Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérlet mellett 2 kutya...

Albérlet mellett 2 kutya költségekre mire számítsak, ti hogy oldjátok meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyenlőre elméleti kérdés.

Jelenleg egy kistestű kutyusom van,viszont ha albérletbe költözök (kertes) akkor rövidesen egy nagytestű kutyát is szeretnék.


Fizetésem nem eget rengető sok 160-200 ezer ft körül mozog,sajnos változó,de tavasztól nyár végéig több, kevesebb október-november, decemberben nagyon jó, január február ami necces.. akkor 150-160 körül keresnék.


Úgy néz ki van egy lehetőség,mehet kutya az albiba, jövőhéten hívom a tulajt,pontos bérleti díj és rezsi ár miatt.

Úgy gondolom 100 ezer ft az amit kitudnék fizetni,de ettől egy fttal sem többet és ha ezt kifizetem havi szinten maradna 50-60 ezer ft rosszabb hónapokban is. Jobb időszakban nyilván több is.



Kérdésem az lenne,hogy hasonlóan hogy oldjátok meg a kutya tartást ahol több kutya van ott a fontos nekem,hasonló fizuval bérleti díjjal.


Jelenlegi kutyám 7 éves,foresto van rajta, ismerősömék által forgalmazott, hidegen sajtolt olasz tápot kap ami jó árban van. Ezzel etetném a jövendőbeli kutyát is mivel nagy kiszerelésben is kapható 25 kg-os zsák 14-15 ezer ft.


Kiegészítésként real nature konzervet kap havonta 1x ami 4 napig elég neki.


Jövendőbeli kutya ismerőstől lesz,tenyésztő,mindenre szűrve a szülők stb, részlet fizetés megoldott szóval nem lenne a a kutyavétel ára sem így egyszerre megterhelő.


Ha beteg lenne húgomtól és a szüleimtől is tudnék pénzt kérni ha egyszerre sok lenne a kezelési ktg volt sajnos rá az évek alatt hiába itthon lakok, volt mikor szar melóhelyem volt és nem futotta egy nagyobb műtétre.


Jól bánok a pénzzel,nem szórom,spórolós vagyok,kivéve ha a kutyámról van szó :D :D



Tapasztalatok érdekelnének,nem laktam még külön,szóval ezért is érdekelne ez,hogy kutyatartást hogy oldjátok meg, vagy jobb időszakban többet bevásároltok pl tápot,több zsákkal,hogy rosszabb időszakban legyen?


2018. nov. 25. 21:19
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Albérletbe ne vegyél még egy nagy testű kutyát szerintem, legalábbis ne egyszerre várd ki hogy milyen lesz. Ha nem jó valamiért az albi vagy menned kell onnan esélytelen nagy testű kutyával találni másikat akkor mi lesz vele..
2018. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés: hol van olyan kertes hàzas albi, ami csak 100 000 ft??? Gondolom nagyon vidéken.


Hogy a kèrdésre válaszoljak. 160 000 a fizetèsem, 4 hónapig voltam egyedül albiban, ami havi 110 000 ft volt. Igaz, csak 1 nagy kutyàm van ( 40 kg ), de marhára húzós volt az a 4 hónap, kb plusz 100 000-120 000 ft tartalékomat éltem fel ennyi idő alatt. Csak a fizumból nem jöttem volna ki. 50 000-60 000 ft-ból szerintem 1 ember plusz 1 vagy 2 kutya nem tud megélni. Még 1 ember magában is neccesen ( gondolj bele, 2000 ft 1 nap kajàra, és akkor nem vettél se klotyó papírt, se ruhàt, se ajándèkot ha ismerősödnek lenne pl szülinapja, és az a napi 2000 ft kajàra is nagyon kevés, ha normàlisan akarsz enni és nem zsömlés szendvicsen akarsz élni).

2018. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Ismerőstől veszem ki az albit egyébként,nem hinném,hogy nem klappolna vmi.

Csak még árat nem tudok,ha sok lesz akkor nem veszem ki,mert nem férne bele sajnos, akkor a kutyavásárlás is tolódni fog.1-2 héten belül ez már biztosra kiderül úgy is,mennyi az annyi.


De egyébként nem rögtön veszek kutyát azért :D

egyenlőre úgy néz ki a szuka akitől szeretnék kölyköt tüzelni csak tavasszal fog,mire megszületnek a kiskutyák és 8-9 hetesek lesznek az kb nyár eleje vége attól függ mikor tüzel be,meg ha vemhes marad egyáltalán.


