Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig lehet kinn?

Mennyi ideig lehet kinn?

Figyelt kérdés

van egy pireneusi juhászkutyánk, most 4,5 hónapos. Kinti kutya lesz, de ezen a télen mg nem akarjuk kirakni. Még nem volt nagytestű bundás kutyánk (ergo akit kinn tartottunk volna) így nem tudjuk meddig legyen kint napközben.

Most este 8tól reggel 7ig van bent. Nem fázik, aktív, nem látszik rajta hogy bármi baja lenne.

Meddig engedjük ki így?



2018. nov. 26. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

nekem újfoundlandim van. hidd el, nem fáznak, ő a házba nem jöhet, viszont a pincébe jöhetne, (járólap van lerakva, ott a garázs is, a kazánok, amik melegítenek is ilyenkor, szóval nagy, az egész ház alatt lévő pince.

nem jön be csak kis időre, szét néz, kimegy.

nyáron viszont ott van reggeltől estig, mert jó hűvös van.

2018. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kint nyugodtan, amennyiben van egy jól szigetelt kutyaháza. Ezt saját magadnak is meg tudod építeni, és akkor a saját udvarodhoz van szabva. Vagy vehetsz is, ha nincs időd építgetni de az elég drága lesz meg nem túl jó. A legjobb ha kinézel egy jó helyet, beton az aljára, rá tégla, a szélességet, magasságot magadnak el tudod dönteni. Gondolj arra is ha nagy lesz. Ja, és a tetőt vagy palából vagy fából, esetleg lemezből csináld. Nekünk lemezből van, vasból lett heggesztve alá a tartó. Vagy a másik opció ha fából barkácsolsz. A szigetelés ne maradjon el, hungarocell mehet oldalra, felülre. Régi, nem használt ruhákat is dobj be neki. Ha biztosra akarsz menni kutya ajtót is rakj rá, így kicsit melegebb lesz. Legalább az esőtől, széltől megvédi, meg ha jól szigetelt a hőmérséklet is elviselhető számára.
2018. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jó helye, például jól szigetelt kutyaház, szalmával, védett helyen (nem vág be az eső, szél) és hajlandó oda bemenni a kutyus, akkor amíg jó az idő és nincsenek kemény fagyok, addig nap közben nem aggódnék. Az ilyen esős időben nagyon el tud ázni (kölyökbunda!), illetve ha a hóban hempereg, attól is vizes lehet, ettől jobban félteném, mint -10 °C-ban, de száraz időben. Én is aggódtam a mi kutyánkért, ő meg vígan elvolt -15°C-ban is. Legyen egy jó helye és figyeljetek rá, akkor szerintem nap közben fagyban is lehet kint.
2018. nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi


A helye megvan egy télre szélmentesített kennelben szigetelt kutyaház. Mi csináltuk, egy eleme 20 cm vastag, hungarocell és üveggyapot szigetelést is kapott. Szalmával alaposan bélelve van. Egész nap kinn grasszálhat, bár gondolom leginkább csak alszik

2018. nov. 27. 15:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor jó helye van! :)

Ami még eszembe jutott: Nem tudom, mekkora a ház ajtaja és középen van-e vagy a szélén (a szélén jobb, mert bent van akkor egy védett zuga), de ha nagy, akkor ideiglenesen le lehet szűkíteni, hogy a meleg kevésbé menjen ki. Az ajtó elé rongyot, fóliát is rakhattok hasonló célból, de ezt a mi kis bundásunk tavaly szinte rögtön leszedte. Nála addig aggódtam, amíg meg nem láttam, hogy -15°C-ban is hempereg a hóban.

2018. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!