Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki melyik fajtát választaná?...

Ki melyik fajtát választaná? És miért?

Figyelt kérdés

Esetleg személyes tapasztalatok is érdekelnènek.


Argentin dog, Amstaff, Rotwailer, Orias Snauzer.


Kis udvar van, kinti benti (de inkább benti) lenne.

4 éves lányom van (bar minden nevelésen mullik). Ès van egy Palota Pincsim jelenleg.


2018. nov. 28. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sportolni is szeretnél vele, vagy csak hobbikutya lenne? Mennyit sétáltatnád/fárasztanád egy nap? Suliba járnál velem
2018. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
*vele?
2018. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Én egyiket sem.Amíg a menhelyek tele vannak szerencsétlen előéletű kutyákkal, addig soha nem vennék pénzért kutyát.Sőt fajtatisztát sem tartanék.

A fajtatisztákat ellopják és többet nem látom.Legalábbis felénk.

A keverék nem kell nekik, nem ér pénzt.Biztonsággal tartható.

Nekem van 8 keverék menhelyes kutyám.

2018. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Amstaffom van.

Hatalmas mozgásigénye van, érdemes vele sportolni valamit.

Nagyon fontos a korai szocializáció, és a határozott, következetes nevelés. Kamaszkorban, fiatal felnőttként talán a legnehezebb vele.

Ha nincs tapasztalatod még nagytestű kutya nevelésében, akkor a fenti fajták közül egyiket sem ajánlanám, vagy max. a snacit, de csak kutyaiskolával.

2018. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezel közül ha választanom kell, akkor óriás snauzer vagy roti. A többi nem annyira az én stílusom.
2018. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Argentin dog semmi féle képpen.

Amstaff nagyon jó és gyerekbarát viszont nagyon makacs és muszáj valami keményebb sportot űzni vele. A roti se rossz hasonló mint az amstaff bár szerintem egyszerűbb kezelni.

A snacinak is nagy a mozgás igénye.

És mindegyiknek télen meleg hely kell mert rövid a szőrük.

2018. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Jah és mivel kisgyerek mellé lesz csak és kizárólag tenyésztőtöl szabad venni ezeket a fajtákat törzskönyvvel
2018. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Rottweiler.
2018. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is 8 menhelyes(vagyis sintér telepes) mentett kutyám van és 11 cicám szintén mentett.

De ezek közül a rottweiler a kedvencem.

2018. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

amstaff, vagy argentin dog, de ezeket a saját életstílusomhoz


De ezek közül inkáb a schnauzer. Az amstaff és az argentin dog nem feltétlen családi kutya, kisgyerek mellé meg biztosan nem. Túl pörgős, temperamentumos, kemény kezet, hideg fejet, érző szívet, tapasztalt gazdát igénylő kutyák ahhoz hogy csak úgy vegyél egyet.

De ha mindenképpen ilyen típusú kutyát szeretnél, irány a menhely, vagy amit tudok ajánlani a FEMA dogo rescue. Nagyon lelkiismeretes, becsületes emberek vezetik, tudnak ajánlani egy kisebb energiaszintű, nem túl típusos fajtajellegű keveréket aki remekül kijön gyerekekkel, más állatokkal és nincsenek viselkedészavarai.


Egyébként nekem argentin dogom van. Nagyon energikus, pörgős, örökmozgó kutyák, mindezen túl nagyon ösztönösek is, nagyon dominánsak. Nehéz eset, de csodálatos kutyák

. Bár a magyar állományt elnézve egy második kutyás gazdának simán ajánlanék dogo argentinot egy nagyobb (mondjuk 10 éves) gyerek mellé. Amik Magyarországon vannak inkább fehér vizslák, mintsem dogok. Nincs karakterük, nem túl ösztönösek. Egy magyar kennelt se láttam ami sportot űz, munkára használja a kutyákat. A legalapvetőbb jellembeli tulajdonságok is alig-alig fedezhetőek fel bennük, mint például az őrző védő ösztön, önállóság stb.

2018. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!