Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tervezünk venni egy kutyát...

Tervezünk venni egy kutyát karácsonyra (valószínüleg beagle) és az lenne a kérdés, hogy lakásba kant vagy szukát "érdemesebb" tartani? (tisztasági "háttér", nagy "szexuális élet", etc)

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 03:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

A kan, hát mind tudjuk, milyen, ha rájön a... Elég kellemetlen, ha minden vendég lábát meghágja a kutya. A nőstény meg pettyez, azt is takarítani. DE az ivartalanítás mindezeket megoldhatja. Gyanítom, kölyköt vesztek, így tavasszal lehet is vinni dokihoz. A kan ivartalanítása "egyszerűbb" és nem olyan durva beavatkozás, mimt a nősténynél.

Jó kutyázást!

2018. nov. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen mindegy, mert úgyis ivartalanítva lesz.
2018. nov. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Bárcsak nekem lenne 300 000 ft-om karàcsonykor ajàndékra! Mert ugye tudod hogy ennyibe fog kerülni?
2018. nov. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

300.000 Ft? Hahi.


Ugye te tudod, hogy az emberek 90%-a nem vesz 100-200-300ért kutyát :) A helyi beagle tartó csapatból mindenki ugyan azt szajkózza mint ti, majd felmegy a jófogásra és vesz egyet 60.000-ért mert "beleszeretett", nem baj ha nem törzskönyves. Lehetett volna neki de nem kértük (mintha ez így menne).


Szerinted xXKICSIHARCOSXx majd megy és vesz KARÁCSONYKOR tenyésztőtől akár csak 100-ért kutyát, majd rákölt még 200at? JÓREGGELT :D


Én nem támogatom ezt a hozzáállást, de a gyakorit olvasva majdnem azt hiszi az ember hogy éheznek a szaporítók. Pedig nem.


Kis off:

Jófogáson nézelődtem nemrég, nem kutya ügyben, csak hogy mit árulnak a közelben. 60-ért 2 almos, 2 éves anyakutya eladó, jó anya. A legszomorúbb kis pofájú elgyötört kutyus volt a képen. Ma nincs fent a hirdetés, MEGVETTÉK. Nehogy azt higyjétek hogy valaki leszedette. Lehoz még pár almot, aztán majd örökbefogadhatjuk a fajtamentőktől. Ennyit a 3 kilóról és a kutyavásárlásról.

2018. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Karácsonyra nem kapsz beagle-t. Legfeljebb csak beagle keveréket. De azt ugye tudod, hogy a fajtára nagyon jellemző a dp, a gerinc gondok és az epilepszia? Így nyilván csak olyan kutyát szabad venni, amelyiknek a szülei szűrtek minden örökletes betegségre. Ilyet csak tenyésztőtől kapsz, de ott 150.000 ft a vételár. Viszont nem fogsz műtétekre fél milliót elkölteni. Tenyésztőnél azonban nincs "karácsonyi ajándék" kutya. Itt várni kell.


Emellett ismered a beagle-t? Ez nem egy lusta öleb. Munkakutya, napi 2-3 óra mozgatás és főleg agyi fárasztás, munka kell neki. A nevelése pedig piszok kemény! És sajnos mostanában egyre több az emberre agresszív beagle is, mert ugye dominánsak, önállóak, a legkevésbé sem simulékonyak a gazdához, és így könnyű őket elromtani.

2018. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Ez nem az a szobacirkáló kutya, ami elmarad neked nyugiba 8-9 órákat a lakásban. Ez vadászkutya, nevelni kell keményen, mert önfejű és nagy a mozgásigénye. Ha nincs vele foglakozva eleget, akkor elszórakoztatja magát.

Az ivartalanítás alap. Amúgy tenyésztő karácsonyra nem ad kutyát érthető okokból.

A kérdésből az derült ki, hogy a fajtáról alig tudtok valamit, csak, hogy cuki a filmekben. Ezért se ad felelős tenyésztő ünnepre kutyát, mert kb 1-2 hónap alatt rá fogtok jönni, hogy nagyon macerás és megkötésekkel jár.


Ok legyen kutyátok, de ne beagle, és ne ünnepre.

2018. nov. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

300 ezer? Egy rakás menhelyi gazdikereső kutya van, akár fajtatiszták is, akiket kidobtak egy dobozban, meg keverékek. Nagyon sokan nem ivartalaníttatnak.

Nekem is lesz kutyám, alap, hogy ivartalaníttatni fogom.

Kérdező, a szukákat általában nyugodtabbnak mondják, de azt is olvastam, hogy egyedfüggő is, meg nyilván nevelés kérdése. Ivartalanítással nem fog problémát okozni a szexuális élet, és minél fiatalabb korban kerül sor erre, annál jobb.

2018. nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%

A beagle vadászkutya, nem való panelba. Már nem is számolom hány beagle és basset kötött ki nálam, akit lakásba vettek aztán rájöttek, hogy mégsem kellett volna.


Nem mellesleg ha veszel egy ilyen kutyát 60.000-ért, akkor nagy valószínűséggel az idegrendszere sem lesz 100%-os, szóval nem tudom hogy gondoltad...

2018. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk én egy kicsit jobban bízom a keverékekben egészségi szempontból, mert sok fajtát túltenyésztenek csak azért, mert "divatkutya".
2018. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, ugyan nézz szét a keverékek közt. A legtöbbnél kijön örökletes betegség! Ugyanis azok dominánsan öröklődnek, tehát hiába nem "túltenyésztett fajtatiszták", ha a szülő beteg volt, a kölykök nagy része is az lesz! Én versenyzek. Meg nem tudom számolni, hogy hány olyan kutyát ismerek, amelyik talált, menhelyről van, sokadik gazdás keverék, sportolni kezdtek velük, majd kiderült, hogy szíves, hogy gerinces, hogy dp-s, stb.


Az egyetlen kiút ebből az, hogy majdnem biztosan egészséges kutyád legyen, ha a felmenők szűrtek, passzolnak egymáshoz és minden rokon egészsége ismert.

2018. nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!