Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyzet az ingyen kutyákkal?

Mi a helyzet az ingyen kutyákkal?

Figyelt kérdés
Akik törzskönyv/menhely pártiak, azok mit gondolnak arról, hogyha valaki ingyen vagy jelképes összegért (oltások féregtelenítés ára) fogad be egy szerelemgyereket? Tudom, hogy az ilyen kutyus felelőtlen párosítás eredménye, és hogy ők is szaporítók, de ezek a kutyák ugyanúgy veszélyben vannak, és jó eséllyel menhelyre kerülnek ha nem viszik el őket. Vagy tévedek? Ilyen kutyust elhozni is a szaporítás támogatása?
2010. jún. 26. 17:26
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
23%
ne értem a gondot. a kutya az kutya, indegy milyen helyről jött. h szaporítod-e a te dolgod, ugyanolyan boldog kutyusok lesznek :) én személy szerint a keverékeket jobban is szeretem, mert egyediek és nagyon aranyosak! nekem egy akita-rotveiler keverékem van, az illatos útról hoztuk és a legaranyosabb kutya a világon! annak kell fajtiszta aki pl a skót juhászkutya megszállottja, neki az tetszik. a néger-japán szülő gyerekét sem dobjuk ki, vagy tiltjuk meg neki a szaporodást, nem? szal csak rajta :)
2010. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kutya nem is ez a kérdés :))) Hanem, hogy sokan azt vallják, hogy vagy menhelyi kutyát kell befogadni, vagy jó tenyésztőtől szabad kutyát elhozni, ha fajtatisztát keresel. A kérdés nagyjából arra vonatkozik, hogy jobban teszi-e aki menhelyről választ kutyát, mint aki elhoz egy ingyen kutyust az expressz.hu-ról. Értem, hogy a menhellyel két életet lehet megmenteni egyszerre, de az ingyen kutya is jó eséllyel menhelyen, vagy nem jó kezekben köt ki. A kérdés elvi szintű: mit gondoltok, támogatja-e a szaporítást az aki, elhozza az ingyen kutyát.
2010. jún. 26. 17:37
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen kutya is bajban van, csak sajnos tudod ha te hazaviszed akkor azt látja a felelőtlen gazda hogy ohh tök jól ment minden, akkor tiovábbra sem ivartalanítom, vigyázok rá, mert máskor is meg lehetoldani. És ez a probléma.
2010. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem minden kutya kerül hozzád, de ha te egyet megmentesz akkor csinálod a keresletet, és az összes többi kölyökből vajon hány kerül jó helyre?
2010. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igazából nem rólam van szó, nekem van elég kutyám, de a barátnőm nagyon szeretne egy pulit/pumi vagy egy puli/pumi keveréket, és azt fiatalon viszonylag nehéz menhelyen kifogni, pedig vadászunk egy ideje. Az tuti, hogy ivartalaníttatná, meg igazából a törzskönyves kutya árából pont kijönne a kutyasuli is, nem a vételére, hanem az életszínvonalának javítására fordítaná a pénzt. Nézegettünk az expresszen, rengeteg jópofa keverék van ingyen, gondolom azért nem követünk el nagy bűnt a kutyatársadalom ellen, ha ilyen kutyust keresünk. Igazából csak abban szeretnék megerősítést, vagy cáfolást kérni, hogy így nyugodt lélekkel hozhatunk-e kutyát, vagy ez is lelkiismeretfurdalásra ad okot? :)
2010. jún. 26. 17:54
 6/21 Akiteki ***** válasza:
65%

Furdaljon a lelkiismeret. A fent leírtak miatt.

Elhozol egyet, ezzel egy újabb alomra adsz okot.

2010. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben nem választanék teljesen ismeretlen helyről kutyát. Ki tudja mi baja van? Miért akarnak ingyen megválni tőle? Az express.hu-t érdemes nagy ívben kerülni, mindegy hogy ingyen vagy mennyiért adják. Azért érdemes menhelyről örökbe fogadni, mert


- Ott ismerik a kutyákat

- Segítenek kiválasztani a megfelelőt

- Többféle kutya közül válogathatsz (sajnos)


Én a helyedben nem ragadnék le egy bizonyos fajtánál.

2010. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

[link]

itt találsz pumikat, vagy pumi keverékeket! :) ;)

2010. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Borítékolom neked, pulit vagy puli keveréket tucatjával találsz vidéki gyepmesteri telepeken vagy menhelyeken. Kölyköt is! Nézegesd a netboard.hu kutya fórumát, rengeteg szervezet fent van, én kb. minden héten találok valamelyiknél olyan kutyust, amilyet ti kerestek! INGYEN!

[link]

És mégsem expresszes tudatlan, ostoba, felelőtlen embert támogattok.

2010. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Néztük az árvapumik.hu-t is, meg az allatok.info-n is folyamatosan keresgélünk, de eddig semmi. Expresszről csak olyan helyről hoznánk el, ahol én beszélek a gazdikkal, és normálisnak, kutyákhoz értőnek tűnnek, annyit azért már bőven tudok a kutyákról, hogy ne rossz helyről hozzak el kutyát. Sajnos azért bejárni a vidéki menhelyeket nem tudjuk.
2010. jún. 28. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!