Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull mennyire alkalmas...

Pitbull mennyire alkalmas munkakutyának?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egy tipikus munkakutyafajta, mint a német juhász vagy a roti, de megfelelő képzés mellett alkalmas lehet ilyen feladatokra?

2018. nov. 29. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha kölyök kora óta ilyenre van nevelve akkor igen.
2018. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő nevelėssel alkalmas, igen. De makacsabb mivel terrier, így a tanulásra több időt kell szentelni mint a tipikus munkakutyák esetėben. De mindenre megtanítható amire egy nėmetjuhasz, vagy roti.
2018. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Kb annyira, mint a kuvasz.
2018. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Pont hogy nagyon is munkakutya fajta


Olvass utána

2018. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

A pit munkakutya! Egyébként minden terrier munkakutya.

Viszont rengeteg típusú sport és munka van. Melyikre gondolsz?

2018. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát főleg őrző-védőre gondoltam. Azt tudom, hogy sportban nagyon jók. Továbbá engedelmességi téren vagyok még kíváncsi, hogy mik a tapasztalatok. (Véleményem szerint határozott, hozzáértő neveléssel vannak olyan jók, mint egy német juhász)
2018. nov. 29. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Őv-re használható, de olyan eredményes nem lesz, mint egy nj vagy mali. Egyszerűen azért, mert a pitek nem olyan simulékonyak, nincs meg bennük az a fajta megfelelni akarás a gazda felé, mint egy juhászkutyában. Emellett főleg zsákmányszerző ösztönnel dolgoznak, nem védőből. Viszont nyilván kitartóak, lendüketesek, jellemzően jó fogásúak és remek idegrendszerűek. Tehát meg van az előnyük is.

Engedelmesben is az lesz a hátrány, mint őv-ben, hogy bár jól motiválhatók, de terrier, nem annyira együttműködők, mint a juhászkutyák.

2018. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!