Szóval jó esetben több hónapot ellakok ott mire jönne az új kutya.

Ha meg bármikor úgy adódik haza költözök a kutya meg velem ennyi, aztán keresek kertes albit,mert jelenleg panelban lakunk,ezért is szeretnék költözni,mert unom a panel életet. Én előre tervezek mindig.

De ismerős ha jó áron adja ki nem látok akadályt,hogy nyár vége fele lehessen mégegy kutyám.


Addig tudok félre rakni a kutya ktg-ire is.


Mielőtt oda megyek előtte egyeztetek hogy jöhet majd mégegy kutya természetesen.

2018. nov. 25. 21:40
 4/44 A kérdező kommentje:

Nem komplett ház,hanem alsó felső szint van,azért gondolom,hogy azt úgy már nem adhatja ki 150 plusz rezsiért szerintem, meg ismerős is.


De majd kiderül.

Minden egyenlőre elméleti míg nem tudok árat,csak gondoltam,érdeklődök.

2018. nov. 25. 21:44
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kutyusom van, albérletben élek vele.imádom szeretem, DE semmi esetre sem vennék mellé mégegyet! Nagyfoku felelőtlenségnek tartanám, ha menni kell, mit csinálsz? Ha ilyen jól áll a családod, inkább önerőre kérj pénzt és vegyél saját lakást, ott majd tarthatsz annyi kutyust amennyir csak szeretnél.
2018. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol van az ingatlan. Budapesten simán kiadhatja szintenként százötvenért.


A,úgy én nem javaslok bérleményben még egy kutyát - pláne nagytestűt - az első jól írta. Ingatlanos vagyok és nagytestű kutyám van, szóval tudom mi a pálya. Pláne nem túl sok sajnos a jövedelmed. Bizonytalan az egész, a kutyák meg mint gondolom tudod, 15 évig is elélhetnek.

2018. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Te hàny éves vagy? Számomra úgy tűnik, nagyon naívan nézed a világot.


Èn is egy tàvoli ismerősömtől bérlem az albit (panel), mégis 70 000 az albi, plusz 40-50 000 a rezsi. És ez NAGYON jó ár.


De még mindig tartom, hogy napi 2000 ft-ból nem tudsz megélni 1-2 kutyával.

2018. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

2 ezer fttal kaját nem számolok napiba, én melóhelyre is rendelek 1200 ft-os menüt két részletben eszem meg,keveset eszek,tehát én kétszer megeszek egy menüt, reggelire meg vacsira bőven elég zsömle,virsli,tojás rántotta stb.


Nekem a kaja a legkevesebb igazából :D brutál keveset fogyasztok :D

Anyuék nem laknának messze,tőlük is hoznék kaját, húgomék is 3 éve külön laknak,de nem messze és szokott átjönni kajáért.

Meg hétvégente mindig közös ebéd van,nyilván haza jönnék hétvégén ebédre is.

heti 14 ezer fttal nem számolok kaját,mert nem lenne ennyi ez fix :D


Én egy 32 cm pizzát is 3 étkezésben eszem meg.


Tény,hogy mikor szarabb hónap van és 160 körül keresek akkor rosszabb,de pont ezért félre rakok amennyit csak tudok,hogy bizonyos hónapokban egyszerűbb legyen.Tavasztól nyár végéig 180-200 ezer ft körül megkeresek..

2018. nov. 25. 21:53
 9/44 A kérdező kommentje:

Nem Budapest.


Budapestbe az életbe nem mennék,ott már irreálisak az árak.



Saját lakásom sosem lehet,mivel mai világban nem divat 8 órára senkit sem bejelenti,ha meg bejelentenek 8ra akkor a fizetésed lóf...

Ha nincs meg x összegű nettó jövedelmed a bankszámlán szintén nem kapsz hitelt.


Felesleg önerőt gyűjtenem,ha 3-4 év múlva sem fogok tudni a fenti oktokból hitelt felvenni,sajnos.

Én is inkább a sajátot törleszteném,de sajnos nem tudok mit tenni.

2018. nov. 25. 21:57
 10/44 A kérdező kommentje:
Első kutyám 16,5 évig élt,nyáron kellett tőle búcsúznom,tudom,hogy nem néhány évre szól egy kutya,teljesen tisztában vagyok ezzel!
2018. nov. 25. 21:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!