Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha mopsz kutyusod van, vagy...

Ha mopsz kutyusod van, vagy mopszot szeretnél, miért választottad ezt a fajtát?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Őrzi a házat.
2018. nov. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert jól megél belőle az állatorvos.
2018. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Üdv!


Itt egy normális válaszadó.


Több okból választottam ezt a fajtát.

1. Illik a személyiségemhez.

- Csak azokhoz kötődik akik nagyon közel állnak hozzá

(De mindenkivel elvan, hiszen társasági kutya)

- Nagyon bolondos, viszont semmit nem csinál ok nélkül

- Bármit megtesz a finom falatkákért

(Igen, én is. Bár én nem a kutyakekszekre ugrom)

- Csíntalan


2. A könnyű nevelés.

Habár ez a fajta mindennek csak inteligensnek nem látszik,

nagyon értelmes. (Egy husky-hoz tudám hasonlítani, viszont a mopsz nem annyira akaratos)

Ő tipikusan az a fajta kutya, aki mindig a kedvedben akar járni. (Ez a többi kuytára is jellemző, de rá különösen)

A gyomra feneketlen, és ahogy már említettem semmit nem csinál ok nélkül. Tehát, te érted, illetve a saját gyomráért bármire képes.


3. Sétáltatás

Akik ezt a fajtát szeretik ÁLLTALÁBAN sokkal nyíltabbak, ha szeretsz más embereket is megismerni, vagy csak szocializálni akarod a kutyust, akkor más mopszos gazdikkal ez kiválóan kivitelezhető.


A haterek és a "szegények"

Van aki genetikai selejtnek tartja ezt a kutya fajtát, általában ők vagy tenyésztők (akik tudással rendelkezve mondják ezt, és igazából igazuk is van, meg hát persze a mopsz, mint fajta kutya elég nagy "vetélytárs"), vagy ilyen maradi, érdekes gondolkodású emberek (homemade állatvédők, akik tojást zabálnak sonkával(én nem vagyok vega, mielőtt ebből is kötekedés lenne)) esetleg olyan ember aki lehurrogja az "anyagi előnyödet", és ezért nézi semmibe a mopszokat (és a drága kutyákat), amivel valójában saját magát minősíti.


Hogy ezt miért írtam a sétáltatáshoz? A válasz egyszerű.

Én magam is jó emberismerő vagyok, de, ha sétáltatás közben leszólítanak, vagy én megyek oda más kutyásokhoz

már abból kiderül, hogy milyen ember, ahogyan a kutyára nét, illetve kérdez felőle. (A legrosszabb az mikor neki ilyen keverék kutyusa van, és az első kérdése az, hogy mennyiért vetted +még egy arrogáns tekintet mellé(nem egy ilyennel találkoztam)) Tudnék még sok dolgot mondani ebben a témában, de már ezekkel a dolgokkal is nagyon szúrom mások szemét, közben csak neked akarok segíteni.


A fajta neked nem való, ha

- Másoknak akarsz megfelelni

- Kerülöd a konfliktust

- Ha nem szeretnél nagyon sok időt tölteni a kutyus

tisztításával (Nagyon hullatja a szőrét, illetve a

ráncai közt nagyon alaposan kell tisztítani)

- Ha nincs félretett pénzed, mégkozzá kifejezetten

kutyadokira

- Ha minél olcsóbban akarod megkaparintani (Én 256.000-

ért vettem, bár még vele egyszer sem jártam dokinál,

mert még nem volt rá szükség(6 éves))


Ha eddig minden jó volt csak az utolsó dologgal van baj (az anyagiakkal), akkor javaslom keress fel egy fajmentő egyesületet! De csak akkor, ha a leírtak nagy része megynerte a tetszésed, és semmiképp sem azért, mert a világ legcukibb kutyájának tartod.


Még annyit hozzá szeretnék tenni, és ezzel megelőzve az anyagiak miatti veszekedést, hogy én nem költök kávégépre, kávékra pénzt, mert nem kávézom.

Nem költök cigire, mert nem dohányzom.

Nem költök alkoholra, mert nem iszom.

Nem költök drága karórára, mert a személyiség sokkal többet jelent számomra, mint, hogy valaki flexed up legyen.


20F :)

2018. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha sikerült szerezni, egyet nyugodtan írj privit, válaszolok.


Ha mégsem írnál és lesz, kérlek figyelj majd az etetésre, ne hízlald el! Jó húsban meg csak akkor legyen, ah versenyekre akarod járatni. A leg ideálisabb, az, ha annyi kaját kap amennyire ténylegesen szüksége van.

(A "kiképzésnél" kalkuláld a jutifalikat a szimpla etetéssel)

2018. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Hármas, az egy dolog hogy nem értek egyet veled, de különös hogy a személyiségedet az "irritáló" kifejezés szótári definíciójára alapoztad.
2018. nov. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert a kedves, öreg nagynénimre emlékeztet az arca.
2018. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert hipergazdag vagyok, aki már minden Ferrarit megett, aki vállalatok ezreit vásárolta fel, aki az utolsó gyémántot is megvette, ami a gyűjteményből hiányzott, aki minden Apple terméket megvett, aki járt már Föld körüli úton, aki az összes extrém hullámvasúton ült már, aki az összes tengerben úszott már, aki delfineket és fókákat simogatott...

Egyszerűen már nem tudom értelmes dologra költeni a pénzem. Csak jönnek és jönnek a milliárdok.


A mopsz azért jó mert megoldja a problémámat. Olyan szinten életképtelen, hogy ha veszek 20-at, darabonként 300 ezerért, 5 év múlva csődbe mehetek.

Ezért csak óvatosan. Egyenlőre csak kettőt szeretnék, nehogy baj legyen

2018. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7%
Mert okos kutya.Reggel elmegyek otthonról, este hazamegyek, és észre sem vette, hogy nem voltam otthon.
2018. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Unnamed Glitch válasza:

#7

Nagyon gáz, hogy egy alapból ilyen szar oldalon, próbálsz flexelni.:c

2019. márc. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!