Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszéd kutyája ilyen módon ugat?

Figyelt kérdés

Üdv!


Gondoltam egy külön kérdést kreálok ennek az esetnek, mert kicsit specifikusabb a probléma mint amit a keresőben találok.

A probléma összefoglalva az lenne, hogy a szomszéd kutyája reggel 6 órától kezdve, este körülbelül 23-ig, amíg már minden eltűnik az utcáról, óránként egy olyan 20 percekre be nem áll a szája, és visongató hangon ugat, amitől nem lehet egyáltalán pihenni, még ha próbálunk nem is figyelni rá, illetve kb. 3 másodperces fordulókkal oda-vissza rohangál a kertben, ami véleményem szerint nem normális. A gazdájának többször szóltunk, hogy ha már van kutyája akkor nevelni is kéne, de nem hajlandó rászólni még ha kint is van amikor a kutya ezt csinálja.

A mi kutyánk példa okául csak akkor ugat, ha tényleg történik valami említésre méltó, de ennek be nem áll a szája, amint meglát bárkit is kijönni a szembe lévő házból, máris idegesítően visongatni kezd, és mivel egy 5 tagú, dolgozó családról van szó, sokszor mozgolódnak autóval.

A szomszédoknak sem tetszik, de csak a gazda háta mögött beszélik ki a dolgot. Ezen kívül a kutya majdnem egész nap nyüszít, a gazdija rá sem hederít, talán napi 1x ha megsimogatja.


A kérdés tehát az lenne, ilyen esetben lehet-e tenni valamit, vagy ez még nem ütközik semmilyen szabályba?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. nov. 27. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Sokkolós, ugatásgátló nyakörv.
2018. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gazdája fellebegtette ezt a lehetőséget... úgy 4 hónapja, de egy nem törődöm és lusta emberről beszélünk, nem érdekli, hogy mit csinál a kutyája és csak a vállát vonogatja rá ha szóvá tesszük. Ad neki enni meg inni, és ennyi a törődés.
2018. nov. 27. 10:07
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem te jobb helyzetben vagy.


Az én szomszédomnak van három egy zsebkendőnyi területen, ők este 8-kor kezdik, és reggel 6-ig ugatnak. Illetve az egyik nem ugat, nanem vonít. Nyáron nem tudom kinyitni az ajtót, ha tv-t néznék, mert nem hallom a szöveget tőlük.


Ha reggel felébredek úgy, hogy átaludtam az éjszakát, tudom, hogy vagy egész éjjel zuhogott, vagy legalább minusz 10 fok van.

2018. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyílván van aki rosszabb helyzetben van mint én, nem is állítottam, hogy nem, de nekem itt most ez a helyzet, és ehhez szeretnék tanácsokat kérni, hogy merre lehetne mozdulni. Akár estéről van szó, akár nappalról, egy kutyának az ilyen szintű visongatása és ugatása, szinte a semmiért, hónapok, évek óta, kiveri a biztosítékot azért, mert nem hagy semmi csendes pihenő időt. A gazdáját pedig ahogy többször írtam, semmilyen formában nem érdekli, viszont csak úgy, tanácsok nélkül feljelenteni nem szeretném, mert úgy hallottam hogy ha nem találnak semmi rendellenest, akkor még én ütöm meg a bokám. Ezért is szeretnék itt tanácsokat kérni, hátha valaki jártasabb a dologban.
2018. nov. 27. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzőnél birtokháborítás miatt feljelentés. Ha vállalja bármelyik szomszéd, ők is aláírják.

Miért ütnéd meg a bokádat a feljelentés miatt? Max a gazda orrolna meg rád.

2018. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőnél tudsz panaszt tenni. De kérheted, hogy ne mondják meg a neved. Amúgy sem úgy fognak kimenni, hogy a Kis Pista panaszkodott a 20 B-ből.
2018. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire megoldható,de ismerősöméknél is hasonló szitu volt,ők össze barátkoztak a kutyával kerítésen keresztül. Aztán elkezdték alap dolgokra megtanítani :D Végül a kutya nagyjából hallgatott rájuk. De mikor a gazda otthon volt,nem szóltak rá.

Labdát dobáltak neki amit a kutya kerítéshez vitt,tudták neki dobálni.


Bár nem szép dolog más kutyáját így oktatni,de ha már a saját gazdája szarik bele?


Mellesleg azért őrjöng mindenre,mert tele energiával,nem tudja fárasztani magát csak az ugatással.


Esetleg ha több szomszéd össze fog? Úgy mentek el hozzá beszélgetni,persze nyugodtan.


Névtelen levél,ha nem változik a dolog feljelentés lesz, több szomszédnak kéne megtennie akkor fogják megbüntetni.

2018. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Egy korábbira: Valahol azt olvastam, hogy ha eljárást indítanak ellene miután feljelentettem birtokháborításért, és végül nem találnak semmit, akkor engem büntetnek meg a költségekkel, ezért is szerettem volna itt megkérdezni előbb, hogy ilyen esetben megéri-e elindulni emiatt.

2018. nov. 29. 10:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen ha a kutya jó kondiba van akkor nem fognak tenni semmit. Viszont, ha rákérdez ki/kik jelentették be, akár névtelenül, akár nem akkor is a tudtára kell adni a szervezetnek és ha ő beperel hamis vádak miatt bizony szép summát be tud szedni.
2018. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem beszéld meg a szomszédoddal, hogy vigye be a lakásba éjjelre, mert nem tudtok aludni. Régebben ilyen esetben halkabbra vették a kutya hangját műtéttel. Most már tilos úgy tudom. Úgy látszik az ember érdeke már nem számít. Tényleg zavaró lehet.Talán az önkormányzattól tudsz még tanácsot kérni. Én is ismerek egy idős nőt, és az ő szomszédjában is van egy folyamatosan ugató nagytestű kutya. Közvetlen az ablaka alatt. Már az egészsége is ráment, mert nem tud aludni.
2018. dec. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!