Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy öreg kutyának jót vagy...

Egy öreg kutyának jót vagy inkább rosszat tesz az ilyen?

Figyelt kérdés

14 éves törpetacskóm van, aki lakásban van, és a nap nagy részében alszik, nem csinál semmit.

Illetve van egy 5 éves keverék kutyám aki nappal a kertben van, és télen a konyhában alszik.

A tacskóval sosem jöttek ki igazán jól, mert a keverék kutya sokszor volt vele szemtelen.

Amikor beengedem a konyhába este, akkor a tacskó felkel, és bemegy a konyhába ahol peckesen lépked, és morog, majd egyre jobban felhergeli magát a másik kutya láttán, és van,hogy már olyan ideges hogy félre is nyel.(egyébként a fél szemére lát csak, süket is, de erre mindig van energiája)

Amikor már kellőképp ideges akkor önként távozik, és még a helyén fekve is morgolódik (ami 3 helyiséggel arrébb van a konyhától)

Illetve ha én unom meg akkor kipenderítem a konyhából.


Van/volt,hogy már aggódtam érte amiért egész nap csak fekszik,eszik, és nem lehet belőle különösebb reakciót kiváltani, ezzel meg,hogy látszólag direkt felhergeli magát, olyan mintha valamilyen szinten fittebb lenne, csinál valamit végre.

Semmi dolga nem lenne a konyhába, mégis odamegy.A másik kutya meg ügyet sem vet rá, néha ránéz,hogy ez meg miért morog.


2018. nov. 27. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem oszt, nem szoroz. Idős, morózus, ha eleget pihenhet nyugodtan, nem idegesíti egész nap a fiatalabb eb, akkor csak jót tesz az egészségének, felpezsdíti.


De ezt neked látni mennyire viseli meg a látogatás, egy ilyen korú kutya már csak pihen egész nap - jó esetben a meleg kuckójában - nem kell ezen csodálkozni! Olyanok mint a csecsemők, vagy a nagyon agg emberek.

2018. nov. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy most látom, bent alszik a fiatal kutya. Akkor csak féltékeny, védi az otthonát az öreg tacsi, nem lesz baja :) Kidühöngi magát, aztán elvackol a helyére.
2018. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az idegesség, féltékenység semmilyen kutyának nem tesz jót - ha bár nem kimutatott tény hogy az egészségre is hatással lenne, szerintem nem kizárt.
2018. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért nem hadd legyen már bent legalább éjszakára a fiatal kutya, mielőbb végképp megszűnik a probléma, mert megfagy kint a mínuszokban!


Nagyobb "rossz" lenne ha nem mehetne be a fiatal, mint az öreg hisztije!

2018. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Irigy a házra, féltékeny... ez nem tesz kárt az idős egészségében. külön helyük van, nem? akkor nem kell felvenni az öreg durcizását.
2018. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

Az empátia meg az, ahol az empátok laknak? :\


Az ezer éves, süket, félvak kisöreget baromira irritálja a fiatal kutya jelenléte. Hogy azért, mert sosem alakult ki köztük bizalmi kapcsolat, mert az érzékszervei romlása miatt sérülékenyebb és ezért bizonytalanabb lett vagy azért, mert félti a területét, abba ne menjünk bele... A lényeg, hogy a vénségnek ez egy komoly stresszforrás (amit nagyon érzékletesen kommunikál is felétek), és ahelyett, hogy elintézed egy vállrándítással, deszenzitizálni kéne a fiatal kutya jelenlétére. Házi feladat: google "Look at that game", amivel bármilyen negatív reakciót kiváltó ingert semlegessé, pozitívvá lehet alakítani a kutya számára.

2018. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

#6 Nálad van a bölcsek köve, gratula!


Akkor a fiatal kutya fagyjon kint meg éjszaka, vagy vágják be egy fűtetlen ólba, vagy béleletlen kutyaházba, csak, hogy ne sérüljön öt percig az idős kutya lelke!


Én írtam az első két választ, félreértés ne essék, megértem az idős kutyust! De a fiatalnak is kell hely, és baromira nem készíti ki, ha külön helyiségben alszanak éjszakánként! Ne essünk már túlzásokba!

2018. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
6-os Hagyja már pihenni az idős kutyát, csak "dreszingeljen" vele! Te tényleg nem vagy épp.....
2018. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy a hatos egy SZAKÉRTŐ!

Jó lesz figyelni rá :DDD

Még a "vénséget" (idéztem), is kiképezné.

Ó Uram Isten..............

2018. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem elválasztható valahogy a két kutya? Pl. konyhaajtó?

Akkor az öreg a fiatalt már észre sem veszi.

Ez neki egy inger, persze hogy pattan, de nem hiszem hogy jót tenne neki, hisz te magad mondtad, hogy olykor "rosszullétig" hergeli magát (félrenyel).

Az öreg kutyák már bújósak, nyugisak. Némelyik az embertől is tartja a távolságot idősebb korára, más meg az ölében feküdne egésznap. A lényeg, hogy már alig izgatja bármi is a pihenésen kívül.

Az ember szervezetére sincs jó hatással a sok stressz, neki pedig stressz az, hogy találkozik a másik kutyával. Én nem ezzel próbálnám fitten tartani. Foglalkozni kell vele sokat. Rábírni egy kis sétára, esetleg játékra mindennap. És el kell fogadni az elfogadhatatlant. Nem lesz már fiatalabb.

2018. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!