

Szitu: hétköznapontként 8 órát dolgozol, tegyük fel 9től 17.30ig. Szeretnél kutyus tartani de rögtön felvetődik a kérdés hogy mi lenne vele addig amíg Te dolgozol?

Ti mit gondoltok hogyan lehet megoldani ezt? Hogy a kutyus is jól érezze magát, egyedül is és nekem se kelljen aggódnom hogy szegény kutyus egyedül van egész nap.

Illetve ilyen esetben melyik kutyus "ajánlottabb": kölyök vagy felnőtt?


Mit gondoltok? Mi a véleményetek? Esetleg mi a tapasztalatotok, saját megoldásotok?


Előre is köszönöm a kedves hozzászólásokat. :)



2018. nov. 24. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém alszik míg nem vagyok itthon.Kölyökként vettem,soha nem rágott meg semmit.Vegyél neki sok játékot :) Meg le kell fárasztani mikor vele vagy.
2018. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha agyilag és fizikailag is fáradt, elvan 8 órát egyedül és egy darabig játékokkal is el tudja foglalni magát. Ha lakásban lenne, akkor a pisi is kérdés, egy kölyök szerintem nehezen bír ki ennyi időt, egy felnőttnek ez kisebb gond. Kertben (is) tartott kutyánál ez nem kérdés.

Az is kérdés, hogy neked munka előtt és után mennyi időd van rá. Egy kölyök szerintem több foglalkozást, tanítást és türelmet igényel, de abba a környezetbe nő bele, és meg van a maga bája. Felnőtt: izgágaság, szobatisztaság szempontjából lehet, hogy jobb, de célszerű olyan helyről hozni, ahol már megismerték a kutyát. Kezdetben az sem lesz könnyű, biztos kell majd jó pár nap szabadság az elején, hogy megszokjon nálad.

Ha lesz elég időd a kutyára, nem tartom hamvába holt ötletnek. Sok sikert!

2018. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a napokban gondolkodtam el, hogy ha most "kellene" kutyát vállalnom (szerintem mindíg lesz kutyám, most is van 2 de még a szüleimnél élek), akkor biztosan nem mernék egy kölyköt bevállani, mert jelen pillanatban nem látom, hogy hol leszek 10-15 év múlva. Szóval én biztosan egy menhelyi 7-8 éves kutyát vennék magamhoz.
2018. nov. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Simán megoldható, nézz körül a városban, hány embernek van kutyája, a többség dolgozik. Én még gyerekként egyszer hazavittem egy kidobott kiskutyát pár hetes volt, az etetések és levitelek miatt nem lehetett egyedül hagyni, ezért azt csináltuk, hogy első héten én maradtam vele otthon, addig is megvettem neki a szükséges dolgokat, második héten nővérem, harmadik héten bátyám, aztán anyu, végül apu. Így 5 héten át tudtuk felügyelni, kb 3 hónapos volt ekkor, onnantól pedig csak a jétékok, rágcsák és az alvás maradt. Reggel hajnalban keltem, hogy kifárasszam, suli után én értem haza elsőnek, így addig foglalkoztam vele megint, amíg a tesóim is hazaértek, és így mindenki "átadta" a következőnek. Így mindenkinek volt ideje másra is, mert mindenki foglalkozott a kutyussal, majd este a nagy séta után szépen aludt és nem hisztizett.

Felnőttként 38 kilós lett, mint kiderült labrador és magyar vizsla keverék, szóval mégcsak nem is az a mütyüri szobakutya.

2018. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül élek a kutyámmal.

Reggel elmegyünk sétálni, tanítom is majd elindulok otthonról. Van kutya ajtó így kedvére tud ki-be járkálni a házban. Az előszoba közepéig tud menni (ott van lekerített rész neki), így nem kell féljek, hogy megrág valamit.

Amikor hazajövök játék. Utána csinálok neki és magamnak kaját, pihi, utána ki az udvarra, hogy végezze el a dolgát. Majd megint egy kis tanulás. Utána vagy megyünk aludni vagy bezárom a helyére és elmegyek valahová. :)

2018. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák a legtöbb családban ennyit vannak egyedül. Ami igazán nehézzé teszi az egyedülállóknak a tartást, főleg ha nincs kert, az az,hogy sebki nem tud segíteni ellátni az állatot. Onnantól kezdve,hogy a kutya megérkezik,minden egyes reggel, délután ,este neked kell vinned sétálni. Akkor is ha sz ar napod van, akkor is ha barátnőd/barátod hív,hogy üljetek össze, akkor is ha tüdőgyulladásod van, vagy ha elkap egy hányós/hasmenős vírus,ha túlórara kérbek a munkahelyen. Nálunk nagyrészt, mivel én akartam kutyát én foglalkozom vele, de hatalmas segítség,hogy 1-1 sétát át tudok passzolni valaki másnak. A fent leírt dolgokba már mind belefutottam. Tehát szerintem ez a legnagyobb nehézség benne. Ha anyagilag jól áll az ember, akkor kicsit könnyebb mert lehet pl. napközibe adni, sétáltatót hívni, panzióba rakni.

A kutyus ,amíg nem vagyunk otthon alszik. Reggel 1 óra intenzív mozgatás után teljesen jól elvan. Összességében naponta 3 órát vagyunk lent vele.

Ha belevágsz akkor mindenképpen fel őtt 2-3 éves kutyát javasolnék. Ők már kibírják pisilés nélkül ennyi ideig+ már benőtt a fejük lágya. Ennyi idős kutyánál nyilván vannak már rögzült viselkedésminták jók/rosszak vegyesen. Én olyan helyről választanék, ahol a kutyusok ideiglenes befogadónál laknak. (Pl. füzesabonyi állatvédő alapítvány) Ilyen helyeken sokkal pontosabb jellemzést tudnak adni a kutyáktól,könnyebb kiválasztani a neked megfelelőt.

Én a Te esetedben a pörgős, extra foglalkozást igénylő fajtákat kerülnèm :pl. vizslák,border,terrierek,északi kutyák,beagle.

2018. nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggel séta, aztán haza érsz séta.


Nálam is 8-9 órát van egyedül a kutya. Hétvégente pedig sokat sétálunk,kirándulunk,labdázunk kint. Megszokta,hogy hétköznap így van a rendszer, hétvégén van az igazi kitombolása.


Persze időjárás függvénye is,hogy mikor mennyit sétálunk vagyunk kint,mert az esőt utálja :D


Kölyköt abban az esetben vegyél ha legalább 1-2 hét szabit az elején kitudsz venni. Tenyésztővel meg lezsirozhatod,hogy 3 hós korában tudod elhozni, így az összes oltása meg lesz, míg szabin van viheted le szoktatni a szobatisztasághoz

2018. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!